Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #19 від 04.04.2023)

Це випуск #19 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • Авдіївка — нова ціль окупантів. Ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 405-й день війни (04.04.2023).

Визволення України

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Донбасі — на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка.

Лінія фронту в Донецькій області. Графіка: understandingwar.org

В Донецькій області ворог не припиняє штурмувати місто Бахмут, намагається взяти його під повний контроль. Військовослужбовці Сил оборони України відбивають атаки.

Путін давав вказівку захопити Бахмут, починаючи з 9 травня минулого року. Крайній термін був — до 1 січня вже цього року. Після була дана команда — до 24 лютого, до 1 березня. Наразі — до 1 квітня. Проте українські захисники продовжують захищати місто та б’ються за кожний дім.

Навколо Бахмута. Графіка: Ukraine War Map

Авдіївка стала зараз пріоритетною ціллю для російських військ, які намагаються взяти місто в кільце і запекло обстрілюють позиції української армії в самому місті та його околицях. Але українські захисники героїчно тримають оборону.

Військові експерти впевнені, що в Авдіївці росіянам буде набагато складніше навіть ніж у Бахмуті, там дуже щільно стоїть українська оборона, яка тримається ще з 2015 року. Якщо не вийшло прорвати її в перші дні активної фази війни, зараз це буде зробити теж складно. До того ж Авдіївка відрізняється від Бахмута тим, що там є великі промислові об’єкти, тоді як Бахмут — це районний центр з переважно житловою забудовою.

Навколо Авдіївки. Графіка: Ukraine War Map

В Луганській області протягом тижня противник вів безуспішні наступальні дії в районі Кремінної та інших населених пунктів.

Лінія фронту в Луганській області. Графіка: understandingwar.org

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії та здійснює обстріли українських населених пунктів.

Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка: understandingwar.org
Лінія фронту в Херсонській області. Графіка: understandingwar.org

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 03.04.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 175 160 осіб ліквідовано (+9 550 за тиждень);
  • танки — 3 619 (+24);
  • бойові броньовані машини — 6 993 (+40);
  • артилерійські системи — 2 694 (+56);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 527 (+4);
  • засоби ППО — 280 (+3);
  • літаки — 306 (+1);
  • гелікоптери — 291 (+0);
  • БпЛА — 2 262 (+46);
  • крилаті ракети — 911 (+0);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 5 553 (+60);
  • спеціальна техніка — 298 (+13).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 27 березня провів засідання Ставкивперше на виїзді, у Дніпрі. Саме тут, у стратегічному місті центру нашої країни, після відвідання Марганця й Нікополя, Запоріжжя, передових позицій наших воїнів у Запорізькій області. Відвідав наших бійців у шпиталі, де вони відновлюються після поранень.
  • Боляче було дивитися на те, що Росія зробила з нашим Марганцем, із нашим Нікополем. Але наші воїни, кожен і кожна, хто зараз на передових позиціях, кого ми сьогодні відвідали на Запоріжжі, точно знають, що їм потрібно, щоб відтісняти ворога з нашої землі. І це буде.
  • 27 березня в Запоріжжі був на місці влучання російських ракет по житлових будинках [що сталося 22 березня]. Звичайні будинки… Десятки людей були поранені цим божевільним російським ударом. Терористи точно знали, куди спрямовують свої ракети. Уламково-фугасні “Смерчі”. По будинках. 37 людей постраждали, двоє загинули. Понад 400 людей звернулися по допомогу… Звичайно, допомагаємо тим, хто втратив житло від цього й подібних ударів.
  • 2 квітня російські терористи знову вдарили по Костянтинівці Донецької області. По звичайних житлових кварталах. 6 людей убиті — три жінки, троє чоловіків. Звичайні люди звичайного містечка на Донбасі. Мої співчуття рідним і близьким загиблих… Ще 11 людей зазнали поранень. Росія застосувала проти Костянтинівки ракети С-300 й систему залпового вогню “Ураган”.
  • 2 квітня уранці російські терористи вдарили також по Конотопському району Сумської області. Мінометний вогонь. Двоє загиблих. Мої співчуття всім рідним, близьким, всім родинам…
  • 28 березня повернувся з нашої Сумщини. Сьогодні був в Охтирці, у Тростянці, у Сумах, на позиціях наших прикордонників. Враження — особливі. Регіон — поруч із ворогом. Загроза — постійна. Обстріли нашого прикордоння постійні. Але життя, наші люди очевидно сильніші за будь-які страхи. Відновлення триває, бізнес поступово повертається, люди відбудовують життя. Мав честь передати Охтирці спеціальну відзнаку міста-героя. Привітав Тростянець із річницею звільнення від окупанта.
  • 29 березня узяв участь у глобальному Саміті за демократію на запрошення президента Байдена. Це вже другий такий Саміт. Майже в усіх промовах лідерів на Саміті були влучні слова підтримки нашої держави, наших людей.
  • 30 березня — 400 днів… 400 днів нашої оборони від повномасштабної агресії. Це колосальний шлях, який ми пройшли. Всі разом — кожен і кожна, хто боровся й бореться за Україну. Ми готуємо наші наступні кроки, наші активні дії. Ми готуємо наближення нашої перемоги.
  • 31 березня відбулись наші спеціальні заходи — в Бучі, в річницю звільнення міста, і в Києві. Саміт і переговори, друга конференція United for Justice — “Об’єднані заради справедливості”… У нашому першому Бучанському саміті взяли участь представники майже 50 країн. І це лише початок. Дякую лідерам Словенії, Словаччини, Хорватії та Молдови, які сьогодні відвідали Україну, які особисто підтримали Бучу — вшанували пам’ять усіх, хто загинув у місті під час російської окупації.
  • 2 квітня ми відзначаємо річницю звільнення нашої Київщини від рашистської армії. 2 квітня з території Київської області втік останній окупант. Буде такий день, коли ми скажемо: останній окупант утік або вбитий на Донеччині, на Луганщині, на Херсонщині й на всьому нашому півдні. Вільним і знову безпечним буде й Крим. Україна поверне все своє.
  • 1 квітня держава-терорист почала головувати в Раді безпеки ООН. Вчора російська армія вбила ще одну українську дитину — пʼятимісячного хлопчика, його звали Данило. З Авдіївки, на Донбасі, разом із батьками. Батьки поранені. Один із сотень артилерійських обстрілів, які держава-терорист здійснює щодобово. І при цьому Росія головує в Радбезі ООН.
  • Дякую МВФ за нову програму для України. Програму затверджено. Обсяг – 15,6 млрд дол. Це допоможе нам берегти соціальну стабільність.
  • Дякую Німеччині за нові кроки в оборонній підтримці, що були зроблені цього тижня. Дякую Хорватії за черговий пакет військової підтримки. Дякую Північній Македонії за рішення щодо гелікоптерів. Словаччині, Словенії. Дякую Канаді за фінансову підтримку, кошти вже надійшли в державний бюджет України.

Рекордна програма від МВФ

31 березня Міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердив нову чотирирічну програму фінансування (Extended Fund Facility — EFF) для України в розмірі 15,6 млрд доларів.

Цей кредит став першою в історії позикою від МВФ, яку отримує країна, що воює. Також це перший кредит від Фонду для України за понад рік повномасштабного російського вторгнення.

Очікується, що перший транш обсягом близько 2,7 млрд доларів Україна може отримати вже найближчим часом.

Програма включає два етапи:

  • перший запланований на 2023-2024 роки. Увага буде зосереджена на впровадженні надійного бюджету на 2023 рік. Цей етап також передбачає зниження інфляції та утримання обмінного курсу;
  • під час другого етапу буде зроблено фокус на реформах, які допоможуть максимально ефективно підтримувати післявоєнне відновлення та реконструкцію. Планується, що під час другого етапу Україна повернеться до довоєнних меж політики, зокрема до гнучкого обмінного курсу та таргетування інфляції.

Загалом за три місяці цього року Україна отримала понад 10 млрд доларів міжнародної фінансової підтримки. Основні донори — Європейський Союз і США.

Підсумки індексації пенсій

За результатами індексації пенсій, яка проводилася у березні, пенсії зросли майже на 20%.

Індексація торкнулася 10,5 млн українських пенсіонерів. Середній розмір підвищення становив майже 600 грн. Тепер середній розмір пенсії в Україні — 5 200 грн.

Уряд також провів підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Середній розмір підвищення для цих категорій пенсіонерів перевищив 1 000 грн.

Тепер у квітні буде здійснено автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, з урахуванням збільшеного трудового стажу. Таке підвищення торкнеться близько 600 тис. українців.

Ліки за електронним рецептом

З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Про це повідомляє МОЗ.

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Водночас МОЗ не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати, скориставшись ще й електронним рецептом від лікаря.

А препарати, які були безрецептурними, й надалі відпускатимуть в аптеці без рецепта. Для безрецептурних препаратів не змінюються жодні правила, переліки та категорії відпуску.

Рецептурні ліки:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (зокрема й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Як дізнатися, чи є конкретний лікарський засіб рецептурним

Для цього достатньо перевірити інструкцію лікарського засобу. Знайти інструкцію потрібного препарату можна, скориставшись сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України.

Для цього необхідно:

  • у пошуковому рядку ввести назву лікарського засобу або діючу речовину;
  • відкрити реєстраційне посвідчення відповідного лікарського засобу (крайня ліва колонка в таблиці);
  • у профілі лікарського засобу знайти рядок “Умови відпуску”;
  • якщо в інструкції зазначено “За рецептом”, для відпуску такого лікарського засобу в аптеці потрібен рецепт від лікаря.

Переваги електронного рецепта

Перевагою е-рецепта є те, що на відміну від паперового рецепта, вам не потрібно щоразу звертатися до лікаря на прийом для того, щоби отримати рецепт на ліки. Це можна буде зробити дистанційно. Призначення ліків будуть доступні у вашому смартфоні.

Мінна безпека для дітей

Мінреінтеграції підготувало добірку корисних сервісів та онлайн-уроків, які допоможуть підвищити обізнаність дітей щодо мінної безпеки:

  • серія відеороликів “ДСНС розповідає про мінну безпеку“. У цих відеоуроках за допомогою схем і помічника — песика Патрона роз’яснюють про попереджувальні знаки, види вибухівок, радіус ураження та що робити у разі їхнього виявлення;
  • Все про мінну безпеку” — онлайн-платформа, де зібрані корисні матеріали для дітей різного віку, а також покрокова інструкція, як батькам розповісти дітям про міни.
  • Стопміна” – це освітній проєкт, спрямований на підвищення поінформованості й обізнаності дітей щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів.

Оформлення субсидії онлайн

Подати онлайн-заяву на житлову субсидію можна через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ). Про це розповідають правозахисники проєкту “Юридичний порадник для ВПО“.

Для оформлення субсидії онлайн необхідно здійснити 9 кроків.

1. Зайдіть на Портал електронних послуг ПФУ за посиланням.

2. Авторизуйтеся за допомогою електронного підпису, натиснувши у правому верхньому куті “Вхід”. Завантажте електронний ключ та підтвердіть використання ключа паролем.

3. Після входу в особистий кабінет необхідно обрати розділ “Комунікації з ПФУ” й натиснути на пункт “Заява на житлову субсидію чи пільгу”.

4. Перед формуванням заяви приготуйте скановані копії документів та надайте згоду на дистанційне інформування, натиснувши кнопку “Продовжити”.

5. Оберіть пункт “Заява про призначення та надання житлової субсидії”.

6. Заповніть поля онлайн-форми (заяви на житлову субсидію).

7. Додайте скановані копії документів, натиснувши кнопку “Додати файл”. До заяви додаються:

  • декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії;
  • довідка про доходи (якщо у декларації зазначені певні доходи, однак інформація про них відсутня у ПФУ та Державній фіскальній служби України);
  • договір про винайм житла (за наявності);
  • документи, які можуть підтвердити непроживання особи за місцем реєстрації (у разі потреби).

8. Натисніть “Сформувати заяву”, розміщену в кінці онлайн-форми.

Система автоматично перевіряє повноту заповнення заяви. Якщо помилок не виявлено, то переходимо до фінального кроку.

9. Підпишіть заяву електронний підписом та підтвердіть відправку документів до Пенсійного фонду України.

Що далі? Ви маєте можливість відстежувати перебіг розгляду заяви на призначення субсидії в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення” — “Статус звернення”.

Ваучери на навчання

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) і звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання.

Наразі визначено 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. Тобто документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти.

Зокрема, на перепідготовку за робітничою професією, здобуття ступеня магістра на основі вищої освіти за іншою спеціальністю чи підвищення кваліфікації.

Такі ваучери можуть отримати зокрема внутрішньо переміщені особи працездатного віку. 

Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, якщо вони:

  • не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • не отримували ваучер раніше;
  • не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

З переліком професій і спеціальностей, закладів навчання, необхідних документів і процедурою видачі ваучерів можна ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості.

Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше:

  • про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #1, про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
  • про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9;
  • куди звертатися щодо евакуації у вип. #6;
  • про графіки евакуаційних потягів — у вип. #17;
  • про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7.

Зміна топонімічних назв та документи

Після введення в Україні воєнного стану нових масштабів набув процес зміни назв населених пунктів, районів у містах, вулиць та інших об’єктів, які пов’язані із державою-агресором. У багатьох громадян виникли питання, що робити із документами, оформленими на “старі” назви. Відповідають правозахисники проєкту “Юридичний порадник для ВПО“.

1. Законодавством України не передбачено обов’язку змінювати документи, в яких зафіксовано місце реєстрації (“прописка”), чи звертатися до органів влади у разі перейменування населеного пункту, вулиці чи інших об’єктів.

2. За загальним правилом, закон не вимагає внесення змін до правовстановлюючих документів (наприклад, свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину) у зв’язку із перейменуванням вулиці (проспекту).

Власник нерухомого майна може із власної ініціативи або якщо має намір відчужити нерухомість (продати, подарувати тощо), звернутися до органу державної реєстрації прав із заявою про внесення змін. Однак на сьогодні на практиці така можливість відсутня технічно. Тому в разі відчуження нерухомого майна до пакету документів потрібно додати рішення уповноваженого органу про перейменування.

Детальніші роз’яснення юристів — за посиланням.

Як зберегти заряд акумулятора на телефоні

Декілька простих порад від Мінрентеграцї, які зекономлять заряд мобільного телефона та допоможуть максимально довго залишатися на звʼязку.

1. Зменште яскравість дисплея до комфортного мінімуму або увімкніть режим “Адаптивне регулювання екрана”. Завдяки режиму адаптивності яскравість екрана буде підлаштовуватися під освітлення навколо й економити заряд.

2. Увімкніть режим енергоощадження. Це оптимізує функції телефона і збільшить час автономної роботи пристрою.

3. Вимкніть на певний час модулі Bluetooth, GPS, Wi-Fi, якщо відсутні можливості для їхнього використання або стабільного під’єднання. При нестабільних підключеннях модулі безперервно сканують мережі й тим самим швидше розряджають батарею.

4. Зменште час автоблокування екрана смартфона. Це дозволить пришвидшити його вимкнення, якщо екран телефона довго світиться без потреби.

5. Замініть анімовану заставку робочого стола на статичну, вимкніть автообертання екрана, а також функції вібродзвінка та вібрації при натисканні на екран або кнопки.

6. Визначте, які додатки вашого телефона працюють у фоновому режимі, і вимкніть непотрібні. Залиште лише ті, які покликані забезпечувати вам зв’язок: месенджери, дзвінки тощо.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • новий пакет військової допомоги від США та переваги далекобійних ракет GLSDB;
  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • річниця початку повномасштабної війни;
  • новий пакет військової допомоги від США;
  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • звільнені керівники трьох областей;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір