Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #40 від 03.10.2023)

Це випуск #40 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • спецоперація ГУР “Бариня”
  • інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
  • призначення субсидій — що нового;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • триває евакуація жителів Донеччини;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
  • актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
  • як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
  • військовий облік для жінок-медиків;
  • зміни у правилах дорожнього руху.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 587-й день війни (03.10.2023).

Визволення України

Контрнаступ ЗСУ триває, на окремих напрямках російські окупанти намагаються відновити втрачені позиції. 

СХІД

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують наступальні операції. Мали успіх у районі Кліщіївки, Одрадівки та Шумів.

Водночас противник інтенсивно намагається відбити втрачені позиції біля Кліщіївки та Андріївки. Окупанти намагаються максимально ввести в бій накопичені стратегічні резерви, що дозволяє їм продовжувати локальні атаки.

Українські військові тримають під вогневим контролем ділянку траси “Бахмут — Горлівка”, завдаючи ударів по противнику. Траса забезпечує близько 50% постачання зброї, боєприпасів, живої сили, техніки загарбників (Докладніше: Окупанти намагаються повернути контроль над трасою “Бахмут — Горлівка” — деталі від Варченка).

Навколо Бахмута. Графіка: deepstatemap.live

Російські окупанти намагалися відновити втрачене положення біля Авдіївки, тиснути на Мар’їнку. За останні два тижні збільшилася кількість, щільність та тривалість обстрілів Авдіївки. Це стосується як території міста, так і позицій біля нього.

Навколо Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live
Північ і центр Донеччини. Графіка: deepstatemap.live
Центр і південь Донеччини. Графіка: deepstatemap.live

Темпи російських локальних наступів на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна знизилися. В цілому на Куп’янському та Лиманському напрямках спостерігається зменшення кількості російських наземних атак. За словами аналітиків, це свідчить про те, що український контрнаступ відволікає ЗС РФ і значно послаблює російські наступальні зусилля на цій лінії.

Куп’янський напрямок. Графіка deepstatemap.live
Лиманський напрямок. Графіка deepstatemap.live

ПІВДЕНЬ

Триває наступальна операція ЗСУ на Мелітопольському напрямку

Сили оборони продовжують атаки в районі Роботиного, Новопрокопівки і Вербового Запорізької області. Бої точаться на західних околицях населеного пункту Вербове. Місцями українські військові в рейдовому порядку вже безпосередньо заходять у це село. (Докладніше: “Обережний оптимізм”: ситуацію на Запорізькому напрямку оцінив оглядач).

Роботине, Новопрокопівка та Вербове. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка deepstatemap.live

На передовій у Херсонській області — без суттєвих змін як з боку ЗСУ, так і з боку окупантів.

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Сили оборони України вже звільнили 687 населених пунктів у 87 територіальних громадах, відповіли у Мінреінтеграції на запит Школи політичної аналітики НаУКМА.

Донині в російські окупації перебувають 2 804 населених пунктів у 144 тергромадах, що були захоплені після 24 лютого 2022 року.

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 02.10.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 279 080 осіб ліквідовано (+2 810 за тиждень);
  • танки — 4 717(+50);
  • бойові броньовані машини — 9 000 (+73);
  • артилерійські системи — 6 525 (+265);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 801 (+10);
  • засоби ППО — 540 (+7);
  • літаки — 315 (+0);
  • гелікоптери — 316 (+0);
  • БпЛА — 5 061 (+166);
  • крилаті ракети — 1 529 (+11);
  • кораблі, катери — 20 (+1);
  • підводні човни — 1 (+0); 
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 8 909 (+163);
  • спеціальна техніка — 938 (+20).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 25 вересня — перші американські танки “Абрамс” уже в Україні. Готуємо їх, щоб посилити наші дії проти окупантів. Це буде суттєве посилення. Триває підготовка пілотів F-16 та інфраструктури. Це стосується і далекобійної зброї — ми робимо все, щоб Україна могла робити більше для звільнення своєї території. Так само і з ППО. Щоб закрити всю територію нашої держави, потрібно більше систем, ніж у нас зараз є. Найкраще — аби Україна могла сама виробляти і системи ППО.
  • Забезпечення снарядамице тематика, якою займаємося щоденно. Постачання від партнерів. Пошук нових можливостей у світі — ми чітко знаємо, як забезпечити постачання. Поступово збільшуємо обсяги українського виробництва. Це один із топових пріоритетів.
  • 27 вересня — провів ранковий селектор, на якому заслухав доповіді військових, представників СБУ, Міністерства внутрішніх справ щодо російських обстрілів та ліквідації їхніх наслідків. Окрема увага — Херсону, Херсонщині. Цими днями Росія з особливою жорстокістю обстрілює Херсон, Берислав, села області. Артилерія, керовані авіабомби. По будинках, фермах, по звичайних магазинах та інфраструктурі. Свідомий терор окупанта.
  • 29 вересня — у Києві відбувся перший Форум оборонних індустрій. Дуже успішний. Він засвідчив глобальний інтерес до можливості працювати в Україні та з Україною у виробництві зброї та всього, що необхідно для реального захисту будь-якої вільної нації. Наш новий формат з оборонними компаніями — це Альянс оборонних індустрій — станом на цей вечір має вже 38 компаній-учасниць. Вони представляють 19 країн світу: США, Велика Британія, Німеччина, Швеція, Данія, Нідерланди, Канада, Болгарія, Австралія, Бельгія, Литва, Латвія, Естонія, а також Чехія, Північна Македонія, Словаччина, Іспанія, Хорватія та Фінляндія. Україна стане одним із ключових світових виробників зброї та оборонних систем. (Докладніше: Флот морських дронів і виробництво натовських снарядів — підсумки першого Форуму оборонних індустрій (ВІДЕО)
  • 28 вересня — генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг був у Києві — плідні переговори. Працюємо над тим, щоби був практичний прогрес у питанні про членство в Альянсі. Обговорили сьогодні й роботу нашого формату Ради Україна — НАТО. Те, що можемо зробити, використовуючи цей формат. (Докладніше: До Києва з візитом прибув генсек НАТО: про що говорили Зеленський та Столтенберг).
  • 25 вересня — зустрівся з головою Національної ради Австрії, який був із візитом в Україні. Поінформував про реалізацію семи рекомендацій Єврокомісії. Ми дуже розраховуємо на подальшу підтримку Австрією української європейської інтеграції.
  • 28 вересня — у Києві зустрівся з міністром оборони Великої Британії та з міністром оборони Франції. Говорили, зокрема, про посилення наших воїнів, загальну стратегію нашої перемоги у війні. Працюємо і над тим, щоби було спільне виробництво необхідної нам зброї — необхідної і Україні, і нашим партнерам.
  • 28 вересня — Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Це дає реальні можливості Україні впливати на ухвалення рішень, які обов’язкові для всіх членів МАГАТЕ, для всієї міжнародної спільноти. Робитимемо все, щоб реалізувати перший пункт формули миру — ядерну та радіаційну безпеку. Та гарантувати повне звільнення Запорізької атомної станції від російських окупантів.
  • 27 вересня — прийняв вірчі грамоти від семи послів, які починають працювати в Україні: Велика Британія, Франція, Естонія, Канада, Угорщина, Словенія, Європейський Союз.
  • 29 вересня — відвідав заходи у Бабиному Яру. Дуже важливо берегти пам’ять про ці жертви й про те зло, яке здійснило Голокост, було розбите й покаране. Україна береже таку пам’ять. “Ніколи знову!”
  • 29 вересня — зустрівся з українськими вчителями. Цієї неділі [1 жовтня] Україна відзначає День вчителя — День працівників і працівниць освіти.
  • 1 жовтня — День захисників і захисниць України. Вручив високі державні нагороди українським військовослужбовцям, почесні найменування, відзнаки та бойові прапори військовим з’єднанням. Взяв участь в  урочистостях на території Національного історико-архітектурного музею “Київська фортеця”. Оборона України від російської навали спирається на історично найбільшу єдність нашого суспільства. І більше ніколи не буде платити майбутнім своїх дітей, своїм суверенітетом і своєю волею за примарні обіцянки спокою.
  • Україна має нового амбасадора фандрейзингової платформи United24 — британський актор Марк Стронг. Завдяки United24 зібрано понад 470 млн дол. благодійних внесків із понад 110 країн світу.

Спецоперація “Бариня”

Російський офіцер Данило Алфьоров перейшов на бік України і переконав здатися 11 товаришів по службі. Сили спеціальних операцій і Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) провели спільну операцію “Бариня”.

Данилу Алфьорову 27 років, родом — з Іркутська. Під час строкової служби отримав офіцерське звання, хоча пов’язувати життя з армією не хотів. У червні його примусово відправили в табір підготовки в тимчасово окупованому Криму. Тоді з ним на зв’язок вийшов представник ГУР.

Данило не хотів брати участь у злочинній війні й переконав ще 11 солдатів зі свого підрозділу скористатися програмою “Хочу жити”, коли вони опинилися в Херсонській області.

Наразі Данило Алфьоров перебуває в Києві.

Докладніше: Операція ГУР МО “Бариня”: лейтенант ЗС РФ розповів, як здавався в полон (ВІДЕО)

Нагадаємо, у серпні ГУР завершило спецоперацію “Синиця”, коли пілот російського вертольота Мі-8 пригнав свою машину з екіпажем на підконтрольну Україні територію і здався в полон. Докладніше див. у випуску #36 дайджесту.

“Знаєш — скажи!”

Телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею — уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”. Її мета — мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей та сприяти їхньому поверненню до України.

Хто володіє інформацією про депортованих українських дітей, може анонімно передати її через електронну форму на сайті FREEДOM або через Telegram-канал “Я тут” @ia_tuut.

Докладніше про проєкт див. за посиланням.

Перепризначення субсидії

Усі субсидії цього року будуть перепризначені автоматично, заявив глава уряду Денис Шмигаль. Ті, хто потребує субсидії і не отримував її раніше, можуть подати заявку онлайн — через “Дію” або сайт Пенсійного фонду.

Прем’єр зазначив, що у березні 2024 року відбудеться чергова індексація пенсій, також наступного року заплановано збільшити розмір мінімальної зарплати — до 8 000 грн. Водночас тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаються без змін.

Про те, як отримати субсидію внутрішньо переміщеним особам на новому місці — див у випуску # 36 дайджесту.

Перелік тимчасово окупованих територій — зміни

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. З наказом Мінреінтеграції від 22 вересня 2023 року № 254 можна ознайомитися за посиланням.

На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) здійснюються виплати.

Вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку як території:

  • можливих бойових дій;
  • активних бойових дій;
  • тимчасово окуповані Російською Федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації РФ.

Евакуація для жителів Донеччини

Триває безкоштовна обов’язкова евакуація мешканців Донеччини до безпечних регіонів України, повідомляє Мінреінтеграції. Із серпня 2022 року з регіону вже перемістилися понад 91 тис. громадян, серед них — понад 11,5 тис. дітей і понад 4 тис. маломобільних громадян.

Наразі безкоштовна обов’язкова евакуація з Донецької області відбувається спеціальним потягом до Житомирської області 1 раз на 8 днів по парних числах.

Після прибуття на вокзал люди отримують фінансову допомогу від держави:

  • 3 000 грн для дітей та осіб з інвалідністю;
  • 2 000 грн для дорослих.

На Житомирщині переселенців розміщують у безкоштовних прихистках, надають гуманітарну і психологічну допомогу, а також супровід при оформленні довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та виплат.

Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади. Номери “гарячих ліній” громад Донеччини — за посиланням.

Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції за номером: 15-48, або скористатись месенджерами WhatsApp/Telegram/Viber за номером: +38 (096) 078-84-33.

Новини програми “єВідновлення”

У додатку “Дія” стали доступні для ознайомлення житлові сертифікати — їх отримали ті українці, хто в межах програми “єВідновлення” подавав відповідну заявку на відновлення зруйнованого житла, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Завдяки сертифікатам українці, чиє житло було повністю зруйноване Росією, зможуть придбати нове. Усі, хто подавав заявку через “Дію”, в окремій вкладці розділу “єВідновлення” зможуть побачити свій документ.

“Механізм їхнього використання ще доопрацьовується. Плануємо повноцінний запуск уже в листопаді цього року. Міністерство відновлення та Міністерство цифрової трансформації детально поінформують про те, як сертифікати можна буде використати. Однак уже зараз є можливість обирати для себе краще місце для життя та найбільш оптимальні варіанти нерухомості”, — зазначив прем’єр.

Кабмін також продовжує виплачувати цільові кошти для ремонту пошкодженого житла.

Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші запитання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, компенсацію можуть отримувати й українці, які відремонтували пошкоджене житло самостійно — випуск #33. Крім того, уряд розширив перелік компаній, які можуть стати партнерами програми “єВідновлення”, про це — у випуску #39.

Запис на прийом до ПФУ онлайн

Щоби проконсультуватися з питань стосовно призначення та виплати пенсій, житлових субсидій та пільг або страхових коштів, можна скористатися сервісом попереднього онлайн-запису на прийом на порталі вебпорталі електронних послуг ПФУ. Для цього ПФУ надає покрокову інструкцію.

Вам необхідно:

  • увійти до особистого кабінету на вебпорталі Фонду, авторизувавшись будь-яким зручним способом (КЕП, “Дія.Підпис” чи ID.GOV.UA);
  • у розділі “Комунікації з ПФУ” вибрати опцію “Запис на прийом” і натиснути кнопку “Записатися на прийом”.
  • вибрати найбільш зручний орган Фонду, сервісний центр, тему (питання), рік і місяць прийому. 
  • натиснути “Завантажити розклад”;
  • вибрати у розкладі бажану дату та годину прийому (вільні години прийому позначено зеленим кольором);
  • натиснути клітинку з бажаним часом, потім — кнопку “Записатися на прийом”, після чого з’явиться вікно зі створеним записом;
  • за потреби талон із записом можна роздрукувати або скасувати запис. 

Перевірити інформацію про попередній запис можна у розділі “Запис на прийом”, де відображається поле “Мої записи на прийом”.

Актуалізуйте інформацію у ПФУ онлайн

Пенсіонери, чиї паспорти були втрачені або пошкоджені внаслідок бойових дій, після отримання нових документів обов’язково мають оновити дані у Пенсійному фонді України (ПФУ), інформує Норвезька рада у справах біженців в Україні.

Це можна зробити, звернувшись до будь-якого зручного сервісного центру головних управлінь ПФУ в областях та м. Києві особисто чи через свого уповноваженого представника, або самостійно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Алгоритм звернення онлайн наступний:

  • в особистому кабінеті, в лівому боковому меню розділу “Комунікації з ПФУ” треба обрати пункт “Анкета для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб”;
  • заповнити екранну форму анкети;
  • поставити мітку у чек-боксі “Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних”;
  • прикріпити скан-копію паспорта, а також документів, що підтверджують зміну даних (наприклад, у разі заміни прізвища через укладення шлюбу, додати свідоцтво про шлюб);
  • підписати анкету КЕП (кваліфікованим електронним підписом), для цього треба обрати файл ключа та ввести пароль;
  • натиснути кнопку “Відправити до ПФУ”, після на екрані з’явиться повідомлення “Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”;
  • після того, як фахівець Фонду опрацює анкету, звернення набуде статусу “Виконано”, результат обробки — в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”.

Більше правової інформації — на платформі KOBLI за посиланням.

Повторна видача свідоцтва чи витягу онлайн

Отримати дублікати свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану та витягів із Держреєстру актів цивільного стану (ДРАЦС) відтепер можна дистанційно. Як це зробити, роз’яснили на порталі державних послуг “Дія”.

Щоб замовити дублікат свідоцтва чи витяг онлайн, необхідно:

  • авторизуватися на порталі Дія;
  • знайти розділ “Послуги” та вибрати “Довідки й витяги”;
  • вибрати потрібний документ;
  • вказати, для кого документ і причину повторної видачі;
  • вибрати, де заберете документ;
  • сплатити за послугу;
  • підписати заяву Дія.Підписом або іншим КЕПом.

Можна замовити дублікати свідоцтв та витягів про:

  • народження;
  • зміну імені;
  • реєстрацію шлюбу;
  • розірвання шлюбу;
  • смерть.

Отримати замовлений документ можна у відділі ДРАЦС, до якого подано заяву, або за допомогою сервісу доставки “Укрпошти“.

Відео з покроковою інструкцією, як скористатися послугою, за посиланням.

Про доступні 4 нові соціальні послуги для сімей з дітьми на порталі “Дія” див. у випуску #38. Про те, як сплатити штраф за адміністративні правопорушення в кілька кліків у застосунку “Дія” див. у випуску #39.

Військовий облік жінок-медиків — зміни

Жінок-медиків та фармацевтів стурбували заяви, що з 1 жовтня вони обовʼязково мають стати на військовий облік та будуть обмежені у виїзді за кордон. МОЗ відповідає на головні питання. 

Всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за спеціальностями лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя вже мають перебувати на військовому обліку. Ця норма діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку. 

Однак понад 30 років постановка на військовий облік працювала недосконало, через що частина медиків в ньому не враховані. Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі. 

Щоб стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, мають 3 роки — до 31 грудня 2026 року. Крім того, жінки-медики та фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Більше деталей — за посиланням

Про відстрочку чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу — у випуску випуску #28 дайджесту.

Зміни у правилах дорожнього руху

З 1 жовтня 2023 року в Україні для водіїв набуває чинності обов’язкове правило Правил дорожнього руху (ПДР) щодо використання денних ходових вогнів на транспортних засобах поза населеними пунктами. Ця норма визначена в пункті 9.8 ПДР.

Відповідно до вимог, всі транспортні засоби, зокрема двоколісний, повинні мати вмонтовані денні ходові вогні. Якщо таких немає, водії мають увімкнути ближнє світло фар, коли рухаються за межами населених пунктів. Це правило поширюється на всіх водіїв. 

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Випуск # 38 від 19.09.2023:

  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • державна допомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • підготовка країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Випуск # 39 від 26.09.2023:

  • допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
  • чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
  • онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
  • що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
  • добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
  • як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір