Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #38 від 19.09.2023)

Це випуск #38 інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ЗСУ просуваються на Донбасі;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • держдопомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • щодо підготовки країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Представляємо зведення основних подій минулих двох тижнів станом на 573-й день війни (19.09.2023).

Визволення України

СХІД

На Бахмутському напрямку українські війська 15 вересня звільнили село Андріївка, а 17 вересня — село Кліщіївка. Завдяки цьому для російських військ тактична ситуація на південь від Бахмута погіршилася.

Але ворог намагається з усіх сил повернути втрачені позиції. Тож, українські бійці стримують там атаки ворога та закріплюються на досягнутих рубежах.

Андріївка та Кліщіївка. Графіка: t.me/war_mapper

За минулі два тижні на Бахмутському напрямку звільнено 4 кв. км. Загалом довкола Бахмута звільнено 51 кв. км.

Навколо Бахмута. Графіка: understandingwar.org

На Авдіївському напрямку в результаті штурмових дій Сили оборони України зайняли частину селища Опитного. Зазначимо, що від Опитного приблизно за 3,5 км — вже Донецький аеропорт.

Біля Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live
Опитне. Ілюстрація: Google Maps
Лінія фронту в Донецькій області. Графіка: understandingwar.org

На Куп’янському напрямку противник здійснює пошук слабких місць в нашій обороні. Силами оборони успішно відбито атаки противника в районі Новоселівського Луганської області.

На Лиманському напрямку противник продовжує перегрупування військ, наступальних (штурмових) дій не вів.

Купянський та Лиманський напрямки. Графіка understandingwar.org

ПІВДЕНЬ

За два тижні звільнено 10 кв. км території на Таврійському напрямку (це південь включно з частиною Донецької області на межі з Запорізькою). Загалом з початку наступу ця цифра становить 261,7 кв. км

Тривають наступальні дії на Мелітопольському напрямку. Українські оборонці мають частковий успіх в районах Вербового та Новопрокопівки Запорізької області, витісняють противника із займаних позицій та закріплюються на досягнутих рубежах.

Вербове та Новопрокопівка. Графіка: deepstatemap.live

На межі Донецької та Запорізької областей ЗСУ мають частковий успіх в районі села Новомайорське.

Новомайорське. Графіка: deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка: deepstatemap.live

На Херсонському напрямку українські захисники ведуть контрбатарейну боротьбу, знищують склади забезпечення ворога та наносять ураження по тилах противника. Також ЗСУ форсують річку Дніпро.

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка: militaryland.net

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за два тижні:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 18.09.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 272 940 осіб ліквідовано (+3 730 за тиждень);
  • танки — 4 623 (+63);
  • бойові броньовані машини — 8 834 (+67);
  • артилерійські системи — 6 027 (+188);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 776 (+16);
  • засоби ППО — 525 (+13);
  • літаки — 315 (+0);
  • гелікоптери — 316 (+0);
  • БпЛА — 4 769 (+141);
  • крилаті ракети — 1 462 (+7);
  • кораблі, катери — 20 (+1);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 8 571 (+201);
  • спеціальна техніка — 901 (+24).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом двох тижнів:

  • 15 вересня — є вагомий і дуже потрібний Україні результат на Бахмутському напрямку — наші воїни звільнили Андріївку. 3-тя штурмова, всі залучені сили, штаб, командувач — генерал Сирський. Хлопці, всім вам дякую! 36-та окрема бригада морпіхів дуже потужно діє в районі Опитного та Водяного [на Авдіївському напрямку]. Дякую вам, хлопці! Район Вербового [Запорізької області] — наші незламні воїни, дякую! Район Новопрокопівки [Запорізької області]  — молодці!
  • 17 вересня — особливо відзначу сьогодні воїнів, які крок за кроком повертають Україні своє саме в районі Бахмута. 80-та бригада ДШВ, 5-та окрема штурмова бригада, славетна 95-та й Об’єднана штурмова бригада Національної поліції “Лють”. Кліщіївка! Молодці!
  • 4-5 вересня — два дні — Донбас, Запорізька область. 13 бойових бригад. Разом із генералами Сирським, Тарнавським, Содолем. Поспілкувалися з комбригами, з комбатами. Нагородили наших воїнів, подякував бойовим медикам. Велика гордість — наші воїни, які після поранень повертаються на позиції, до своїх побратимів. Усі запити від воїнів будуть у вищих генералів, в урядовців, у наших міжнародників. Буде нове постачання.
  • 6 вересня — сьогодні в Україні, у Києві, кілька вагомих міжнародних подій. Візити партнерів. Данія — прем’єр-міністр Метте Фредеріксен. Сполучені Штати — держсекретар Блінкен. Перші леді та джентльмени держав-партнерів, які взяли участь у цьогорічному саміті — і цей уже третій Саміт перших леді та джентльменів присвячений надзвичайно важливій і чутливій темі, а саме — тому, як проходимо через цю війну, як наші серця й душі переживають війну, як долати біль війни.
  • 16 вересня — за цей тиждень ми маємо й суттєвий прогрес у реалізації наявних оборонних домовленостей та інших пакетів підтримки. Данія — дякую за новий оборонний пакет, і це вже 12-й пакет. Техніка, боєприпаси, ракети для нашого захисту неба. Обсяг — понад 800 млн доларів. Німеччина — дякую за нову партію військової допомоги. Бельгія — затверджено участь у тренуванні наших пілотів. Дякую! Норвегія — рішення про додаткові кошти на відновлення України. Дуже важливо. Дякую! Південна Корея — дякую за нову домовленість про фінансову підтримку! Сполучені Штати — нове рішення про санкції, щоб обмежити здатність Росії до терору. Дякую!
  • 13 вересня — провів нараду щодо бюджету наступного року:

— Головне — захист нашої держави й людей. Оборона й безпека — це перший пріоритет, і фінансування оборони й безпеки буде щонайменше на рівні цього року, тобто 1 трлн 600 млрд  гривень.

— Наступного року ми додаємо значні бюджетні кошти на оборонно-промисловий комплекс — на виробництво зброї в Україні. Плюс майже 100 млрд гривень цілеспрямовано — на виробництво зброї та на українську армію дронів, яка показує дуже хороші, яскраві результати.

— Окремий бюджетний пріоритет — підтримка наших ветеранів.

— Зберігаємо пріоритетом і соціальні видатки. Щонайменше 469 млрд гривень. Будуть додаткові кошти на систему охорони здоров’я — це щонайменше плюс 24 млрд до видатків цього року. Буде плюс на систему освіти, передусім на підтримку вчителів і викладачів.

— Буде суттєва індексація пенсій — плануємо на березень, як це й передбачено законом.

— Доручив прем’єр-міністру підготувати основу для того, щоб у першому півріччі наступного року підвищити мінімальну зарплату в Україні.

— Додаємо стимулювання економіки — виробництв, робочих місць, інвестицій. Того, що потрібно, аби Україна могла швидше відновитись.

  • 14 вересня — в Україні запрацював польовий офіс Міжнародного кримінального суду, і це найбільше представництво суду за межами Гааги.
  • Домовилися розпочати підготовку двостороннього документа з Японією щодо безпекових гарантій. Уже працюємо зі Сполученими Штатами, з Великою Британією, з Канадою. Тепер — із Японією.

Перевірки місця проживання ВПО

У серпні Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які отримують від держави допомогу на проживання.

Як повідомили у Координаційному штабі з питань ВПО, про таку перевірку мають повідомляти за 2 дні. Вона може проводитися на підставі:

  • інформації про реєстрацію осіб як внутрішньо переміщених у межах однієї територіальної громади;
  • отримання сповіщення від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських об’єднань чи фізичних осіб про зміну фактичного місця перебування ВПО;
  • результатів верифікації відповідно до критеріїв призначення зазначеної допомоги.

Для запобігання припиненню виплат переселенцям у разі відсутності під час перевірки необхідно протягом 14 днів звернутися до управління соціального захисту населення (УСЗН). А якщо є обґрунтовані причини відсутності — протягом 30 днів надати УСЗН підтвердні документи.

Тож якщо ви змінили місце фактичного проживання чи контактний номер телефону або ж не вказали номер квартири, потрібно надати відповідну інформацію. Це можна зробити, звернувшись до УСЗН.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте на гарячу “лінію” Нацсоцслужби за номером:+38 (044) 289-87-89.

Трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки

Є випадки, коли українці, які виїхали з окупованих територій або з районів ведення бойових дій, потребують підтвердження трудового стажу для пенсій, але не мають трудових книжок або відповідних записів. У Координаційному штабі з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО надали роз’яснення з цього приводу.

Так, відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 року № 637, стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків.

Відповідна норма діє у разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на окупованих територіях або в районах ведення бойових дій.

Свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

А на підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.

Новини програми “єВідновлення”

За програмою “єВідновлення” 12 тисяч українських родин уже отримали виплати на ремонт пошкодженого житла. Це понад 1 млрд грн, які можна витратити на будівельні матеріали чи ремонтні послуги, щоб якнайшвидше повернутися у відновлені рідні домівки, повідомляє Мінцифри.

Загалом від українців надійшла 41 тисяча заяв. Найбільше — з Харківської, Київської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.

Нагадаємо, програма “єВідновлення” доступна з травня. На першому етапі подати заяву могли власники пошкодженого житла. А із серпня послуга доступна й для власників зруйнованого майна.

Вся інформація про умови та порядок отримання компенсації доступна на сайті програми “єВідновлення” erecovery.diia.gov.ua. На ремонт можна отримати до 200 тисяч гривень. Гроші необхідно використати протягом 12 місяців з дня їхнього отримання.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, компенсацію можуть отримувати й українці, які відремонтували пошкоджене житло самостійно — випуск #33.

Держдопомога для родин з дітьми

На порталі “Дія” доступні чотири нові соціальні послуги для сімей з дітьми, повідомляє Мінцифри.

Раніше для отримання цих видів допомоги потрібно було звертатися до органів соцзахисту населення та подавати документи особисто. Тепер це можна робити онлайн, оскільки інформація з реєстру підтягується автоматично.

Відтепер у “Дії” доступні такі види допомоги для сімей з дітьми:

Щоб подати заяву на отримання допомоги, необхідно:

1. Авторизуватися на порталі “Дія“.

2. Перейти у меню “Послуги” — “Заява на призначення допомоги”.

3. Заповнити відомості форми для заяви та декларації.

4. Перевірити сформовані заяву та декларацію.

5. Підписати заяву електронним підписом чи “Дія.Підпис”.

Після цього заява надійде до органу соціального захисту населення. Повідомлення про результат розгляду надійде в особистий кабінет заявника на порталі “Дія” чи на вказану ним електронну пошту.

Функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції

Повноваження із координації розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, передано від Мінреінтеграції до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Відповідну постанову було ухвалено 12 вересня на засіданні уряду.

Компетенції, пов’язані з діяльністю пошукових груп для пошуку тіл загиблих, передаються Генеральному штабу ЗСУ.

Відомство ухвалюватиме рішення про утворення пошукових груп (погодивши його з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими), визначатиме порядок проведення пошукових робіт, порядок ексгумації. А також проводитиме вилучення (ексгумацію) тіл (останків) загиблих (померлих) осіб та їхнє транспортування (евакуацію) до державних спеціалізованих установ або місць остаточного поховання.

Крім того, деякі повноваження щодо передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку зі збройною агресією проти України, передаються до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Орган також здійснюватиме проведення переговорів із гуманітарними місіями, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами, які перебувають на окупованих територіях з метою розшуку зниклих безвісти.

Зі свого боку голова Коордштабу після узгодження з Об’єднаним центром та Офісом генпрокурора ухвалюватиме рішення про затвердження списку для передачі та репатріації тіл (останків).

Роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти див. у випуску #34 дайджесту.

Щодо підготовки країни до зими

Підготовка до зими триває за планом і входить у фінальну стадію. Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Атомні електростанції. Відремонтовано 7 атомних енергоблоків, ще 2 стануть у стрій до початку опалювального сезону. Їхня загальна потужність — 7,8 ГВт. На Рівненській АЕС почали завантажувати нове ядерне паливо компанії Westinghouse. Це стало альтернативою російській монополії на подібні види палива.

Теплові електростанції. До початку сезону запрацюють 25 енергоблоків, які дадуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності.

Теплоелектроцентралі. Майже 80% обладнання відремонтовано, ремонти тривають і завершаться вчасно.

До зими готові 15,2 тисячі котелень, близько 84% тепломереж, 78% теплопунктів, понад 80% житлових будинків, 86% шкіл, дитсадків та лікарень. За місяць має бути 100%.

Захист стратегічних об’єктів енергетики. Ведеться серйозна та системна робота. Раніше Уряд виділив додаткові 9,7 млрд гривень на захист критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору.

Ціни на газ, тепло, гарячу воду залишаться без змін до кінця опалювального сезону. Постачальники тепла отримають від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною — 7,4 грн за м³. Це пільгова ціна, яка дасть змогу не підвищувати тарифи.

Уряд України й держави-союзники разом спрямували на відновлення та захист енергетики 2,3 млрд доларів.

Онлайн-тренажер психологічної самодопомоги

В Україні працює спеціальний онлайн-тренажер психологічної самодопомоги. Він розроблений для поліпшення психологічного здоров’я військовослужбовців, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, українців, які перебувають за кордоном, а також для дітей і підлітків, які постраждали від військової агресії Росії.

Сервіс був створений до повномасштабного вторгнення, але зараз його значущість зросла в рази. Онлайн-тренажер базується на науково обґрунтованій методиці когнітивно-поведінкової терапії.

Прості й водночас максимально ефективні вправи дають змогу значно знизити рівень депресії, стресів, тривожності, вигорання, нав’язливі думки, порушення сну.

Скористатися онлайн-тренажером можна за посиланням.

Онлайн-платформа з фінансової грамотності

Запрацювала нова онлайн-платформа з фінансової грамотності від Національного банку України — “Гаразд“.

Це безкоштовна онлайн-платформа, завдяки якій можна здобути достатній рівень фінансових знань.

На сайті є реальні рішення, що знадобляться у повсякденному житті: від алгоритму дій щодо оформлення депозиту чи кредиту до порад із планування власного бюджету та фінансового виховання дітей.

Сайт складається із шести розділів:

  • Гроші;
  • Фінансове планування;
  • Депозити;
  • Кредити;
  • Шахрайство;
  • Страхування.

А також має 170 статей. Кількість публікацій та рубрик зростатиме.

Пройти тест на визначення рівня фінансової грамотності й дізнатися більше можна за посиланням.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір