ППО, євроінтеграція, генерація енергії, Саміт миру: Зеленський і Шольц провели спільну пресконференцію (ВІДЕО)  

Володимир Зеленський і Олаф Шольц. Фото: president.gov.ua

Ukraine Recovery Conference 2024 — захід, який уже дав результати. Про це президент Володимир Зеленський заявив сьогодні, 11 червня, під час спільної пресконференції з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом після їхньої зустрічі на полях конференції в Берліні. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

“Сьогодні тут представлені українські та німецькі урядовці, наші громади, наші компанії, і зараз на кожному з рівнів ми маємо конкретні угоди, які будуть реалізовані заради більшого захисту життя України та українців”, — сказав глава держави.

Зеленський та Шольц під час зустрічі докладно обговорили ситуацію на фронті та кроки задля забезпечення достатньої генерації енергії. Президент подякував за лідерство в захисті українського неба американськими зенітними ракетними комплексами Patriot (“Петріот”).

“Наші ключові акценти сьогодні — зрозуміло, протиповітряна оборона (ППО) та енергетика. Щойно російська здатність тероризувати сусідів буде обмежена, Росія нарешті буде змушена шукати шлях до справжнього миру. Бо це ключова перевага Володимира Путіна — ракетні удари, керовані авіабомби, ударні дрони. Ми разом повинні забезпечити блекаут російського терору, щоб вивести з блекауту можливість справжнього миру. І разом із Німеччиною ми здатні це зробити”, — зазначив президент України.

Глава держави також висловив вдячність Німеччині за підтримку євроінтеграційного шляху України, інавгураційного Саміту миру та допомогу Україні в підготовці до саміту “Групи семи” (G7).

Шольц запевнив у подальшій підтримці України та наголосив на участі німецького бізнесу в відбудові.

“Відновлення країни вимагатиме великих інвестицій, і це неможливо без приватного капіталу. Ми говоримо про відновлення країни — майбутнього члена ЄС. Україна має величезний потенціал у сфері відновлюваних джерел енергії та водню, а також таких перспективних секторів, як цифровізація та ІТ, охорона здоров’я та фарміндустрія”, — зауважив він.

Шольц також заявив, що Європейська комісія планує оголосити про створення фонду власного капіталу, з якого надаватимуть допомогу Україні.

Читайте також: Зеленський звернувся до учасників Конференції з відновлення України — головне (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір