Російська армія нарощує сили перед другою хвилею наступу в Харківській області, — Гетьман

Олексій Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

Росія прагне розширити фронт, щоб відтягнути українські Сили оборони зі Східного фронту. Попри те, що перша хвиля наступу в Харківській області була зупинена, і українські воїни активно контратакують, противник продовжує посилювати свої позиції й готується до другої хвилі наступу. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Харківський і Сумський напрямки — додаткові ділянки лінії фронту, створені для наближення до міст Харкова і Сум на відстань прицільного пострілу ствольної артилерії. Метою було перетворити ці міста на сіру зону або хоча б тримати їх під артилерійським вогнем”, — сказав він.

Гетьман зазначив, що чисельність російських сил на Харківському напрямку відповідала тій, що була раніше на Авдіївському.

“Скільки треба було часу для того, щоб захопити невелику, порівняно з Харковом, Авдіївку? Тому навряд чи вони будували плани захопити або оточити Харків і Суми”, — пояснив він.

Однак російські війська почали рух місяць тому, відкриваючи нові фронти. На думку аналітика, це також могло бути пов’язано з “чистками” в Міноборони Росії.

“Можливо, командири середньої або вищої ланки хотіли показати свою необхідність для Путіна й армії, щоб їх не списали або ще гірше, не порушили кримінальні справи. Але створити так звану “санітарну зону” не вийшло”, — наголосив Гетьман.

Він додав, що російські війська встановили два плацдарми на передньому краї фронту на відстані 13-15 кілометрів, а в глибині — на 3-5 кілометрів. І, ймовірно, вони планують розширити свої позиції.

“Якщо з’єднати лінії, вийде приблизно 40 кілометрів. Це місце, де може атакувати дивізія, і там є більше, ніж дивізія. Там достатньо сил, які вони підтягують. Є інформація, хоча й непідтверджена, що там використовуються призовники, а не тільки мобілізовані або контрактники. Вони готуються, і, найімовірніше, там почалася або почнеться друга хвиля. Однак вони чудово розуміють, що захопити або оточити міста-мільйонники таким угрупованням неможливо”, — підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також: Армія РФ загрузла у Вовчанську, активні бої на Покровському напрямку — карта війни за 12 червня (ВІДЕО)

Прямий ефір