Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #33 від 01.08.2023)

Це випуск #33 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 524-й день війни (01.08.2023).

Визволення України

За даними заступниці міністра оборони Ганни Маляр, кількість загиблих у ЗСУ на напрямках наступу значно менша, ніж у ворога.

“На Бахмутському напрямку у нас гине у 8 разів менше, ніж у ворога. На Бердянському і Маріупольському — у 5,3 раза менше. Це при тому, що зазвичай більше втрачає сторона, яка наступає”, — зазначила Маляр.

СХІД

Російська армія і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої.

Протягом минулого тижня на Куп’янському напрямку противник штурмував та здійснював пошук слабких місць в нашій обороні. Активно намагався наступати в районах південніше Новоселівського з метою витіснення українських підрозділів за бар’єрний рубіж річки Оскіл. Але безуспішно. ЗСУ потужно стримують ворожі війська.

Куп’янський напрямок. Графіка: militaryland.net

На Лиманському напрямку окупанти також намагалися наступати з метою витіснення українських оборонців в районі Серебрянського лісу. Дії ворога безуспішні.

Лиманський напрямок. Графіка: militaryland.net

Сили оборони України продовжують рух вперед на південному фланзі довкола Бахмута Донецької області. Є певні просування. Північний фланг — тривають бої без зміни положень.

На Бахмутський напрямок ворог зараз стягує додаткові сили та засоби. Бої тривають в районі Кліщіївки, Курдюмівки, Андріївки.

Звільнена площа на Бахмутському напрямку загалом становить 37 кв. км, за тиждень звільнено 2 кв. км.

Навколо Бахмута. Графіка: understandingwar.org

На Авдіївському напрямку тривають бої. Ворог безуспішно намагається наступати, але українські оборонці не залишають йому жодного шансу.

Навколо Авдіївки. Графіка: militaryland.net

На Мар‘їнському напрямку ворог збільшив штурмові дії з метою встановлення повного контролю над містом Мар’їнка. Успіху не мав. Сили оборони України відбили всі штурми та відчутно знищили ворожий наступальний потенціал.

Лінія фронту у Донецькій області. Графіка: understandingwar.org

ЗСУ звільнили селище Старомайорське Донецької області, що розташоване на межі із Запорізькою областю. В цьому районі тривають бої, ЗСУ мають успіхи, закріплюються на досягнутих рубежах.

Старомайорське. Графіка: mil.gov.ua

ПІВДЕНЬ

Українські оборонці поступово, але впевнено просуваються на Бердянському і Мелітопольському напрямках. На напрямку Мала Токмачка, Роботине Запорізької області мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.

Загальна звільнена площа становить 204,7 кв. км, — збільшено за тиждень на 12,6 кв. км.

Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка: understandingwar.org
Лінія фронту на Херсонщині. Графіка: understandingwar.org

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 31.07.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 246 190 осіб ліквідовано (+3 570 за тиждень);
  • танки — 4 211 (+49);
  • бойові броньовані машини — 8 188 (+70);
  • артилерійські системи — 4 816 (+141);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 699 (+2);
  • засоби ППО — 460 (+8);
  • літаки — 315 (+0);
  • гелікоптери — 311 (+1);
  • БпЛА — 4 017 (+54);
  • крилаті ракети — 1 347 (+40);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 7 292 (+110);
  • спеціальна техніка — 715 (+17).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 28 липня — Дніпро, ракетний удар. Дев’ять людей постраждали, серед них — двоє дітей, підлітки. Усім надано необхідну допомогу.
  • 24 та 27 липня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Максимум уваги й тим напрямкам, де ми рухаємося вперед, і тим, де українські сили — в обороні. На всіх напрямках перше завдання — це максимальне знищення окупантів, їхньої техніки, запасів, складів, штабів.
  • 25 липня — я вдячний за сьогоднішній пакет допомоги від США: артилерія, ракети для “Хаймарсів”, “Петріотів”, “Насамсів”, дрони й багато всього іншого.
  • 26 липня — відбулось перше екстрене засідання Ради Україна — НАТО. На рівні Альянсу чітко засуджені російські атаки проти нашої держави, проти наших портів. Обговорили, які конкретно дії можуть повернути спокій і передбачуваність Чорноморському регіону. (Докладніше: Безпека в Чорному морі та заблоковане зерно: підсумки першого засідання Ради Україна — НАТО обговорюємо з експертами).
  • Урядовці представили результати першого року армії дронів. Вже не проєкту, а реальної української армії дронів. Відбулася презентація різних видів українських дронів, які використовуються для оборони, а також зустріч із виробниками, проєктувальниками, донорами. Армія дронів буде збільшуватися. Хороші новини із застосуванням українських дронів будуть частіше.
  • 27 липня — завершили цей день роботою в Одесі. Дніпровщина, Миколаїв та Очаків… Тепер — наша Одещина. Мав честь привітати сьогодні українських лікарів і медичних сестричок, фронтових медиків із професійним святом. Миколаїв — багато питань, які треба розв’язати для людей, зокрема і в обласній лікарні. Міністр охорони здоровʼя та очільник обласної адміністрації все почули. Очаків — дякую нашим лікарям, які там працюють. Одеса — теж мав честь нагородити медичних працівників, подякував за роботу. Заслухав доповідь щодо ліквідації наслідків російських ударів по Одесі, по області. Тут, у Свято-Преображенському храмі, який Росія намагалася знищити, відчувається, що наші люди, наш дух усе одно сильніші, ніж російський терор. Шукаємо системи ППО, щоб захистити Одесу, увесь наш південь.
  • 29 липня — відвідав Донеччину. Часів Яр, Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка. З нашими воїнами, нашими героями. Вітав і мав честь особисто привітати, потиснути руку й нагородити воїнів Сил спеціальних операцій з нагоди їхнього професійного дня. Вони завжди на найбільш гарячих ділянках фронту, на найбільш відповідальних, особливих завданнях. Так і зараз — Бахмутський напрямок, приїхав до них. Подякував хлопцям за силу й героїзм, за професійність, за надзвичайно професійний захист України.
  • 30 липня — сьогодні працюємо у Франківську, на Прикарпатті. Мав честь відвідати наших воїнів, які проходять лікування після поранень. Провели у Франківську засідання Конгресу місцевих та регіональних влад України. Перше — це енергетика, підготовка до зими. Маємо бути свідомі того, що як і минулого року, так і цієї зими російські терористи ще можуть бити по нашій енергетиці, по критичних об’єктах. Обговорили з громадами поточний стан підготовки всіх можливих сценаріїв. Обговорили й питання термінової відбудови, зокрема й енергетики.
  • 29 липня — річниця Оленівки, одного з найбільш підлих і жорстоких злочинів Росії. Навмисне, прораховане вбивство полонених “азовців”. Хай кожна втрата Росії буде розплатою за її зло, і хай кожен окупант, кожен російський убивця, усі відповідальні за цей терор проти України та українців знають — поки ще живі, — що справедливість перемагає. Україна переможе!
  • Готуємо й перелік деокупаційних кроків для Криму. Комплексних: і безпекових, і економічних, і соціальних. Ми можемо доволі швидко реінтегрувати Крим у державну тканину України. Власне, уже зараз окупантам варто подумати там, у Криму, що поки Кримський міст ще хоч так-сяк працює, треба їм повертатися додому, у Росію. Крим, як і вся Україна, буде вільним — вільним від усього російського зла.
  • 28 липня прем’єр-міністр Катару був у Києві. Дуже плідні переговори. Найважливіше — Катар буде з нами в реалізації формули миру, приєднується до спільних глобальних зусиль. Домовилися про співпрацю для повернення українських дітей, які були депортовані в Росію. Обговорили ситуацію навколо Чорноморської зернової ініціативи — дуже важливо, щоб на світовому продовольчому ринку не було жодних дефіцитів та спровокованих Росією криз. Це питання глобальної стабільності.
  • Цьогоріч ми маємо вийти на початок переговорів щодо членства в ЄС. Україна до цього повністю готова — ми виконуємо те, що необхідно з нашого боку. І робимо все можливе, щоб і готовність Євросоюзу була також повною. Саме цьогоріч.
  • 26 липня Сенат Італії ухвалив рішення щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Важливо, що визнання світом історичної правди про Голодомор стає дедалі впевненішим — крок за кроком ми забезпечимо повне визнання цієї правди.

Новини “єВідновлення”

Уряд вніс зміни до програми “єВідновлення”. Відтепер українці, які відремонтували пошкоджене внаслідок російської агресії житло самостійно, зможуть отримати компенсацію за витрати. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кабмін розраховує, що механізм компенсацій буде готовий восени, після цього виплати отримуватимуть і власники відновленого житла.

Раніше “єВідновлення” передбачало компенсацію лише для власників невідремонтованого житла, пошкодженого внаслідок бойових дій.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.

Житлові субсидії

Уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій.

“Минулого місяця уряд встановив порядок, за яким уже не треба збирати численні довідки, достатньо подати спрощену заяву для отримання субсидії. Зокрема через “Дію“, сайт або додаток Пенсійного фонду. Після цього органи ПФУ самостійно збирають необхідні дані з офіційних джерел”, — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Докладніше про житлові субсидії — у попередніх випусках дайджесту:

  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима — випуск # 14;
  • оформлення житлової субсидії онлайн — випуск # 19;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію — випуск # 9;
  • перевірка розміру житлової субсидії онлайн — випуск # 5.

Процедура встановлення особи

Українці, які виїхали з тимчасово окупованих територій і мають необхідність вперше оформити паспорт громадянина України або відновити втрачений, повинні пройти процедуру ідентифікації. Вона може проводитися із залученням свідків у режимі відеоконференцзв’язку, повідомляє Мінреінтеграції.

Свідками можуть бути:

  • дієздатний член сім’ї особи;
  • близька особа або сусід, які досягли 14-річного віку.

Відповідно до законодавства такими особами можуть виступати: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, онук, онучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, колишня дружина/чоловік, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Важливо! Для підтвердження того, що особа є членом сім’ї або близькою людиною, надаються документи, які підтверджують особу та цей факт (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, рішення суду й інші документи).

Також до процедури встановлення особи можуть залучатися іноземці й особи без громадянства. При цьому така людина повинна мати при собі один із наведених документів:

  • дійсний паспортний документ іноземця;
  • документ, що посвідчує особу без громадянства (посвідка на тимчасове чи постійне проживання);
  • посвідчення шукача притулку або посвідчення особи, якій надано додатковий захист.

Іноземні документи пред’являються з перекладом українською мовою та засвідчуються нотаріально.

Чатбот “єВорог”

Наразі кожен українець може допомогти ЗСУ і пришвидшити звільнення України. Якщо ви помітили переміщення ворожої техніки, виявили колаборанта або побачили вибухонебезпечний предмет поруч із домом, повідомити про це можна в Telegram-бот “єВорог.”

Перейти у чатбот можна з головного екрана застосунку “Дія” або за цим посиланням.

Вся інформація про техніку й окупантів оперативно передається до Сил оборони, про колаборантів — СБУ, а про вибухонебезпечні предмети — ДСНС.

Важливо: фотографуйте і знімайте відео, переконавшись, що ворог вас не бачить. Очищуйте історію листування з ботом і фото зі смартфона, не обговорюйте переміщення ворожої техніки телефоном.

Докладніше про те, як і яку інформацію можна надіслати в Telegram-бот “єВорог” — див. у випуску # 2 дайджесту.

Державна правова допомога

В Україні діє система надання безоплатної правової допомоги (БПД), яка повністю фінансується за кошти державного бюджету.

Первинна та вторинна правова допомога

Усі громадяни України та особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу з будь-яких правових питань, зокрема такі види правових послуг, як:

  • правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань;
  • допомогу в складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Окремі категорії осіб мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та можуть отримати такі види правових послуг як:

  • захист;
  • здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складання документів процесуального характеру.

Так, суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, зокрема, є:

  • внутрішньо переміщені особи;
  • малозабезпечені люди (з доходом менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб);
  • люди з інвалідністю (з доходом менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб);
  • ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту;
  • постраждалі від домашнього насильства;
  • діти.

Наразі отримати безоплатну правову допомогу можуть і підлітки. Так, з 3 серпня 2023 року набирають чинності зміни до законодавства про БПД. Згідно з ними, діти, які досягли 14 років, мають право звертатися за БПД самостійно. До цього отримати таку послугу міг лише законний представник дитини.

Отримати безоплатну правову допомогу можна:

Докладніше про БПД можна дізнатися на сайті “Безоплатна правова допомога“.

“Юридичний порадник для ВПО”

Правозахисники проєкту “Юридичний порадник для ВПО” пропонують безоплатну правову допомогу.

“Юридичний порадник для ВПО” розробив чатбот, у якому можна відшукати відповіді на актуальні юридичні запитання 24/7, зокрема:

  • як отримати довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи) та допомогу на проживання ВПО за новим порядком (докладніше про новий порядок виплат переселенцям — див. випуск #31 дайджесту, випуск #32);
  • кому будуть продовжені, а кому припинені виплати;
  • як оформити особисті документи вперше, замінити їх або відновити;
  • як звернутися за призначенням пенсії вперше, зокрема дистанційно або на пільгових умовах;
  • як отримати пенсійне посвідчення та чи потрібно проходити фізичну ідентифікацію з 1 вересня (докладніше щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку” — див. випуск #31);
  • як отримати компенсацію за пошкоджене або знищене житло;
  • хто має право на допомогу по безробіттю/малозабезпеченості/одиноким матерям/багатодітним сімʼям та ін., куди звертатися та які документи потрібні;
  • коли звільнення з роботи є незаконним;
  • чи зобовʼязана ВПО сплачувати за комунальні послуги за місцем своєї “прописки”;
  • які існують особливості перетину державного кордону під час воєнного стану;
  • інші питання.

Як скористатися чатботом:

1. Обрати зручний для себе ресурс та перейти за посиланням:

2. Якщо це перше знайомство з чатботом, то він розʼяснить правила. Після цього слід буде натиснути “Зрозуміло”. Якщо це не перше використання, одразу переходимо до кроку 3.

3. Натиснути кнопку “Вибрати питання”, а далі — бажану рубрику.

Якщо не знайшли відповіді на своє запитання у чатботі:

  • напишіть юристу проєкту “Юридичний порадник для ВПО” на e-mail: [email protected] (пн-пт 09:00 — 18:00);
  • залиште коментар із запитанням на Facebook-сторінці “Юридичний порадник для ВПО”.

Відновлення України

В Україні вдалося повністю відновити понад 300 об’єктів медзакладів, пошкоджених під час війни. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За понад 17 місяців повномасштабної війни пошкоджено 1 389 об’єктів медзакладів та ще 186 об’єктів було зруйновано повністю. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.

Станом на кінець липня 2023 року вдалося повністю відновити 343 об’єкти медзакладів, ще 414 об’єктів відновлено частково. Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір