Patriot, Саміт миру, євроінтеграція: Зеленський зустрівся з Рютте (ВІДЕО)

Володимир Зеленський і Марк Рютте. Фото: president.gov.ua

На полях Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Про це сьогодні, 11 червня, повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Він відзначив лідерство Нідерландів в ініціативі щодо постачання України американських зенітних ракетних комплексів Patriot (“Петріот”) у найкоротші терміни. Президент також подякував за комплексну, передусім військову, допомогу, яка на цей рік збільшилась до 3 млрд євро.

“Вдячний за виділення Нідерландами 128 млн євро додаткової фінансової підтримки Україні. Вона посилить наші спроможності з відбудови та енергетичну галузь, яка зазнала серйозних пошкоджень через російський ракетний терор”, — сказав Зеленський.

Під час зустрічі лідери обговорили Глобальний саміт миру та спільні кроки для того, щоб він приніс Україні справжні результати, а також обмінялися думками щодо прогресу України на шляху до ЄС.

“Україна успішно реалізувала всі рекомендації Європейської комісії, необхідні для початку переговорів про вступ нашої держави до ЄС. Розраховуємо на підтримку Нідерландів у затвердженні переговорної рамки для України на засіданні Європейської ради та проведення першої міжурядової конференції вже в червні. Це буде фактичний початок переговорного процесу”, — зауважив президент.

Читайте також: Німеччина не залишилась осторонь болю і страждань українців — ви допомагали й допомагаєте, — Зеленський під час виступу в Бундестазі (ВІДЕО)

Прямий ефір