Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #26 від 23.05.2023)

Це випуск #26 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація в Бахмуті та на інших ділянках фронту;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • статистика війни: кількість постраждалих серед мирних жителів;
  • держпрограма по відновленню житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом;
  • відновлення Херсонщини.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 454-й день війни (23.05.2023).

Визволення України

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Марїнському напрямках.

Донецька область

20 травня ватажок російської приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин опублікував відео біля будівлі залізничного вокзалу в центрі Бахмута, в якому стверджував, що його найманці нібито повністю захопили місто й що 25 травня вони передадуть його “оборону” солдатам Міністерства оборони Росії й підуть. Пізніше Міноборони РФ також заявило про повне захоплення Бахмута.

У Міноборони України захоплення Бахмута спростували: попри критичну ситуацію в місті українській бійці контролюють окремі об’єкти.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський підтвердив, що українські військові контролюють незначну частину Бахмуту. Проте утримання частини надає можливість ЗСУ увійти в нього в разі зміни обстановки. Сирський впевнений, що це неодмінно відбудеться.

“Ми продовжуємо просуватись по флангах у передмісті Бахмута і фактично наближаємося до взяття міста у тактичне оточення. Завдяки цьому ми зможемо контролювати всі висотні будівлі, зайняті ворогом. Це позбавляє ворога контролю за підступами до міста і дає нам певні тактичні переваги. Ситуація складна, але під контролем”, — заявив він.

Речник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий додав, що “бої у Бахмуті тривають, ми утримуємо ряд будівель в Бахмуті. Ми фактично витріпали дуже потужне угруповання [ПВК “Вагнер”]. Воно близьке до знищення”.

Нагадаємо, що Сталінградська битва у Другу світову війну тривала 200 днів. Протистояння в Бахмуті, де до війни мешкали лише 70 тис. осіб, триває вже 224 дні.

В Бахмуті. Графіка: Ukraine War Map
Навколо Авдіївки. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Північ та Центр. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Центр та Південь. Графіка: militaryland.net

Луганська область

Окупанти тиснуть біля Кремінної та Білогорівки, але успіху не мають, б’ють артилерією та авіацією.

Росіяни переміщують війська і командні пункти з окупованого з 2014 року українського Луганська в глибокий тил. До цього їх змусило застосування ЗСУ на полі бою британських ракет Storm Shadow  (“Шторм”). Дальність цієї ракети — понад 250 км.

Лінія фронту на Луганщині. Графіка: militaryland.net

Загальна ситуація

Загальна лінія фронту в Україні. Графіка: militaryland.net

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 22.05.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 203 880 осіб ліквідовано (+4 420за тиждень);
  • танки — 3 785 (+26);
  • бойові броньовані машини — 7 407 (+71);
  • артилерійські системи — 3 278 (+141);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 565 (+3);
  • засоби ППО — 327 (+11);
  • літаки — 309 (+1);
  • гелікоптери — 294 (+0);
  • БпЛА — 2 830 (+11);
  • крилаті ракети — 1011 (+38);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 6 129 (+95);
  • спеціальна техніка — 427 (+20).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 16 травня о третій годині ночі наші люди прокинулися від вибухів. 18 російських ракет різних типів були в нашому небі. Зокрема балістичні ракети, якими держава-терорист хвалилася, що їх нібито неможливо збити. Росія застосувала одночасно балістику, крилаті ракети, дрони… Але всі життя були захищені — всі ракети були збиті, включно з балістичними. 100%. Це історичний результат.
  • 17 травня російський обстріл нашої Херсонщини забрав життя ще однієї дитини. Хлопчика. Його звали Всеволод. У липні йому мало б виповнитися 6 років. Мої співчуття рідним і близьким! Це був черговий артилерійський удар терористів. Люди просто були на вулиці біля звичайного магазину. Чергові обстріли Сумщини, Чернігівської області, Дніпропетровщини, Запорізької області, Донбасу — усе це знову й знову доводить, що потрібно ще більше консолідації світу для тиску на Росію.
  • 15 травня ми домовились у Британії з паном премʼєр-міністром Ріші [Сунаком], що працюватимемо над коаліцією винищувачів — тренування, літаки, результати. Це підтримав пан президент Франції Макрон, а 16 травня підтримав пан премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
  • 16 травня узяв участь — онлайн — у роботі Саміту Ради Європи, що працює в Рейкʼявіку. Є важливе рішення Ради Європи: у підсумковій резолюції саміту зафіксована підтримка української формули миру. Дякую Раді Європи за рішення щодо реєстру збитків, завданих агресією Росії. Це наближає створення повноцінного компенсаційного механізму. (докладніше: Розв’язавши війну, Росія створила прецедент, у якому її гроші законно конфіскують — експерти про підсумки саміту Ради Європи).
  • 17 травня відбувся — і доволі успішно — візит української делегації в Республіку Корея. Урядовці, перша леді України. Були зустрічі, переговори різного рівня, звернення Олени [Зеленської] до народу Кореї й усіх народів регіону на вагомому форумі “Азійське лідерство”. Я дякую пану президенту Республіки Корея за чітке засудження російської агресії та підтримку глобальних зусиль заради миру.
  • 19 травня — прибув до Саудівської Аравії. Зустрівся з прем’єр-міністром Саудівської Аравії. Подякував за запрошення взяти участь у саміті Ліги арабських держав як почесний гість, ми детально обговорили актуальні двосторонні відносини та питання глобального характеру. Відзначив успішну участь Саудівської Аравії у поверненні з російського полону 10 іноземних військовополонених. Під час зустрічі з прем’єр-міністром Іраку подякував за солідарність Іраку з Україною та  українським народом. Важливі зустрічі з главами делегацій ОАЕ, Оману та Кувейту.
  • 20 травня — перший день зустрічей і перемовин у Японії напередодні саміту “Великої сімки” (G7). Зустрівся з главою уряду Італії Джорджею Мелоні. Переговори з премʼєр-міністром Великої Британії Ріші [Сунаком]. Говорив з премʼєр-міністром Індії Моді. Говорив із президентом Євроради Шарлем Мішелем. Зустрівся з президентом Франції Макроном, канцлером Німеччини Шольцем.
  • 20 та 21 травня — саміт G7 (“Великої сімки”) у Хіросімі (Японія), розширений формат — 7 плюс партнери: Україна та зокрема глобальний Південь. Україна була справді почесним учасником роботи “Великої сімки”. Українська тематика — центральна, шана до всіх українців — особлива.
  • 21 травня — зустріч [у Японії] із президентом Байденом — і, як завжди, стаємо сильнішими після таких переговорів. Зустріч із лідером Індонезії — змістовно. Зустріч із президентом Республіки Корея — є потенціал для міцних відносин. Зустріч із премєрміністром Канади Трюдо. Поспілкувався з лідерами В’єтнаму та Австралії. Окремо й детально говорили з прем’єрміністром Японії — будемо посилювати співпрацю.
  • 17 травня парламент Естонії ухвалив заяву на підтримку нашого прагнення стати повноправним членом НАТО й закликав Альянс підтримати це рішення.
  • 17 травня Сенат Франції проголосував за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.
  • 18 травня ми вшановуємо пам’ять усіх жертв депортації кримськотатарського народу. Це був один із найтяжчих злочинів ХХ століття — увесь народ силою забрали з рідної землі та змусили жити на чужині десятиліттями. І коли вже люди повернулися додому, Росія вкотре принесла до їхнього дому, до нашої України своє зло. Повернути справедливість для всіх наших людей, гарантувати свободу для всієї нашої держави без будь-яких винятків — це наше історичне завдання. У цей день мав честь відвідати Офіс Кримської платформи та зустрітися з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, представниками Меджлісу й кримськотатарської спільноти.
  • 18 травня — День вишиванки. Сьогодні багато українців і українок були у вишиванках. Але багато наших людей не були у вишиванках, бо вони — у військовій формі. Згадайте про них зараз, будь ласка, і подякуйте їм. Також ми ані на мить не забуваємо про тих наших людей, яких окупант утримує в неволі. І про тих, хто перебуває в окупованих містах. Ми маємо звільнити всіх наших людей і всю нашу землю з російської неволі.

Статистика війни

За даними ООН, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні зафіксовано 23 600 жертв — убитих і поранених серед цивільного населення. Проте втрати є набагато більшими.

“єВідновлення”: відповіді на питання

Завдяки державній програмі “єВідновлення” українці можуть отримати кошти на ремонт пошкодженої внаслідок війни домівки (докладніше про програму див. у випуску #25). Проте у користувачів виникають деякі питання. У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України підготували відповіді на них.

Як оформити банківську картку “єВідновлення

Для зарахування коштів необхідно відкрити спеціалізований рахунок “єВідновлення” в одному з банків-учасників програми. Наразі це можна зробити двома способами:

  • відвідати фізичне відділення банку-партнера та відкрити картку за допомогою працівників установи;
  • відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера.

Наразі до програми підключені 5 банків: Monobank, “ПриватБанк”, “Сенс Банк”, “А-Банк”, “ПУМБ”. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до “єВідновлення”.

Обрати відповідний банк для відкриття картки також можна під час заповнення заяви на виплату в “Дії”.

Як можна скористатися карткою

У разі ухвалення комісією позитивного рішення кошти будуть зараховані на банківську картку автоматично. Жодних додаткових дій, крім описаних вище, робити не потрібно. Не потрібно повідомляти будь-яку конфіденційну інформацію співробітникам банку чи стороннім особам.

Зараховані на картку кошти можна витрати лише на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми. Перелік цих компаній можна буде побачити найближчим часом на сайті “єВідновлення”.

Кошти з картки “єВідновлення” не можна зняти готівкою. А також неможливо здійснити їхнє перераховування з поточного рахунка на інші рахунки або поповнювати баланс картки “єВідновлення”.

Якщо у “Дії” не відображається ваше житло

У деяких громадян їхнє житло не відображається на порталі “Дія”. Це унеможливлює подачу заяви. Що робити:

  • Перший спосіб. Звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді. Він внесе дані в реєстр. За їхньої відсутності в реєстрі чи архівах направить запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) для підтвердження права власності.
  • Другий спосіб. Якщо право на нерухоме майно виникло до 2013 року, подати заяву на його державну реєстрацію також можна у “Дії”. Для цього на порталі необхідно обрати послугу “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” і “Подати заяву”.

Додаткову інформацію щодо програми “єВідновлення” можна отримати:

  • на сайті “єВідновлення”;
  • звернувшись на спеціальну урядову “гарячу лінію” 15-45 (кнопка 2) або через чатботи Урядового контактного центру в Telegram, Facebook;
  • звернутися до команди підтримки “Дії”, надіславши повідомлення в Facebook або Telegram.

Реєстрація нерухомості у “Дії”

Відтепер реєстрація нерухомості на порталі “Дія” доступна для жителів ще 10 областей та міста Луцьк.

Раніше скористатися послугою можна було лише у Львівській області, Тернополі, Чугуївському районі Харківщини та самому Харкові.

Тепер зареєструвати нерухомість через портал “Дія” також можуть мешканці Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Луцьк.

Щоб скористатися послугою, необхідно: 

  • увійти чи зареєструватися на порталі “Дія”;
  • натиснути “Послуги” — “Земля, будівництво, нерухомість” — “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” — “Подати заяву”;
  • внести потрібну інформацію та скан-копії документів;
  • підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім внесе дані в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Дізнатися результат заявник зможе, переглянувши статус у кабінеті на порталі “Дія”.

Чому це важливо:

  • Реєстрація нерухомості в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) підтверджує, що ви є законним власником майна. Це унеможливлює підробку шахраями документів про право власності на майно.
  • Під час війни підвищується ризик втрати чи пошкодження документів. Саме тому внесення відомостей в електронний реєстр максимально убезпечить ваші права на нерухомість.
  • Розширення цієї послуги також важливе для успішної реалізації програми допомоги з відновлення житла “єВідновлення”. Адже щоб подати відповідну заяву, ваше житло має бути зареєстроване в ДРРП.

Працевлаштування ВПО

Державний центр занятості інформує про основні програми та послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Послуги з працевлаштування

Українці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чатботи у Telegram і Viber.

Професійне навчання та надання ваучерів

Служба зайнятості організовує навчання за робітничими професіями. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує почати власну справу. Ознайомитися з графіком формування навчальних груп можна за посиланням.

Також є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Вони видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей (докладніше про надання ваучерів див. у випуску #19).

Надання грантів для створення або розвитку власної справи

У межах проєкту “єРобота” переселенці можуть скористатися програмами: “Власна справа” і “Гранти на створення або розвиток власного бізнесу“. Головною умовою їхнього отримання є створення нових робочих місць. Повний перелік програм можна переглянути тут.

Докладніше про інші послуги для ВПО щодо пошуку роботи можна дізнатися на сайті Державної служби занятості за посиланням.

Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше:

  • про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #1, про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
  • про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9 та вип. # 22;
  • куди звертатися щодо евакуації — у вип. #6;
  • про графіки евакуаційних потягів — у вип. #17;
  • про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7.

Як діяти у разі атаки дронів-камікадзе

Мінреінтеграції повідомляє, як діяти у разі атаки дронів-камікадзе:

  • У разі небезпеки негайно пройдіть в укриття. Користуйтеся підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами.
  • Обирайте укриття подалі від адмінустанов, військових і стратегічних об’єктів.
  • У жодному разі не ховайтеся в під’їздах чи в автівці.
  • Залишайтеся в укритті, поки не повідомлять, що загроза минула.
  • Не торкайтеся збитих БпЛА. Навіть збиті пристрої можуть становити загрозу для життя.
  • Зберігайте інформаційну тишу: якщо ви записали відео чи зробили фото дронів, в жодному разі не публікуйте їх у соцмережі.
  • Не повідомляйте в мережі інтернет локацію польоту чи збиття дрона. Передайте ці матеріали до поліції.

Послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом

Відтепер усі послуги сервісних центрів МВС можна отримати також, надавши адміністратору як документ, що посвідчує особу, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або його електронний варіант у застосунку “Дія”.

Раніше таким документом був лише паспорт громадянина України — тобто внутрішній паспорт.

Варто зазначити, що у разі надання ID-картки (пластикового внутрішнього паспорта) без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання, разом надається довідка про реєстрацію місця проживання (“прописки”) особи. Так само у разі надання паспорта громадянина України для виїзду за кордон разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи. (Як отримати таку довідку через застосунок “Дія” — див. у випуску #3).

Паспорт потрібен для отримання усіх послуг сервісних центрів МВС, зокрема:

  • пов’язаних з посвідченням водія;
  • з реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів;
  • з призначенням належного користувача на транспортні засоби;
  • з виготовленням та збереженням номерних знаків;
  • з допуском до перевезень небезпечних вантажів тощо.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті Головного сервісного центру МВС.

Відновлення Херсонщини

Задля забезпечення нормальної життєдіяльності мешканців звільнених регіонів тривають відновлювальні роботи критичної та соціальної інфраструктури Херсонщини.

Енергетика. До електропостачання повністю підключено вже 167 населених пунктів звільнених територій Херсонської області.

Газопостачання. Газопостачання подається до 67 населених пунктів. Тривають ремонтні роботи газових мереж, які через пошкодження потребують відновлення.

Зв’язок. Мобільним зв’язком покрито 54 населені пункти області. Нині на деокупованих територіях Херсонщини працюють 306 базових і 3 пересувні станції мобільного зв’язку.

Охорона здоров’я. На звільнених територіях відновлено роботу 80 закладів, з них у 12 надають медичні послуги частково дистанційно.

Поштовий зв’язок. Відкрито 27 відділень “Укрпошти”, зокрема 19 відділень функціонують у Херсоні, та 9 відділень “Нової пошти”.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір