Унікальна операція порятунку з окупованих Олешок: жінка вийшла на Антонівський міст, а український дрон вказав їй шлях (ВІДЕО)

Українські захисники допомогли евакуюватися жінці з тимчасово окупованої території. Вона вийшла на підконтрольну Україні територію через Антонівський міст у Херсонській області, для цього вона показала український паспорт на камеру дрона. Про це військовослужбовці Сил оборони Херсона розповіли телеканалу FREEДОМ.

Дроном керував аеророзвідник Макс.

“Жінка дійшла до межі, куди можна було дійти. Постояла кілька хвилин, і вже почала розвертатися, щоб повертатися назад. І тут вона почула, що над нею висить дрон. Вона зрозуміла, як потрібно себе проявити: дістала паспорт України та показала його на камеру”, — сказав він.

Коли всі тонкощі було враховано, визначили час і місце, з якого проводилася евакуація. Дрон летів перед жінкою і показував, куди їй прямувати. До призначеного місця підплив човен, на якому й евакуювали жінку. Після прибуття на підконтрольну територію її передали медикам батальйону.

Ілюстрація: deepstatemap.live

За словами жінки, щоб потрапити на вільну територію України, вона їхала з Бєлгорода спершу до окупованого Криму, звідки добиралася до окупованої частини Херсонської області: з Джанкоя поїхала на Скадовськ, зі Скадовська автобусом дісталася до Раденська, а вже з Раденська йшла пішки в напрямку Олешок. На півдорозі її підвезли окупаційні війська — до в’їзду в Олешки.

В Олешках жінка винайняла кімнату для ночівлі, й наступного ранку почала йти в напрямку правобережжя Херсонщини.

“Це дуже небезпечно, ризиковано. Багато сил і волі потрібно для такого шляху. А жінка взяла і зробила. Найбільш небезпечно було те, що її міг помітити ворожий коптер і завдати вогневого удару, або коригувати вогонь. Добре, що все закінчилося добре”, — зазначає військовослужбовець Макс.

Військовослужбовець Балу займався безпосередньо евакуацією. Він каже, що ризиків було багато — як для жінки, так і для українських військових.

“По тобі може працювати все — міномети, ствольна артилерія, FPV-дрони, “мавики” зі скиданнями. У тебе може прилетіти що завгодно і дуже швидко. Ризики, звісно, були. Але ми розуміли, що там перебуває цивільна особа, ми вийшли та виконали чітко наказ”, — наголосив він.

Військові вважають, що росіяни спеціально пропустили жінку на міст, щоб виявити українських бійців. І окупанти не розраховували, що військовослужбовці зможуть врятувати її.

“Вони, найімовірніше, хотіли побачити точки, з яких можуть вийти наші військовослужбовці, і забрати жінку [назад]. Також хотіли простежити, яка наша буде реакція в принципі: чи підемо, чи не підемо, чи зможемо забрати її, чи не зможемо. А ми їх дуримо”, — зазначають бійці Сил оборони Херсона.

“На моєму досвіді це не вперше, були різні історії. Але, як і будь-яка з таких історій, ця досить унікальна. Вона унікальна, перш за все, для цієї жінки, яка вийшла з окупації. Вона унікальна для нас, для особового складу, який виконував поставлені бойові завдання з порятунку мирної мешканки”, — додав військовослужбовець Володимир.

Прямий ефір