Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #35 від 22.08.2023)

Це випуск #35 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 545-й день війни (22.08.2023).

Визволення України

СХІД

Російська армія і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої.

Українські війська звільнили село Урожайне Донецької області, що розташоване поблизу Старомайорського, це район поблизу межі з Запорізькою областю. Наступальні дії ЗСУ тривають.

Район Урожайного. Графіка: understandingwar.org

Російські війська продовжували наступальні операції на Куп’янському напрямку Харківщини та вздовж лінії Сватове — Кремінна на Луганщині, але не досягли жодних підтверджених успіхів.

Куп’янський та Лиманський напрямки. Графіка: understandingwar.org

ЗСУ продовжують утримувати ініціативу на Бахмутському напрямку. Тривають бої вздовж лінії Кліщіївка — Андріївка — Курдюмівка.

Навколо Бахмута. Графіка: understandingwar.org

Українські оборонці просунулися вздовж лінії Авдіївка — Донецьк. Російські війська провели невдалі наступальні операції в районі Авдіївки, Красногорівки та Мар’їнки.

Центр Південь Донецькій області. Графіка: understandingwar.org

ПІВДЕНЬ

На Мелітопольському та Бердянському напрямках тривають наступальні дії. Українські сили просунулися на північ від села Роботине на заході Запорізької області.

Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка: understandingwar.org

Українські військові контрбатарейними діями створюють умови для майбутніх маневрів на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Наразі ЗСУ проводять заходи з метою зачистки від російських маневрених катерів, які можуть перешкоджати українським операціям.

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка: understandingwar.org

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 21.08.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 257 930 осіб ліквідовано (+3 550 за тиждень);
  • танки — 4 358 (+52);
  • бойові броньовані машини — 8 449 (+95);
  • артилерійські системи — 5 264 (+165);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 719 (+5);
  • засоби ППО — 489 (+10);
  • літаки — 315 (+0);
  • гелікоптери — 316 (+3);
  • БпЛА — 4 309 (+96);
  • крилаті ракети — 1 406 (+27);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 7 692 (+130);
  • спеціальна техніка — 794 (+28).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 19 серпня — на жаль, семеро людей загинули в Чернігові від російської ракети, серед них дівчинка, її звали Софія, 6 років їй було… Мої співчуття рідним! Поранених і травмованих — 144, і серед них 15 дітей. Ракета просто по центру міста. І це — у свято Преображення Господнього, православне свято.
  • 14 серпня — від самого ранку — в Донецькій області, у розташуваннях наших бойових бригад. Мав честь нагородити найкращих, подякувати всім. Поспілкувалися з командирами бригад і батальйонів — тими, хто в боях, — про їхні фронтові потреби.
  • 15 серпня — продовжую відвідувати наші бойові бригади. Сьогодні — різні райони Запорізької області, територія роботи ОСУВ “Таврія”. Зафіксували конкретні потреби — засоби РЕБ, дрони, броньовані евакуаційні машини “медевак”.
  • 19 серпня — весь день працюємо у Швеції. Зброя для наших воїнів — це головне, є результати. Броньована техніка — СV90, класні машини. Саме те, що потрібно на фронті. Є домовленість зі Швецією про виготовлення СV90 в нашій державі. Також “Арчери” (155-мм самохідна артилерійська установка, — ред.) для наших артилеристів, потужна система, уже триває навчання наших хлопців у Швеції. Маємо проривний результат щодо “Гріпенів” — класних, сучасних шведських бойових літаків. Ми крок за кроком наближаємося до того, щоб “Гріпени” з’явились у нашому небі. Працюємо над початком етапу з тренуванням наших хлопців на “Гріпенах”.
  • 20 серпня — працюємо у Нідерландах та Данії. Винищувачі F-16. Домовились про кількість F-16, які будуть надані Україні після тренування наших пілотів та інженерів. 42 літаки. І це лише початок. Дякую, Нідерланди! Наші пілоти та інженери вже розпочали навчання в Данії. 19 літаків F-16 будуть надані нашій державі Данією.
  • 14 серпня — дякую Сполученим Штатам за новий пакет. Снаряди для “Петріотів”, для “Хаймарсів”, артилерія, “Джавеліни” та інше. Почули від комбатів відгуки про бойове застосування техніки та зброї, яку надають партнери. Мав честь нагородити наших воїнів.
  • Нарощуємо виробництво дронів в рази. Дрони — це “очі” та захист на передовій. Різної дальності, різних цілей. Дрони — це гарантія, що людям не доведеться платити життям, коли можна спрацювати безпілотниками.
  • 17 серпня — дві нові пускові установки IRIS-Т доставлені в Україну. Це потужна й дуже потрібна система ППО. Дякую, Німеччино.
  • 15 серпня російські терористи знову вдарили цілеспрямовано по наших портах. Лише за один місяць, що минув після спроби Росії знищити Чорноморську зернову ініціативу, це була вже сьома масована російська атака. Порт Рені, порт Ізмаїл, порт Південний, порт Одеса, порт Чорноморськ, Миколаїв — кожен російський удар по них — це удар по світових продовольчих цінах, це удар по соціальній і політичній стабільності в Африці, в Азії. Базові речі, які дають кожному суспільству нормальне життя, — це їжа на столах у родин. Жоден інший терорист у світі, окрім Росії, ще ніколи так відверто й навмисно не бив по безпеці одразу стількох народів.
  • Декларація “Великої сімки” щодо безпекових гарантій Україні: станом на 18 серпня вже 18 держав приєдналися.
  • Формула миру — уже 63 дипломатичні місії працюють заради реалізації пунктів формули. Дуже важливо, що формула миру поступово об’єднує світову більшість на основі нашої поваги до міжнародного права й Статуту ООН.
  • 17 серпня прийняв вірчі грамоти від нових послів, які прибули працювати в Україну. Німеччина, Індонезія, Швеція, Чилі, Колумбія, Перу.

Інформація про загиблих

Під час воєнного стану інформація про загиблих та поранених військових ЗСУ становить державну таємницю. Не тому що хтось щось хоче приховати, а тому що це вимога військових. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

“Чому ці дані таємні? Тому що під час активної фази війни кількість загиблих і поранених противник використовує для прорахунку наших ймовірних подальших дій. Річ у тім, що у військовій справі певні дії залежать від відсотка загиблих і поранених щодо загальної кількості військовослужбовців. Відповідно, якщо ці цифри відомі, ворог може наперед прорахувати наші дії”, — пояснила Маляр.

Йдеться не лише про загальну кількість втрат убитими та пораненими, але й про кількість втрат конкретних підрозділів та напрямків. Особливо під час боїв.

“Якщо у ворога буде така інформація, вони почнуть розуміти деякі наші наступні кроки”, — додала Маляр.

Доступ до інформації щодо загальної кількості загиблих та поранених має дуже обмежене коло осіб, які попереджені належним чином про кримінальну відповідальність за розголошення.

Новини “єВідновлення”

У громадах запрацювали комісії, які розглядатимуть питання компенсацій за зруйноване житло в межах програми “єВідновлення”. Уже понад 1 400 українців, домівки яких постраждали внаслідок війни, подали заявки на компенсацію.

Уже в найближчий місяць з громадянами, які подали заявки, будуть звʼязуватися представники місцевої влади для перевірки необхідних документів та ухвалення остаточного рішення.

Нагадуємо, для подачі заявки на компенсацію необхідно: 

  • перевірити, чи зареєстровано помешкання в Державному реєстрі речових прав (якщо ні, звернутися в ЦНАП, до нотаріуса чи місцевих або селищних рад);
  • подати відповідну заяву, скориставшись послугою “єВідновлення” у застосунку “Дія” за посиланням;
  • замовити довідку про несудимість, адже компенсацію не зможуть отримати особи, судимі за злочини проти основ національної безпеки;
  • чекати на повідомлення від комісії.

Наразі заявки розглядатимуться лише від одноосібних власників житла. Для тих, у кого помешкання у співвласності, розташоване на тимчасово окупованій території чи хто вже зробив ремонт, уряд напрацьовує механізми компенсації, які будуть презентовані вже восени.

Максимальна сума компенсації становить 200 тисяч гривень. Гроші необхідно використати протягом 12 місяців з дня їхнього отримання.

Вся інформація про умови та порядок отримання компенсації доступна на сайті програми “єВідновлення” erecovery.diia.gov.ua.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, компенсацію можуть отримувати й українці, які відремонтували пошкоджене житло самостійно — випуск #33.

Новини “єОселя”

Уряд залучив додаткові кошти на програму “єОселя”. До кінця року щонайменше 10 тисяч сімей зможуть взяти іпотеку за вигідними умовами.

Скористатися програмою доступного кредитування сьогодні можуть громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити умови того, що мають.

Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків і науковців пільгова ставка становить 3% річних на вторинному або первинному ринку. Для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7% річних. Позичальники, які претендують на іпотеку під 7%, можуть обрати квартиру в будинку, не старшому трьох років на момент укладання договору, або такому, що будується.

Строк погашення кредиту — 20 років.

Подати заявку можна лише у мобільному застосунку “Дія”. Докладніше, як це зробити, читайте на сайті “Укрфінжитло” ukrfinzhytlo.in.ua.

Нагадаємо, програма “єОселя” розпочала свою роботу в жовтні минулого року. За цей час 2 475 українських родин придбали власне житло на понад 3,4 млрд гривень.

Цифрові документи у “Дії”

При отриманні адміністративних, банківських, поштових та інших послуг українці можуть скористатися цифровими документами у застосунку “Дія”. Ці документи мають таку ж юридичну силу, як і паперові чи пластикові аналоги.

Як надати копію документа через “Дію”

Шеринг документів — передача копії цифрового документа у систему компанії. Це можна робити як офлайн, так і онлайн.

Шеринг офлайн:

  1. Відкрийте документ у “Дії”.
  2. Натисніть на нього, аби з’явився зворотний бік із QR/штрихкодом.
  3. Надайте штрихкод менеджеру для сканування.
  4. У застосунку “Дія” ви побачите запит на передачу копії документа, підтвердьте його. 
  5. “Дія” сформує цифрову копію та передасть її до системи компанії.

Шеринг онлайн:

  1. Оберіть на сайті чи у застосунку компанії варіант передати копію документа через “Дію”.
  2. У застосунку “Дія” ви побачите запит на передачу копії документа, підтвердьте його.
  3. Дія сформує цифрову копію та передасть її до системи компанії.

Дія.QR — передача копії документа на пошту компанії:

  1. Відкрийте сканер QR-кодів у застосунку “Дія”.
  2. Зчитайте ним “Дія.QR”, який надасть менеджер.
  3. У застосунку “Дія” ви побачите запит на передачу копії документа, підтвердьте його.
  4. Дія автоматично сформує чернетку електронного листа з копіями цифрових документів із вашою адресою. Залишається лише натиснути кнопку “Надіслати”.

Психологічна підтримка постраждалим від війни

Національна асоціація психологічної допомоги створила лінію підтримки для всіх, хто постраждав від війни.

Лінія працює у двох форматах — через аудіо та відеозв’язок. Психологи лінії — кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання з кризових психологічних інтервенцій та травматерапії.

Звернення цілком конфіденційні.

Номер телефону лінії — 0-800-100-102.

Допомога також надається українцям, які перебувають у інших країнах світу. Ознайомитися з міжнародними “гарячими лініями” можна за посиланням.

Також про безкоштовну психологічну допомогу під час війни дивись у попередніх випусках дайджесту:

  • безкоштовна психологічна допомога ВПО — випуск #10;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги випуск #11, випуск #18;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ — випуск #23;
  • Центри допомоги врятованим — випуск #21;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді — випуск #25.

Безкоштовна евакуація

Триває евакуація громадян до безпечних регіонів України.

Зокрема, з серпня 2022 року здійснюється обов’язкова евакуація з Донеччини. За рік до безпечних регіонів перемістилися понад 87 тисяч громадян. Серед них — понад 10,7 тис. дітей і понад 3,7 тис. маломобільних.

Також продовжується евакуація з деокупованих територій, яка розпочалася восени минулого року. В її межах із Харківщини за 11 місяців виїхали понад 26 тисяч громадян. Зі звільнених територій Херсонщини за 9 місяців евакуювалися понад 39 тисяч людей.

Нагадаємо, що евакуація здійснюється безкоштовно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.

Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38 (096) 078-84-33.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 33 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір