Саміт G7: Україна стала однією з головних тем порядку денного

G7. Фото: g7italy.it

Саміт G7 (“Групи семи”) стартував у регіоні Апулія на півдні Італії сьогодні, 13 червня. Саме ця країна головує в об’єднанні. Зустріч представників G7 триватиме до 15 червня, повідомляє FREEДОМ.

На зустрічі обговорять підтримку України в розв’язаній Росією війні, енергетичну та економічну безпеку, питання міграції, відносини з Китаєм, а також бойові дії на Близькому Сході. Крім того, серед тем — діалог з Африкою, стабільність в Індо-Тихоокеанському регіоні, зміна клімату, розвиток штучного інтелекту та інші глобальні виклики.

На саміт прибули не лише лідери країн та урядів “Великої сімки”, а й керівництво ЄС. Спеціальними гостями стали президенти низки країн, зокрема України, Туреччини, Аргентини та Бразилії.

Крім того, вперше в історії зустріч G7 відвідає Папа Римський. Він виступить на сесії, присвяченій розвитку штучного інтелекту. На курорті Борго-Егнація вже відбулася церемонія відкриття саміту з традиційним спільним фото. Протягом наступних двох днів відбудуться кілька робочих сесій і переговори в різних форматах. А 15 червня планується пресконференція та підписання підсумкової декларації.

На полях саміту G7 у президента України Володимира Зеленського запланована серія двосторонніх зустрічей. Зокрема, він проведе переговори з прем’єр-міністрами Італії, Канади, Великої Британії, президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою.

Головними темами для України стануть розвиток коаліції винищувачів, прискорення навчання пілотів і постачання літаків, передача засобів ППО та затвердження формату використання російських активів на користь України.

Також Володимир Зеленський підтвердив, що на саміті відбудеться його зустріч із президентом США. Під час неї буде підписано двосторонню угоду про гарантії безпеки. Вона стане однією з найважливіших у серії документів, які Київ уже уклав із країнами-членами НАТО.

Читайте також: Особливий формат G7 — глобальна зустріч, яка об’єднує різні частини світу, — Зеленський на саміті “Групи семи” (ВІДЕО)

Нагадаємо, на полях саміту 13 червня Україна уклала угоду про співпрацю у сфері безпеки з Японією.

Прямий ефір