Це випуск #71 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ліквідовано понад 500 тис. окупантів — ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Представляємо зведення основних подій минулих двох тижнів станом на 825-й день війни (28.05.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Окупанти не припиняють атакувати українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої. Кількість ліквідованих російських окупантів за час повномасштабного вторгнення Росії вже перевищила 500 тис. осіб.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається складною. Часів Яр — найгарячіша точка на всій лінії зіткнення, оскільки для російських окупаційних військ місто є гранично важливою локацією. ЗС РФ отримали команду з другої половини травня значно наростити наступальні дії на Часів Яр.
Саме місто — проміжна ціль Росії на даний момент. Противник й далі намагатиметься прорватися ближче до Костянтинівки, вважає військовий експерт Сергій Грабський.
Найінтенсивніші бої точаться у районі Іванівського та на підступах до Часового Яру. Іванівське частково залишається під контролем України. Крім того, російські війська продовжують здійснювати штурми поблизу Кліщіївки, Нового та Андріївки.
Втрати у російських військ на цьому напрямку різко зросли, як у людських ресурсах, так і в механізованих підрозділах, які вони зараз активно залучають для посилення штурмових операцій.
На Покровському напрямку тривають найбільш інтенсивні та жорсткі бої. Російські війська намагаються протиснути оборону за підтримки штурмової авіації та з використанням КАБів. Українські військові тримають зайняті рубежі та завдають ворогу відчутних втрат.
Російські сили продовжують атаки біля Новоселівки Першої, Калинового, Новоолександрівки, Прогресу, Новопокровського і Нетайлового, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Також бойові зіткнення тривають біля Новоолександрівки, Яснобродівки, Сокола і Уманського.
На Харківському напрямку війська РФ не полишають спроб просуватися на Харківщині. Після незначних успіхів під час наступальних боїв російські окупанти загрузли у вуличних боях за Вовчанськ та зазнали великих втрат в особовому складі штурмових підрозділів, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. В районі села Липці російські війська зазнали істотних втрат, перейшли до активної оборони, проводять мінування та вогневе ураження позицій українських військ. Проводили штурмові дії від Мурома в бік Стариці.
Загалом за два тижні наступу російські війська не домоглися серйозних результатів на цьому напрямку. Харківська операція мала бути, за задумом російських стратегів, демонстрацією “сили й могутності” Росії. У них цього показати не вийшло — окупанти змушені перейти до позиційної війни на відстані кількох кілометрів від кордону.
Найближчим часом російське командування планує перекинути додаткові сили у напрямку Вовчанська, де вже перебувають найбільш боєздатні підрозділи 6-ї загальновійськової армії РФ.
На Куп’янському напрямку російські окупанти не полишають спроб тиснути на оборонні рубежі українських захисників. Безуспішно намагаються покращити своє тактичне положення в районі М’ясожарівки та Новоєгорівки.
Складна ситуація в районі Кислівки (Харківська область) — ворог намагається прорвати українську оборону та вийти до річки Оскіл. Також штурмові дії зафіксовано в районі Першотравневого.
На Лиманському напрямку росіяни проводили безуспішні штурми в районі Тернів, Торського та Серебрянського лісу. Ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області підтверджених змін на лінії фронту немає. Окупанти намагалися здійснювати штурмові дії поблизу Роботиного, Вербового та Новоандріївки. Успіху не мали.
За даними Генштабу ЗСУ, війська РФ 26 травня вдарили майже 30 некерованими авіаракетами у район Лобкового та провели одну штурмову дію у бік Малої Токмачки. Загарбники отримали гідну відсіч і відійшли.
На Придніпровському напрямку, на плацдармах на лівому березі Дніпра у Херсонській області, російські загарбники дещо наростили кількість атак. Та, як і раніше, всі спроби потіснити підрозділи ЗСУ в районі села Кринки були марними.
Завдяки діям Сил оборони на лівому березі ворог не може підтягнути свою артилерію близько до Дніпра: перебуває під вогневим контролем українських Збройних сил.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за два тижні:
- Як ударні дрони стримують просування ЗС РФ у Харківській області — репортаж (ВІДЕО)
- Полювання на “Шахеди”: як збивають безпілотники мобільні групи ЗСУ (ВІДЕО)
- Фронт гримить за 8 км: репортаж FREEДОМ із Желанного на Донеччині (ВІДЕО)
- Зруйновано друкарню та транспортну інфраструктуру: РФ завдала масованого удару по Харківщині (ВІДЕО)
- “Обстріли не припиняються”: як відбувається евакуація цивільного населення з прифронтових сіл Харківщини (ВІДЕО)
- Попри обстріли РФ: як жителі Харкова допомагають переселенцям із Вовчанської громади (ВІДЕО)
- “Це наша земля і все буде добре”: як Харківщина оговтується після масованої атаки РФ (ВІДЕО)
- Репетиції випускного вальсу, відкриття підземної школи та робота бізнесу під обстрілами: як живе Харків (ВІДЕО)
- “Вчимося і намагаємося запам’ятовувати”: як проходить навчання новобранців ЗСУ на полігонах Донецької області (ВІДЕО)
- Жити далі, незважаючи ні на що: історії реабілітацій військового та медика після важких поранень (ВІДЕО)
- Реабілітація за допомогою паралімпійських видів спорту: в Дніпрі провели тренування з кульової стрільби для ветеранів війни (ВІДЕО)
- Українці відмовляються працювати в лікарнях в окупації — історії двох медсестер (ВІДЕО)
- Мета — видати кулінарну книжку: історія мешканки Вугледара, яка втратила ногу і руку внаслідок російського ракетного обстрілу (ВІДЕО)
- Жодного цілого будинку не було: Посад-Покровське відбудовують у межах експериментального проєкту (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 27.05.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 502 340 осіб ліквідовано (+ 8 650 за тиждень);
- танки — 7 671 (+81);
- бойові броньовані машини — 14 818 (+153);
- артилерійські системи — 12 981 (+244);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 084 (+8);
- засоби ППО — 815 (+8);
- літаки — 357 (+3);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 10 467 (+231);
- крилаті ракети — 2 221 (+16);
- кораблі, катери — 27 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 17 694 (+383);
- спеціальна техніка — 2 118 (+39).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом двох тижнів:
- 15 травня — жорсткий удар по Херсону, російські авіабомби… Дніпро — російський ракетний удар… Харківщина, Миколаївщина, Сумщина… Сьогодні було багато роботи у наших рятувальників ДСНС України.
- 19 травня — жорстокі російські обстріли та ракетні удари, удари керованими авіабомбами щодня продовжуються. Сумщина, Харківщина, Донеччина, Запоріжжя, Миколаївщина, Херсонщина, міста Дніпровщини.
- 23 травня — весь день тривала ліквідація наслідків ударів російських терористів по Харківщині. Під ударом були Харків, Люботин, Дергачі. Ракети, потім керовані авіабомби. Одна з мішеней Росії сьогодні — видавничий комплекс. Ракетний удар. Люди загинули, є поранені, згорів склад із книжками, обладнання.
- 24 травня — був на місці влучання російських ракет по одному з найбільших українських видавничих комплексів у Харкові. 7 людей загинули. Регіональна влада Харківщини та інші відомства отримали необхідні доручення, щоб допомогти відновити роботу поліграфії в Харкові. Треба загалом підтримати галузь — на державному рівні. Провів у Харкові безпекову нараду. Зараз воїнам вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння, куди зайшли російські окупанти.
- 25 травня — удари по Харкову, по очевидному цивільному обʼєкту — торговельному центру, будівельному гіпермаркету. Субота, день. Один з найбільших центрів — всередині було багато працівників та були відвідувачі. Прибули всі необхідні служби: ДСНС України, медичні служби, місцева влада, поліція. Є поранені і загиблі.
- 26 травня — увесь день в Харкові триває розбір завалів на місці влучання російських бомб по гіпермаркету — будівля вщент згоріла. Станом на цей час відомо про загибель 14 людей.
- 16, 23 травня — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Обговорили всі аспекти ситуації щодо бойових дій на Харківщині та захисту людей, наших позицій, потреб підрозділів, які захищають наші позиції. Зараз завдяки Силам оборони, нашим заходам вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська. Та російські обстріли не припиняються, загрози є. Були доповіді щодо подальших намірів окупанта — до всіх варіантів готуємось. Детально проаналізували ситуацію на Донеччині. Покровський, Краматорський напрямки, інші. Керівник Державної прикордонної служби доповів щодо ситуації по нашому кордону — у Чернігівській, Сумській та Харківській областях.
- 22 травня — провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ щодо українського виробництва РЕБ, дронів, нашої ракетної програми, протидії російським керованим авіабомбам. Складна тематика. З протидією російським бомбам ще треба дуже багато зробити. Україні потрібні системи й тактики, які дадуть змогу захищати наші позиції, міста й громади. Говорив і з головкомом Сирським —щодо фронтової ситуації. Напрямки основних боїв не змінились. Максимум уваги — усьому прикордонню, і не лише у Харківській області, але й на Сумщині.
- 14 травня — провів зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Розмова передусім про наш захист і, зокрема, про постачання американської оборонної підтримки. Нам потрібне помітне прискорення постачання. Окремо обговорили ППО — системи, яких потребуємо. Зокрема для Харкова, для Харківщини. Обговорили і участь Америки в підготовці та проведенні Саміту миру та зусилля США, щоб світ був представлений ширше і щоб саміт став дієвішим.
- 16 травня — є новий оборонний пакет від Данії на 750 млн євро. Це посилення нашої ППО, артилерії.
- 22 травня — ухвалено нове рішення Швеції про довгострокову підтримку України, наших людей протягом наступних трьох років. Загальний обсяг — 7 млрд дол. Це відчутно і зміцнить не лише Україну, але й увесь європейський периметр від Балтики до Чорного моря.
- 17, 20 травня — провів тривалу нараду щодо підготовки першого Саміту миру, який відбудеться в червні у Швейцарії. Це перша реальна можливість наблизити чесне закінчення цієї війни. Вже зараз є згода від держав з усіх континентів на участь у заході. Ми розуміємо вже й змістовне наповнення саміту — який результат зустрічі маємо отримати.
- 23 травня — українські морпіхи відзначають свій професійний день, і це день нашої до них особливої шани. Привітав воїнів, відзначив державними нагородами.
- 18 травня — сьогодні ми згадуємо про 1944-й — депортацію кримськотатарського народу — і вшановуємо памʼять її жертв.
Нове для військовозобов’язаних
Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період (постанова від 16 травня 2024 року № 560). З 18 липня повістки до ТЦК зможуть надсилати поштою.
Згідно з документом, резервісти та військовозобов’язані протягом 60 днів після оголошення мобілізації (до 18 липня) зобов’язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК за місцем свого перебування.
Встановлено, що повістка про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання може бути надіслана після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, зокрема адреси місця проживання.
“У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання”, — йдеться в документі.
Належним підтвердженням оповіщення у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку є:
- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
Вручати повістки можуть роботодавці, представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також поліцейські.
Щоб оновити облікові дані, військовозобов’язані можуть скористатись новим застосунком “Резерв+”. Вже понад 1 млн громадян оновили свої дані у такий спосіб. Додаток вже доступний в 176 країнах.
Незабаром в “Резерв+” зʼявиться військово-обліковий документ, який матиме таку ж юридичну силу, як паперовий, повідомили в Міноборони.
Завантажити застосунок можна в App Store або Google Play. Після оновлення даних людина може побачити відповідний статус та інформацію щодо себе, які містяться у реєстрі “Оберіг”.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження в Україні воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів, до 11 серпня 2024 року. Докладніше — у випуску #70 дайджесту. Раніше Верховна Рада України ухвалила новий закон про мобілізацію. Документом удосконалено процедури проведення заходів мобілізації, військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, соціального захисту військовослужбовців. Див.— випуск #66 дайджесту.
Допомога ВПО з Харківщини та Сумщини
Родини із вразливих категорій, які мають евакуюватися із прифронтових громад Харківської та Сумської областей, отримають одноразову виплату в розмірі 10 800 грн на людину. Відповідну ініціативу запровадив уряд спільно з ЮНІСЕФ, повідомляє Урядовий портал.
Виплати отримуватимуть сім’ї з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації із територій Сумщини та Харківщини, а до евакуації проживали на території вказаних областей та належали до однієї чи кількох із таких категорій:
- у складі родини є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;
- сім’я є багатодітною з дітьми до 18 років;
- дітей виховує одинока мати чи одинокий батько;
- сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.
У разі евакуації засобами, організованими обласною військовою адміністрацією, виплати буде здійснено автоматично. Якщо ж родина у межах обовʼязкової евакуації виїжджає до безпечного місця самостійно, необхідно звернутися до найближчого управління соціального захисту в громаді, до якої вона переїхала, і подати заяву на отримання відповідної допомоги.
Зазначена одноразова грошова допомога надходитиме на рахунок одного з членів сім’ї. Або кошти можна буде отримати через “Укрпошту”.
Нагадаємо, українці, які виїхали з тимчасово окупованих територій на підконтрольні, і мають необхідність вперше оформити паспортний документ або відновити втрачений, можуть це зробити у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби (ДМС). Деталі — у випуску #70 дайджесту.
Виплати ВПО для жителів Харківщини
Люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн для всіх інших переселенців.
“У межах обов’язкової евакуації із Вовчанська та Липців люди, які повторно виїхали, мають право на виплати для внутрішньо переміщених осіб”, — зауважила Верещук.
Йдеться про громадян, включених до списків евакуйованих, які складає місцева влада.
Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів Харківської області, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном “гарячої лінії”: +38(066) 283-41-43.
Для поновлення статусу внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.
Міжнародна грошова допомога для ВПО
Додаткову грошову допомогу від міжнародних організацій в межах проєкту Ukraine Reaction Consortium (Консорціум Реагування) можуть оформити переселенці у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Харківській областях. Про це йдеться на сайті благодійного фонду “Право на захист”.
Подати заявку можуть особи/родини, які ще не отримували таку допомогу від БФ “Право на захист”, наразі не отримують її від міжнародних організацій та належать до однієї із перерахованих категорій:
- ВПО (з 24.02.2022), які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях;
- постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване із 24.02.2022 внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24.02.2022 отримала поранення внаслідок обстрілу/воєнних дій і не є учасником бойових дій) у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.
Претенденти також мають відповідати одному або кільком критеріям вразливості:
- домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+);
- із трьома й більше дітьми;
- із дитиною віком до 2 років;
- домогосподарство з вагітною жінкою;
- домогосподарство, де проживає людина з інвалідністю І чи II групи.
Щоб визначити, чи підпадаєте ви під умови програми, можна скористатися опитувальником для самоперевірки.
Сума допомоги становить 3 600 грн на людину на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума допомоги на кожного члена родини становить 10 800 грн.
Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації.
Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів.
Реєстрація відбувається у спеціальних пунктах. Усі члени родини мають бути присутніми та мати із собою наступні документи:
- паспорт громадянина України або закордонний паспорт;
- податковий номер кожного члена домогосподарства;
- свідоцтво про народження дітей (для громадян до 14 років);
- дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN-рахунку), але не картки “єПідтримка” та “єМалятко”; це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України (має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази);
- будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).
Консорціум Реагування координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Дізнатися інформацію щодо роботи пунктів реєстрації можна у чатботі.
Евакуація дітей з Харківщини
Погоджено рішення про евакуацію дітей у примусовий спосіб із законними представниками з окремих населених пунктів Харківської області. Йдеться про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, разом з їхніми законними представниками, інформує Мінреінтеграції.
Обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб 123 дітей планується здійснити із 36 населених пунктів Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів.
Спочатку евакуйованих планують розмістити у Харкові, а згодом їх прийматиме Волинська область.
До проведення евакуаційних заходів долучаться ЮНІСЕФ, а також організація “СОС Дитячі Містечка”. Віцепрем’єрка Ірина Верещук наголосила на важливості налагодження каналів комунікації між усіма, хто братиме у цьому участь.
Евакуація проводитиметься протягом 60 діб безкоштовно.
За детальнішою інформацією можна звернутися на цілодобову “гарячу лінію” з питань проведення евакуації у Харківській області за номером: 0 800 339 291.
Про бажання евакуюватися також можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38 (096) 078-84-33.
Як підготуватися до евакуації — див. випуск #64 дайджесту.
Продовження субсидій
Згідно з роз’ясненням Пенсійного фонду України, за продовженням виплат необхідно звернутися до 1 липня 2024 року, якщо ви одночасно відповідаєте всім наведеним нижче критеріям:
- є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги;
- були отримувачем субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії РФ 24 лютого 2022 року;
- проживали (чи проживаєте) на ТОТ або в зоні активних бойових дій;
- від початку повномасштабного вторгнення не зверталися до органів соціального захисту населення чи ПФУ за перепризначенням субсидії або пільги.
Способи подання заяви та необхідних документів:
- Особисто — через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг.
- Поштою — на адресу органу ПФУ.
- Онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.
Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у квартирі чи будинку, мають право на субсидію. Як оформити виплати — у випуску #61 дайджесту. Харків’яни та мешканці Харківської області отримуватимуть збільшену субсидію та пільгу в неопалювальний сезон. Про це — у випуску #70 дайджесту.
Повідомити про пошкоджене житло у “Дії”
У квітні з’явився новий сервіс у застосунку “Дія”, за допомогою якого українці повідомляють про пошкодження та руйнування житла через російську агресію до міжнародного Реєстру збитків. Відтепер скористатися послугою та подати заяву можна на порталі “Дія”, інформує Мінцифри.
Дані з міжнародного Реєстру збитків стануть основою майбутніх репарацій, які Росія має заплатити за всі руйнування та злочини.
Повідомити до Реєстру можна про такі типи житла:
- приватний будинок;
- квартиру;
- дачний будинок;
- садовий будинок;
- інше житлове приміщення.
Зараз послуга доступна для українців, які мають Акт про пошкоджене майно від місцевої влади. Згодом подати заяву до міжнародного Реєстру збитків буде можливо і без акта, зокрема, якщо житло на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Щоб скористатися послугою, необхідно:
- зареєструватися або авторизуватися на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису;
- вибрати у розділі “Каталог послуг” — Заява про відшкодування збитків, натиснути “Подати заяву”;
- заповнити заяву — підтвердити автозаповнені дані або додати необхідну інформацію;
- перевірити сформовану заяву, засвідчити електронним підписом та натиснути “Відправити”.
Докладніше про запуск Реєстру збитків — у випуску #65 дайджесту.
Новини “єВідновлення”
Кабмін виділив з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії понад 428 млн грн на продовження реалізації програми “єВідновлення”, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Це кошти для компенсацій громадянам вартості зроблених ремонтів в оселях, що постраждали від війни”, — зазначив очільник уряду.
За словами Шмигаля, програмою “єВідновлення” за рік скористалися понад 57 тис. українців, які отримали від держави понад 11 млрд грн. З них 5,8 млрд грн — це кошти на ремонти і ще 5,6 млрд грн — на купівлю нерухомості через житловий сертифікат. Наразі 2 800 родин таким чином придбали собі оселю.
Нагадаємо, програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тис. грн. Сьогодні також можна одержати кошти на відновлення житла до 500 тис. грн або сертифікат на купівлю нового, якщо неможливо відбудуватися. Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #70 дайджесту.
Як не перевантажувати електромережу в помешканні
Через ворожі обстріли енергетична інфраструктура України зазнала значних пошкоджень. Кожен українець може допомогти енергосистемі впоратись із кризою. Як уникнути перевантажень мережі у власній оселі — інформує Мінреінтеграції.
Збільшення споживання електроенергії в будинку чи квартирі може призвести до відключень світла. Щоб уникнути цього, слід економити електрику, особливо вранці та ввечері з 7:00 до 11:00 і з 18:00 до 23:00.
Також для цього важливо не вмикати електроприлади одночасно. Наприклад, спочатку розігрійте їжу в мікрохвильовці, а потім увімкніть праску.
Також, за можливості, перенесіть прання на денні або нічні години. Уникайте використання кондиціонерів та бойлерів для нагріву в пікові години вранці та ввечері.
Зв’язок під час відключень електроенергії
Щоб залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії, скористайтеся наступними порадами від Мінцифри.
Щоби скористатись національним роумінгом:
- Відключіть автовибір мережі. Для Android це “Налаштування” — “Мобільна мережа” (чи “Підключення”) — “Оператор”. Для IOS — “Параметри” — “Стільникові дані” — “Вибір мережі”.
- Знайдіть та оберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
- Якщо підключитися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу.
- Перевірте можливість вихідного дзвінка або SMS.
Завантажте мапу “Пунктів незламності”. Так ви завжди знайдете найближче місце, де можна зарядити телефон, підключитися до інтернету або зробити телефонний дзвінок. Завантажити мапу можна у застосунку “Дія”.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!