Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #29 від 04.07.2023)

Це випуск #29 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 496-й день війни (04.07.2023).

Визволення України

Триває наступальна операція Сил оборони України на Мелітопольському, Бердянському та Бахмутському напрямках. Водночас ворог продовжує наступ на Лиманському, Авдіївському та Маріїнському напрямках — безуспішно.

СХІД

За минулий тиждень в результаті покращення оперативного (тактичного) положення та вирівнювання лінії фронту звільнену площу збільшено на 9 кв. км.

Сили оборони України повернули Рівнопіль Донецької області, що біля адмінкордону із Запорізькою областю. На напрямку Рівнопіль — Володине українські війська мають успіх, закріплюються на досягнутих рубежах та завдають серйозних втрат противнику.

На Бахмутському напрямку наші війська перехопили оперативну ініціативу на цій ділянці фронту. Противник поступово відступає після завданих йому втрат. У напрямку Кліщіївки під Бахмутом українські захисники просунулись на 1 200 м. У напрямку Курдюмівки — на 1 500 м.

Звільнення самого Бахмута має свою особливість, яка ускладнює процес. Як пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, місцевість Бахмута і передмістя має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів. Все це свого часу готувалось українськими військовими та місцевою владою для оборони, власне що і допомогло так довго її тримати. Але зараз ці укріплення та опорні пункти зайняв ворог, тому щоб звільнити ці землі, треба дещо більше зусиль.

Навколо Бахмута. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Центр та Північ. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Південь та Центр. Графіка: militaryland.net

У Луганській області ворог рушив вперед на Сватівському напрямку. Там точаться запеклі бої. Противник атакує Білогорівку, Серебрянку.

Лінія фронту на Луганщині. Графіка: militaryland.net

ПІВДЕНЬ

На Запорізькому та Мелітопольському напрямках — нищимо ворога. Ворог підтягує для оборони всі свої резерви, навіть бригаду морської піхоти, яка свого часу тікала з Херсона.

На Бердянському напрямку є просування на понад 1 300 м.

За минулий тиждень збільшено звільнені території на 28,4 кв.км. Загалом звільнена площа на півдні становить 158,4 кв. км.

Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка: militaryland.net
Лінія фронту на Херсонщині. Графіка: militaryland.net

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 03.07.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 230 260 осіб ліквідовано (+4 680 за тиждень);
  • танки — 4 057 (+26);
  • бойові броньовані машини — 7 899 (+79);
  • артилерійські системи — 4 220 (+165);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 641 (+17);
  • засоби ППО — 391 (+6);
  • літаки — 315 (+1);
  • гелікоптери — 309 (+1);
  • БпЛА — 3 573 (+91);
  • крилаті ракети — 1 264 (+5);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 6 834 (+83);
  • спеціальна техніка — 590 (+33).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 27 червня — рівно на роковини удару російських терористів по Кременчуку, по торговельному центру, коли загинули 22 людини, російські нелюди знову спрямували ракети по Кременчуцькому району. Сьогодні російські терористи жорстоко обстріляли й Краматорськ. Ракети С-300. Просто по кафе в Краматорську, по популярній піцерії. Звичайне місто, звичайне життя. Мої співчуття рідним. (Унаслідок ракетного удару РФ по кафе у Краматорську загинули 12 осіб, зокрема троє неповнолітніх. Поранено понад 60 відвідувачів закладу, — ред.).
  • 27 червня — фронт. Донеччина, Запоріжжя. На всіх напрямках у наших воїнів є просування вперед. Був у підрозділах “Хортиці”, які героїчно відзначилися в битві за Бахмут. Потім —  у наших морпіхів, дуже потужних, дуже акуратних. Потім —  “Таврія”, Південь, фронт. Насичений день, багато емоцій. Мав честь нагородити наших воїнів, подякувати особисто, потиснути руку. 30 червня — за цей день також маємо просування вперед на всіх напрямках наших активних дій.
  • 27 червня —  є новий оборонний пакет від США для наших воїнів. Бронетехніка та боєприпаси для “Петріотів”, “Стінгерів” та “Хаймарсів”. Додаткові снаряди для нашої артилерії.
  • 28 червня — 27-ма річниця ухвалення Конституції. Це честь — бути українцями. Це честь — здобувати славу для України. І це честь, яка зобов’язує. Зобов’язує перемогти та збудувати Україну перемоги. І ми це зробимо! Обов’язково. Всі разом!
  • 28 червня — були з візитом у Києві президенти Литви та Польщі — Гітанас Наусєда та Анджей Дуда. Дуже вчасний і корисний візит — напередодні саміту НАТО у Вільнюсі. Формат переговорів — і спільний, і двосторонній. Зброя для України. Дякую, Гітанасе, за рішення закупити й передати Україні системи NASAMS, це дуже потрібно.
  • 28 червня — зустрівся з головним майстер-сержантом 47-ї окремої механізованої бригади “Маґура” Валерієм Маркусом. Говорили з ним про війну, про наших воїнів, про нашу оборону. Обговорили, зокрема, й реформу обліку у військових структурах. Менше паперів та бюрократії, більше цифровізації. Обговорили реформу сержантського корпусу.
  • 28 червня — вітаю усіх мусульман України та світу із початком свята Курбан-Байрам. Хай усі ми здобудемо мир для своєї країни, для своїх країн, для своїх дітей. Чесний і справедливий мир.
  • 29 червня — засідання Європейської Ради. Порядок денний очевидний —  наш захист у цій війні, наш шлях до перемоги, підтримка від наших партнерів, наша безпекова підтримка для них, для всієї нашої Європи.
  • 29 червня — зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни —  Грета Тунберг, Маргот Вальстрем та інші. Говорили передусім про російський теракт та екоцид на Каховській ГЕС і загалом про роботу нашої групи, яка займатиметься саме тими питаннями, які безпосередньо пов’язані з руйнівним впливом російської агресії на природу. Заколот Пригожина у Росії.
  • 1 липня — цей день ми завершуємо на Рівненщині, провів чергове виїзне засідання Ставки. Ключові питання безпеки у північних регіонах нашої держави, наші заходи на посилення безпеки. Все, що стосується і кордону, і наших сил ОСУВ “Північ”, і українських стратегічних об’єктів —  таких як Рівненська атомна станція, на якій власне й відбулась Ставка.
  • 1 липня — з візитом в Україні був прем’єр-міністр Іспанії Санчес. Дуже символічно — у перший день початку іспанського головування в Раді Євросоюзу. Цей візит говорить про пріоритети іспанського головування і про нашу співпрацю. До речі, підписали з паном прем’єр-міністром Санчесом спільну заяву щодо підтримки європейської та євроатлантичної перспективи України, і це вже 21-ша така заява, тобто більшість підтримала нашу перспективу, зокрема і в питанні про членство в Альянсі.
  • 2 липня — в Одесі, передусім для того, щоби привітати наших воїнів Військово-морських сил Збройних сил України з їхнім професійним днем. Достатньо лише згадати, які амбіції були в Росії на початку повномасштабної агресії та які з тих амбіцій тепер на дні Чорного моря. Я дякую кожному воїну Військово-морських сил України — усім морякам, усім морпіхам, усім командирам наших ВМС, артилеристам, морським авіаторам, операторам безпілотників, дякую воїнам річкової флотилії, річкових дивізіонів… Всім вам дякую!

В Україні завершився карантин через COVID-19

1 липня в Україні завершилася дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією COVID-19. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів.

Прем’єр зазначив, що за період пандемії уряд відпрацював механізми реагування, що стали в нагоді під час повномасштабної війни.

Нагадаємо, що 5 травня Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації.

Пенсії громадянам із окупованих територій

Уряд підтримав законопроєкт щодо виплати пенсій громадянам із тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особам, які тимчасово проживають за кордоном. Йдеться про обчислення страхового стажу.

Зокрема, врегульовано такі важливі питання:

  • виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях або під час тимчасової окупації виїхали на підконтрольну Україні територію;
  • виплата пенсій особам, які тимчасово проживають за межами України.

Так, для громадян із ТОТ передбачено, що виплата української пенсії здійснюється за умови неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації.

Оскільки обмін інформацією між Україною та Росією наразі неможливий, пропонується запровадити декларативний принцип. Поновлення та виплати пенсій будуть здійснюватися на підставі заяви, в якій особа повідомить про неодержання пенсії від РФ.

Водночас громадянам, які знайшли прихисток за кордоном, виплата пенсії здійснюватиметься на поточні рахунки, відкриті в українських банках. Таким особам потрібно буде до 31 грудня кожного року проходити фізичну ідентифікацію.

Передбачено, що фізична ідентифікація може відбуватися віддалено:

  • перший спосіб —  за допомогою “Дія.Підпис” (Дія ID) в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду;
  • другий спосіб —  посвідчення місця проживання консульською посадовою особою.

Евакуація до безпечних регіонів

З серпня 2022 року триває обов’язкова евакуація з Донеччини. За 11 місяців до безпечних регіонів перемістилися понад 83 тисячі громадян. Серед них —  понад 9,7 тис. дітей і понад 3,5 тис. маломобільних осіб.

Також продовжується евакуація з деокупованих територій, яка розпочалася восени минулого року. В її межах із Харківщини за 10 місяців виїхали понад 25 тисяч громадян. З нещодавно звільнених територій Херсонщини за 8 місяців евакуювалася понад 31 тисяча людей.

Нагадаємо, що евакуація здійснюється безкоштовно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.

Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38 (096) 078-84-33.

Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Докладніше:

  • про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #1, про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
  • про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9; у вип. #22;
  • куди звертатися щодо евакуації — у вип. #6;
  • про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7.

Допомога родинам зниклих безвісті

У Донецькій, Херсонській, Івано-Франківській, Кіровоградській областях розпочали роботу представники уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Мешканці вказаних регіонів можуть повідомляти представників щодо зниклих безвісти рідних. Усі дані передадуть до аналітичного відділу Офісу уповноваженого.

Родини можуть отримати детальні роз’яснення щодо алгоритму дій у випадку зникнення людини безвісти.

Зокрема, регіональні представники нададуть консультації про передбачені для родин зниклих безвісти соціальні гарантії, забезпечать юридичною та психологічною допомогою.

Звернутися до регіональних представників можна за телефонами:

  • Донецька область: +38 (097) 250-37-91.
  • Івано-Франківська область: +38 (097) 862-55-19.
  • Кіровоградська область: +38 (096) 967-26-03.
  • Херсонська область: +38 (050) 718-26-65.

Також родини зниклих безвісти можуть отримати безкоштовну юридичну консультацію уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, за телефоном: +38 (066) 053-11-39. “Гаряча лінія” працює з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00.

Про Дорожню карту щодо дії родини у випадках, якщо член сім’ї пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув — див. випуск #11 дайджесту. Про безоплатну юридичну допомогу звільненим з полону та сім’ям полонених — випуск #20. Рекомендації для близьких полонених під час спілкування зі ЗМІвипуск #13.

У випадку підвищеного рівня радіації

Мінреінтеграції пропонує декілька простих порад, як убезпечитись від радіаційного впливу.

Якщо повідомлення про радіоактивне забруднення застало вас на вулиці:

  • негайно пройдіть у найближче приміщення. Найкраще обрати укриття або підвал. Щоб убезпечити органи дихання, прикрийте ніс і рот рушником, хусткою або вдягніть медичну маску.

Якщо повідомлення про радіоактивне забруднення застало вас вдома:

  • закрийте всі вікна, двері та вентиляційні отвори. Не підходьте до них без нагальної потреби та не виходьте на вулицю. Вимкніть кондиціонер та обігрівачі. Вдягніть маску або ватно-марлеву пов’язку для захисту органів дихання.

Важливо! Обов’язково слідкуйте за повідомленнями від рятувальників ДСНС, поліції, органів місцевої влади. Беззастережно виконуйте їхні інструкції та рекомендації.

Як впоратися з тривогою

Позбутися стану тривожності та повернутися до нормального психологічного самопочуття допоможуть техніки самодопомоги. Їх розробили терапевти в межах проєкту “Ти як?” за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Вправи, які допоможуть заспокоїтися:

“Книжка з малюнком”

Щоб легше боротися з тривогою чи неприємними відчуттями, їх можна візуалізувати. Заплющте очі й уявіть розгорнуту книгу з чистими аркушами. Уявіть там тривогу чи відчуття у вигляді малюнка. Тепер згорніть її, покладіть біля себе і продовжуйте займатися своїми справами.

“Повільне дихання”

Заплющте очі. Відчуйте ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихніть через ніс, рахуючи до трьох. Впустіть повітря до низу легень. Потім повільно видихніть через рот, рахуючи до шести. Вправу потрібно повторити мінімум 4 рази.

“Амулет спокою”

Щоб заспокоїтися, знайдіть “амулет спокою”. Цей предмет повинен вміщуватися на долоні, з ним у вас мають бути пов’язані певні приємні спогади. Візьміть його, заплющте очі й тримайте міцно, наче руку близької людини. Згадуйте приємний момент до найменших деталей. Перенесіться думками в той день. Це вас заспокоїть.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір