Це випуск #74 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- Глобальний саміт миру у Швейцарії — підсумки;
- спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн — алгоритм;
- освітні пільги та оздоровлення для дітей, які мають статус ВПО;
- як виїхати із тимчасово окупованих територій України — роз’яснення Мінреінтеграції;
- сповіщення для родин полонених — у застосунку “Дія”;
- новий онлайн-сервіс для переселенців Донеччини.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 846-й день війни (18.06.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Окупанти не припиняють атакувати українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається складною. Російські окупанти не зменшують темпів наступу. Загарбники намагаються витіснити українських оборонців поблизу Григорівки, Часового Яру та Кліщіївки.
Бої точаться у мікрорайонах “Канал” і “Новий”, біля Калинівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Війська РФ застосовують для атак дрони, артилерію. Крім того, збільшили використання хімічних речовин на цій ділянці фронту, йдеться у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW).
Найважча ситуація на фронті — на Покровському напрямку Донецької області. Ворог щодня атакує оборонні рубежі українських захисників. Проте більшість штурмів агресора Сили оборони відбивають.
Окупанти намагаються прорватися до траси Покровськ — Констянтинівка. Бої точаться біля Новоолександрівки, Калинового, Новопокровського, Уманського, Сокола та Євгенівки. Росіяни збирають усі війська, які є, і кидають їх у наступ. При цьому у противника багато втрат загиблими та пораненими.
Українські військові вживають заходів щодо стабілізації обстановки та недопущення просування російського агресора.
На Харківському напрямку російські загарбники продовжують атаки, зокрема в районі міста Вовчанськ. ЗСУ вдалося зміцнити позиції у Харківській області та сповільнити просування противника. Своєю чергою російські пропагандисти стверджували, що війська РФ нібито просунулися до 100 метрів у невизначеній частині Вовчанська, але ISW спростував цю інформацію. Бої точаться буквально за квартали міста. Нині ініціативу повністю перехопили українські захисники.
Ворог робить спроби просунутися на північному сході від Харкова, але Сили оборони ведуть контратакуючі дії. Також росіяни намагаються атакувати з боку населеного пункту Липці. 12 та 13 червня окупанти провели безуспішні наземні атаки в районі Глибокого та Тихого.
За місяць, з 10 травня до 10 червня, російська окупаційна армія втратила в Харківській області близько 4 тис. військових, заявив речник Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин.
Попри те, що перша хвиля наступу на півночі Харківщини була зупинена, й українські воїни активно контратакують, ворог продовжує посилювати свої позиції й готується до другої хвилі наступу, вважає військовий аналітик Олексій Гетьман. За його словами, Харківський і Сумський напрямки — додаткові ділянки лінії фронту, створені для наближення до міст Харкова і Сум на відстань прицільного пострілу ствольної артилерії. Загарбники мають на меті перетворити ці міста на сіру зону або хоча б тримати їх під артилерійським вогнем.
На Куп’янському напрямку російські окупанти дещо посили атаки. Українські військові стримують натиск ворога біля Берестового та Степової Новоселівки. За даними аналітиків ISW, ворожі війська нещодавно просунулися на північний захід від Берестового.
Боєзіткнення тривали біля населених пунктів Петропавлівка, Синьківка, Піщане. Ситуація напружена, Сили оборони вживають заходів для стабілізації обстановки.
На Лиманському напрямку Сили оборони вибили росіян із позицій у Серебрянському лісництві в Луганській області. Це важлива ділянка напрямку, перебування на якій ворога може бути загрозою для українських сил на Сіверському виступі.
Противник робить спроби атакувати в районі Невського, Дружелюбівки та Греківки. Активно застосовує авіацію, завдає удари КАБами.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєво не змінилася. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, Вербового та Малої Токмачки.
На Придніпровському напрямку українські захисники утримують плацдарм на лівобережжі Дніпра в Херсонській області. Російські окупанти намагаються повернути втрачені позиції, атакують поблизу села Кринки, але ЗСУ продовжують завдавати їм вогневої поразки.
Ворог намагається атакувати з боку міста Олешки плацдарми ЗСУ на лівому березі Дніпра, однак українські захисники відбивають атаки. Також зафіксовано спроби росіян атакувати Дніпровські острови для того, щоб контролювати річку Дніпро, переміщення логістики, особового складу. Проте у ворога нічого не виходить, Сили оборони знищують ворожі ДРГ.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Серед ночі на Костянтинівку скинули авіабомбу, постраждали мирні жителі — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- У Дніпрі ліквідують наслідки ракетного удару, який РФ завдала у середині квітня (ВІДЕО)
- Евакуація з гарячих точок Харківщини триває — репортаж із гуманітарного центру (ВІДЕО)
- Унікальна операція порятунку з окупованих Олешок: жінка вийшла на Антонівський міст, а український дрон вказав їй шлях (ВІДЕО)
- Проходить лікування після поранення і мріє про свою сім’ю — історія військовослужбовця ЗСУ (ВІДЕО)
- Проєкт про хлопців, які пройшли пекло війни: “ТитаниUA” розширює межі (ВІДЕО)
- Фабрика, де рятують життя: дніпровські медики роблять неможливе, рятуючи поранених бійців ЗСУ (ВІДЕО)
- 300 собак та близько 50 кішок: у прифронтовому Мирнограді працює притулок для бездомних тварин (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 17.06.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 527 390 осіб ліквідовано (+ 7 640 за тиждень);
- танки — 7 958 (+79);
- бойові броньовані машини — 15 287 (+143);
- артилерійські системи — 13 927 (+283);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 104 (+6);
- засоби ППО — 853 (+16);
- літаки — 359 (+1);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 11 167 (+157);
- крилаті ракети — 2 296 (+18);
- кораблі, катери — 28 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 18 991 (+373);
- спеціальна техніка — 2 337 (+70).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 13 червня — беру участь у засіданні G7 (“Групи семи”) в Італії. Провів низку двосторонніх зустрічей: із головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади та Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.
- 13 червня — історичний день: підписали найсильнішу угоду між Україною та США за весь час нашої незалежності. Документ містить дуже детальну юридично зобов’язувальну частину, і це — надійність підтримки нашої незалежності з боку Америки. В угоді хороші позиції щодо зброї для нашого захисту. Є абсолютно корисні деталі по ППО, по літаках. Угода містить також питання справедливої відповідальності Росії за цю війну.
- 13 червня — на саміті G7 разом із прем’єром Японії Фуміо Кішідою підписали безпекову угоду між нашими державами. Унікальний документ з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу. Впродовж 2024 року Японія надасть Україні 4,5 млрд дол. США та підтримуватиме нашу державу протягом усього 10-річного строку дії угоди. Зараз уже сім безпекових угод — з усіма країнами G7. І загалом уже 17 угод підписані, ще 10 ми готуємо до підписання.
- 14 червня — зустрівся із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді в межах робочого візиту до Італії. Під час візиту також говорили з Папою Римським Франциском. Головна тема — наслідки російської агресії проти України, російський повітряний терор і складна ситуація в енергетиці. Поспілкувалися про роль Святого Престолу у встановленні справедливого і сталого миру для України.
- 14 червня — прибув до Швейцарії на Глобальний саміт миру. На заході представлені всі частини світу, всі континенти, різні нації, кожен політичний полюс світу: Латинська Америка, Близький Схід та Азія, Африка, Європа, Тихоокеанський регіон, Австралія, Північна Америка.
- 15 червня — на полях інавгураційного саміту провів зустріч із президентом Чилі Габріелем Боричем, Аргентини — Хав’єром Мілеєм, президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі, з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм. Змістовні перемовини відбулись із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.
- 16 червня — другий день Саміту миру. Обговорили з президентом Палау Сурангелом Віппсом-молодшим питання екологічної безпеки. Ця зустріч стала першим контактом на найвищому рівні між нашими державами. На полях саміту провів зустрічі із президентом Республіки Кот-д’Івуар Алассаном Уаттарою, президентом Кіпру Нікосом Христодулідісом, лідером Республіки Гана Наною Акуфо-Аддо. Говорили з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен про передачу літаків F-16, які надійдуть в Україну найближчим часом, а також — затвердження переговорної рамки та початок перемовин про вступ України до ЄС.
- 11 червня — прибув до Німеччини для участі в Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference). Зустрівся із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром. Обговорили безпекову ситуацію в Україні та наші поточні потреби на тлі російських атак на українську енергетику й активних бойових дій. З канцлером Олафом Шольцом говорили про ситуацію на фронті. Про те, що можемо зробити найближчими місяцями і за наступні кілька років для забезпечення Україні достатньої генерації енергії. Також про європейську інтеграцію України — очікування від цього червня. Виступив на спеціальному пленарному засіданні Бундестагу Німеччини.
- 11 червня — відвідав 21-у ракетну групу сил ППО ФРН в місті Заніц спільно з федеральним міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. На її базі українські захисники тренуються для роботи на ЗРК Patriot. Зустрівся з українськими воїнами, які навчаються на Patriot. Поспілкувався із захисниками та відзначив їх державними нагородами.
- 11 червня — на полях Ukraine Recovery Conference 2024 провів зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, обговорили прогрес України на шляху до ЄС.
- 12 червня — змістовна зустріч із спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом. Обговорили двосторонні відносини України та Саудівської Аравії, відзначили хорошу динаміку виконання наших попередніх домовленостей, результативну співпрацю команд. Говорили і про наближення миру для України. Обмінялися поглядами на міжнародну ситуацію та перспективи її розвитку.
Глобальний саміт миру
15-16 червня у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру. За його підсумками учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів української формули миру: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека й звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей, яких викрала Росія. Ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у спільному комюніке про основи миру. Документ підтримали 80 країн та чотири міжнародні організації. Серед підписантів — Угорщина, Туреччина, Сербія, Словаччина, а також країни Глобального півдня. Кількість країн, які підтримують підсумкове комюніке саміту миру, збільшуватиметься, заявив президент України Володимир Зеленський.
У документі учасники Саміту наголосили, що використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ. Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.
Підсумковий текст комюніке також містить:
- пункт про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування: продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.
“Вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними”, — йдеться у документі.
- заклик до Росії щодо повернення всіх українських дітей та обміну полонених за принципом “всіх на всіх”.
“Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну”, — наголошено у тексті комюніке.
Докладніше про Саміт миру та оцінку його результатів — у матеріалі FREEДОМ.
Спрощена заява на субсидію онлайн
В Україні діє експериментальний проєкт, завдяки якому звернутися за житловою субсидією стало простіше (відповідну постанову Кабміну № 601 було ухвалено 13 червня 2023 року), інформує Пенсійний фонд України (ПФУ).
Для призначення житлової субсидії людина подає лише спрощену заяву “в один клік” в електронній формів один зі зручних способів:
- через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
- мобільний додаток Пенсійного фонду України;
- портал “Дія”.
Щоб подати заяву на житлову субсидію через вебпортал електронних послуг ПФУ, необхідно виконати наступні кроки:
- заходимо на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
- в особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” обираємо опцію “Заява на житлову субсидію чи пільгу”;
- у спливаючому вікні натискаємо кнопку “Продовжити”;
- у наступному полі обираємо опцію “Заява про призначення та надання житлової субсидії за експериментальним проєктом”;
- заповнюємо онлайн-форму заяви: вказуємо загальну інформацію про особу, яка подає заяву (зокрема паспортні та адресні дані), зазначаємо реквізити банківського рахунку (у форматі ІВАN), додаємо інформацію про членів домогосподарства;
- перед остаточним формуванням заяви та відправленням її до ПФУ за допомогою опції “Додати файл”, за бажанням та за наявності, додаємо скановані копії документів, які можуть визначати право на призначення субсидії (наприклад, у разі оформлення субсидії за фактичним місцем проживання — копію договору оренди, довідку ВПО);
- надаємо згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, зазначаємо спосіб, в який вас має бути поінформовано про прийняте рішення, та натискаємо кнопку “Сформувати заяву”;
- перевіряємо дані сформованої заяви та надсилаємо, натиснувши кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.
Подати заяву на оформлення субсидії можна і в паперовій формі — звернувшись до обраного сервісного центру ПФУ чи до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або надіславши заяву на адресу органу Фонду поштою.
Нагадаємо, на вебпорталі Фонду також можна перевірити, чи є ваше домогосподарство потенційним субсидіантом. Як це зробити — у випуску #66 дайджесту.
Освітні пільги та відпочинок для дітей-ВПО
Для дітей, які зазнали вимушеного переміщення внаслідок збройної агресії РФ, діють освітні пільги, а також передбачені можливості відпочинку. Про це йдеться на Facebook-сторінці правозахисної організації “Юридичний порадник для ВПО”.
Наразі для дітей-переселенців пропонують:
- першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти та шкіл (це право мають діти з-поміж ВПО і ті, хто має статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, йдеться про державні/комунальні заклади дошкільної та загальної середньої освіти;
- безоплатне харчування в освітніх закладах (слід звернутися до адміністрації закладу та надати копії довідки ВПО дитини чи рішення про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів);
- безкоштовне оздоровлення чи відпочинок (батькам/законним представникам дитини, які мають встановлений мобільний застосунок Дія, повідомлення про таку можливість надійде автоматично; ті ж, хто не встановив застосунок, можуть отримати інформацію від органів соцзахисту за місцем обліку як ВПО).
Також є можливість отримувати соціальну стипендію у закладах фахової передвищої та вищої освіти. Для отримання виплат студенти повинні відповідати наступним умовам:
- навчатися за державним замовленням (за кошти державного бюджету) на денній формі навчання. У разі здобуття фахової передвищої освіти допускається дуальна форма навчання;
- бути молодшими 23 років і включеними до рейтингу успішності;
- не перебувати в академічній відпустці;
- не мати академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання.
Крім того, студенти мають право на першочергове поселення та знижку на проживання у гуртожитках. Окремі заклади освіти також надають знижку при оплаті проживання. Інформацію про це можна отримати у приймальній комісії закладу вищої освіти або безпосередньо у коменданта гуртожитку.
Діти з-поміж ВПО та діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, які зараховані на контрактну форму навчання у заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти можуть отримати пільговий кредит для здобуття освіти на підставі відповідної угоди. Щоб скористатися такою можливістю, потрібно подати письмову заяву приймальній комісії закладу освіти.
Більше інформації про освітні питання — у чатботі “Юридичний порадник для ВПО”, в розділі “Основні питання” — “Сім’я/Освіта” — “Освітні питання”.
Нагадаємо, в Україні діє програма “єОздоровлення”. Отримати безоплатні путівки можуть діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім’ях, а також діти з багатодітних малозабезпечених сімей. Про це — у випуску #73 дайджесту.
Виїзд із тимчасово окупованих територій
Для евакуації з тимчасово окупованих територій чи РФ громадяни України можуть скористатися пунктом пропуску Колотилівка (РФ) — Покровка (Україна), інформує Мінреінтеграції.
У пункті пропуску людей зустрічають волонтери й безкоштовно перевезять до міста Суми. Звідти можна поїхати безкоштовними евакуаційними маршрутами до Києва, Харкова, Дніпра та Полтави.
“Усі пасажири безкоштовних евакуаційних маршрутів мають право на отримання одноразової грошової допомоги від МОМ у розмірі 3 600 грн на одну особу. Отримати допомогу ви зможете на залізничному вокзалі по прибуттю або ж у найближчому відділенні АТ “Укрпошта” Києва, Харкова, або Полтави. Волонтери доставлять вас до цих відділень”, — зазначили у Мінреінтеграції.
Для евакуйованих українців передбачені соціальні гарантії. Зокрема, безоплатне житло у місцях компактного проживання, фінансова, психологічна та медична допомога тощо.
Якщо ви або ваші рідні опинилися серед депортованих осіб, про бажання евакуюватися можна повідомити:
- за допомогою вебпорталу “гарячої лінії” 15-48;
- через чатбот у Telegram 1548_MinRe_bot;
- через електронну скриньку: [email protected].
Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38(096) 078-84-33.
У міністерстві наголосили: якщо у вас немає чинного українського паспорта (тільки свідоцтво про народження, ксерокопія паспорта громадянина України або ксерокопія свідоцтва про народження), ви все одно маєте право зареєструватися на виплати. У цьому випадку зможете отримати грошову допомогу у відділенні банку з довідкою, що засвідчує подання документів для оформлення паспорта громадянина України.
Нагадаємо, триває евакуація громадян з небезпечних районів Донецької області. Що робити та куди звертатися, аби безкоштовно виїхати до безпечного регіону — див. у випуску #73 дайджесту.
Сповіщення у “Дії” для родин полонених
Аби захистити сімʼї полонених і зниклих безвісти від дезінформації, push-сповіщення від Координаційного штабу надходитимуть через “Дію”, повідомляє Мінцифри.
Раніше таке інформування відбувалося через звичайні SMS-повідомлення. Часто цим користувалися шахраї, імітуючи повідомлення із даними від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
У разі зникнення людини рідні можуть подати заяву в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу. У “Дію” надійдуть сповіщення з цього кабінету про те, що:
- заяву підтвердили;
- до справи додали інформацію;
- людину звільнили з полону.
Щоб підключити такі сповіщення, необхідно:
- бути авторизованим у застосунку “Дія”;
- мати верифіковану картку платника податків;
- подати заяву через особистий кабінет на сайті Координаційного штабу.
Якщо людина вважалася зниклою безвісти, а потім вдалося підтвердити, що вона в полоні, — також буде сповіщення в “Дії”.
Нагадаємо, у застосунку “Дія” з’явився документ для захисників і захисниць — посвідчення ветерана. Деталі — у випуску #73 дайджесту.
Новий онлайн-сервіс для ВПО Донеччини
Онлайн-сервіс “Єдине вікно: помічник ВПО”запустив Донецький обласний центр зайнятості. Сервіс об’єднує всю корисну інформацію для внутрішніх переселенців, забезпечує доступ до актуальних даних, дозволяє швидко і зручно знайти те, що вас цікавить.
У чатботі доступна інформація про:
- тимчасове житло, гуманітарну та психологічну допомогу;
- пошук роботи, вакансії, можливості навчання, грантові програми;
- соціальні послуги, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення;
- телефони “гарячих ліній” установ, які надають підтримку ВПО;
- контакти гуманітарних, благодійних, волонтерських організацій, до яких можна звернутися за допомогою тощо.
Чатбот має зручний інтерфейс та забезпечує цілодобову підтримку внутрішньо переміщених осіб. Він доступний за посиланням.
Добірку корисних чатботів, які допоможуть переселенцям знайти житло, влаштувати дитину в садок чи до школи, відшукати рідних можна переглянути у випуску #42 дайдежсту.
Як не стати жертвою шахраїв
Останнім часом активізували діяльність шахраї, які вводять в оману родичів і близьких українських оборонців, Вони створюють фейкові сторінки в соціальних мережах, додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб, а часом і телефонують та починають у різний спосіб просити гроші, застерігає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Щоб не стати жертвою шахраїв:
- не надавайте ваші контакти незнайомим особам, не заповнюйте форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах, якщо зловмисник не знає про вас, він не зможе вас потурбувати;
- не вірте обіцянкам: незнайомці в інтернеті не будуть шукати ваших рідних чи надавати вам інші послуги.
Чимало шахраїв уже перебувають під слідством, зокрема завдяки зверненням громадян. Повідомити про шахрайство можна, звернувшись до правоохоронних органів або до Координаційного штабу.
Пошуками вашої близької людини займаються професійно та безкоштовно фахівці уповноважених державою органів.
Повідомити про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на “гарячу лінію” за номером: “16-48” або ж (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону) чи скориставшись іншими каналами комунікації.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Випуск #73 від 11.06.2024:
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!