Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #25 від 16.05.2023)

Це випуск #25 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • наступ ЗСУ під Бахмутом — ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 447-й день війни (16.05.2023).

Визволення України

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Донецька область

Бахмут тримається і Сили оборони України просуваються вперед. Унаслідок успішних дій ЗСУ в передмістях Бахмута російські окупанти розбиті та відкинуті на деяких ділянках на відстань понад 2 кілометри.

Українські війська просуваються за двома напрямками в передмістях Бахмута. Представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що за три дні контрударів українські захисники звільнили понад 17 кв. кілометрів.

14 травня підрозділи Сил оборони України захопили понад 10 ворожих позицій на півночі та півдні околиць Бахмута та зачистили значну площу лісового масиву в районі Іванівського. Взято в полон ворожих солдатів з різних частин. Росія визнала, що її сили відступили на північ від Бахмута.

Однак у самому Бахмуті ситуація складніша. Євген Пригожин, попри попередні заяви, так і не вивів свою приватну військову компанію “Вагнер” із міста. Проте окупантам не вдалося повністю захопити Бахмут.

Наразі головне завдання бійців ЗСУ — якнайдалі відкинути ворога і оточити ту частину російського угруповання, яка перебуває в самому місті.

Детальніше: Успіхи ЗСУ в Бахмуті та істерика Пригожина: експерти обговорили ситуацію в “гарячій точці” України

В Бахмуті. Графіка: Ukraine War Map
Навколо Авдіївки. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Північ та центр. Графіка: militaryland.net
Донеччина. Центр та південь. Графіка: militaryland.net

Луганська область

Лінія фронту на Луганщині. Графіка: understandingwar.org

Херсонська область

Херсонщина. Графіка: militaryland.net

Запорізька область

Запорізька область. Графіка: militaryland.net

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 15.05.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 199 460 осіб ліквідовано (+4 490 за тиждень);
  • танки — 3 759 (+29);
  • бойові броньовані машини — 7 336 (+83);
  • артилерійські системи — 3 137 (+119);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 562 (+8);
  • засоби ППО — 316 (+10);
  • літаки — 308 (+0);
  • гелікоптери — 294 (+0);
  • БпЛА — 2 720 (+106);
  • крилаті ракети — 973 (+26);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 6 034 (+76);
  • спеціальна техніка — 407 (+23).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 13 травня російські вбивці забрали життя ще однієї української дитини — дівчини, їй не було й 16 років. Її звали Надія… Загинув також чоловік, 64 роки йому було. Просто звичайні люди зі звичайного міста Костянтинівка на Донбасі… Це був російський удар реактивної артилерії. Просто по вулицях — по будинках, магазинах, по аптеці й складу.
  • 8 травня Європа та світ згадували про спільну перемогу над агресією нацизму, про капітуляцію того зла. А 9 травня ми разом з усією вільною Європою, відзначаючи День Європи, вшановуємо досягнення, якого просто не було б, якби не було перемоги над нацизмом. Не було б у нас такої обʼєднаної Європи — Європи без агресій і реваншизму, Європи, що поважає різні культури, яка долає суперечки виключно у правовій площині і яка пишається різноманіттям на нашому континенті. (Детальніше: День пам’яті та “побєдобєсіє”: як вшановують загиблих у Другу світову війну в цивілізованому світі та РФ)
  • Візит Урсули фон дер Ляєн, пані президентки Європейської комісії, був і символічним саме в цей день, 9 травня, і дуже продуктивним. Ми обговорили й нашу оборону, й санкційний тиск на Росію, активно готуємо разом із Європою 11-й санкційний пакет проти Росії. Обговорили наші політичні перспективи у європейській інтеграції.
  • Є чергові хороші новини від партнерів. З того, що можна сказати публічно: є новий оборонний пакет від Сполучених Штатів. Загальний обсяг — 1 млрд 200 млн доларів. Артилерія, захист від ракет і безпілотників терористів, інші речі для посилення наших захисників і захисниць.
  • 10 травня провів доволі змістовну нараду з урядовцями щодо програм відновлення нашої території та українського життя після бойових дій та війни загалом. Ми опрацьовуємо всі аспекти відновлення, і кожен з них — у новому безпековому форматі. Економіка та промисловість, ОПК, енергетика, інфраструктура, освітня галузь, соціальна сфера, медицина, зокрема реабілітаційний компонент… Зараз, протягом травня, доопрацюємо конкретні пункти цих державних програм, і вже в червні вийдемо на практичну роботу з партнерами щодо наших планів.
  • 10 травня запрацював державний сервіс “єВідновлення”. Це підтримка людей, які потребують ремонту будинків або квартир після пошкоджень війною. Вже за цей день маємо значну кількість заявок у “Дії”. Загалом ідеться про сотні тисяч пошкоджених об’єктів. Причому ми маємо відпрацювати це завдання й щодо тих наших людей, хто зміг своїми силами відновити пошкоджене житло. Рівність у допомозі — це дуже важливо, і відповідний алгоритм потрібен. Наступний крок — відшкодування за втрачене житло. І це буде.
  • 11 травня схвалив комплексний стратегічний план реформування нашої системи правопорядку — усіх правоохоронних органів та прокуратури. Це детальний документ, який розраховано на час до 2027 року. Якщо говорити просто, ми маємо забезпечити таку систему гарантування справедливості та правопорядку для нашої країни, яка відповідатиме й нашій меті швидкого вступу України у ЄС. Кожен елемент державної системи — органи правопорядку передусім — мають працювати так, щоб люди реально відчували безпеку й захищеність, щоб люди реально відчували справедливість, щоб гарантувалося на рівні інституцій, на рівні повсякденної роботи тих, по кому люди судять про державу. Довіра в державі, довіра до держави формуються з довіри до тих, хто діє від імені держави. Правоохоронці, система прокуратури — ключові в цьому. Звичайно, разом з усіма іншими, хто працює в державному апараті.
  • 12 травня — санкційний день. Затверджено 5 санкційних пакетів. Перше — це пакет, що стосується “Запоріжсталі”. Блокуємо вплив на цю компанію держави-терориста, що існував завдяки різним підставним та офшорним особам. Частка, що контролювалася Росією через один із системних банків, буде конфіскована й працюватиме заради України та українців.
  • 13 травня — сьогодні я у Римі. Як завжди з такими візитами, є результат. Зустрівся з президентом Італії та головою Ради міністрів — це політичний рівень зустрічей. Почув, що Італія продовжить підтримку України. Погоджуємо з пані прем’єр-міністром Джорджею Мелоні наші нові спільні оборонні кроки. Домовилися про зброю та ППО.  Італія абсолютно чітко підтримала всі пункти української формули миру. Є й спільна декларація з Італією. Всі важливі речі: Євросоюз — Італія підтримала початок переговорів у 2023 році, правильні та вчасні сигнали щодо НАТО.
  • 13 травня зустрівся з Папою Римським Франциском. Попросив Його Святість допомогти повернути наших дітей додому, в Україну. Вірю, що воля та щирість Його Святості можуть наблизити реалізацію нашої формули миру, можуть наблизити справедливий, чесний мир.
  • 14 травня — візит до Німеччини. Провів переговори з федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром. Провів зустріч із федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцем. Дякую за найбільший безпековий пакет для нас від початку повномасштабного вторгнення Росії обсягом понад 2,7 млрд євро. Це потужна підтримка. Це додаткові системи ППО та ракети до них, нові гармати, снаряди… Німеччина зарезервувала понад 11 млрд євро на поточний і майбутні роки для продовження безпекової підтримки України. Сьогодні за обсягом допомоги Німеччина — на другому місці після Сполучених Штатів.
  • 14 травня — Франція, зустріч із паном президентом Макроном, тривалі, корисні переговори. Є новий військовий пакет. Потужний. Є нові політичні домовленості.
  • 15 травня — Велика Британія, зустріч із Ріші, паном премʼєр-міністром Сунаком. Оборона й дуже важливе британське лідерство у військових коаліціях.
  • Ми зараз працюємо над створенням коаліції винищувачів, і частково мої візити у столиці Європи спрямовані саме на це. Я думаю, що в нас буде успіх.
  • Окрема вдячність парламенту Франції за рішення щодо визнання терористичною російської псевдоприватної групи “Вагнер”. Це те, що має бути ухвалено всім світом — кожен прояв тероризму має бути знищений, а кожен терорист — засуджений.
  • У Міжнародного кримінального суду немає юрисдикції щодо злочину агресії. Саме тому потрібен трибунал, щоб доповнити глобальну юридичну систему. В нашій спільній групі, яка працює для покарання агресора, — це наша Сore Group — уже 37 держав. І ця кількість зростатиме. Нагадаю, що про створення Нюрнберзького трибуналу на початку домовлялися лише чотири держави. Загалом у коаліцію заради того трибуналу увійшли 24 держави. Нас зараз уже суттєво більше. Вже цього літа в Гаазі почне роботу Міжнародний центр з кримінального переслідування злочину російської агресії.

“єВідновлення”

В Україні стартувала програма “єВідновлення”, що дає громадянам можливість отримати кошти від держави на ремонт пошкодженого внаслідок війни житла.

Хто може скористатися програмою

Скористатися послугою можуть усі громадяни, житло яких було пошкоджено внаслідок бойових дій, але пріоритет надаватиметься пільговим категоріям громадян. Суму допомоги визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень.

Умови для отримання коштів

Кошти нараховуються, якщо житло:

  • пошкоджене через напад Росії після 24 лютого 2022 року;
  • підлягає відновленню;
  • розміщене на неокупованій території;
  • не було повністю відремонтоване самостійно.

Як отримати допомогу

  1. Повідомити про пошкоджене майно у застосунку “Дія”. Якщо це було зроблено раніше, то повторно інформувати не потрібно.
  2. Відкрити рахунок “єВідновлення” в одному з банків-учасників програми.
  3. Заповнити заяву через застосунок “Дія”.
  4. Очікувати, поки з вами зв’яжеться спеціальна комісія, щоб домовитися про огляд житла.
  5. Чекати на сповіщення від “Дії” про рішення комісії.
  6. У разі позитивного рішення комісії гроші надійдуть на картку “єВідновлення”.

Сума виплати

Максимальна сума грошових виплат становить 200 тис. грн. Витратити їх можна протягом 12 місяців.

Витратити виплату можна на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми.

Більше деталей щодо програми “єВідновлення” — за посиланням.

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову “гарячу лінію” 15-45 (кнопка 2) або чатботи Урядового контактного центру:

Нові сигнали тривоги

Через загострення ядерного шантажу РФ деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки.

Як розпізнати нові сигнали тривоги:

  • сигнал хімічної небезпеки — звук церковних дзвонів;
  • сигнал радіаційної небезпеки — це дзвін в набат.
  • сигнал евакуації з міста — звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Нагадуємо, в разі оголошення повітряної тривоги лунає довгий безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд.

Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Під час її оголошення:

  • негайно слідуйте до найближчого укриття;
  • пам’ятайте про правило двох стін та двох виходів.

Субсидії для ВПО

Пенсійний фонд автоматично призначить житлові субсидії на неопалювальний період для більшості домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому опалювальному сезоні. Це можливо за умови, якщо не змінилися дані про майновий стан чи склад родини.

Автоматично також будуть перепризначені житлові субсидії внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які отримують їх за адресою реєстрації.

Якщо внутрішньо переміщена особа планує оформити субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації, вона має звернутися до Пенсійного фонду України та подати відповідну заяву й декларацію про доходи.

Житлові субсидії буде призначено на підставі отриманої від надавачів послуг інформації про забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами за встановленими цінами, тарифами й розміром внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком і комунальні послуги.

За відсутності необхідної інформації житлова субсидія на такі послуги призначатися не буде.

Переселенці можуть подати запит на отримання житлової субсидії на неопалювальний період онлайн або ж звернувшись до сервісного центру Фонду за місцем фактичного перебування.

Грошова допомога для мешканців Харкова

На Харківщині поновили виплати грошової допомоги для постраждалих від війни осіб. Кеш-підтримку надає громадська організація “Мартін-Клуб” у партнерстві з міжнародною організацією гуманітарної допомоги Mercy Corps за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Грошова допомога виплачується впродовж трьох місяців. Її розмір становить 2 200 грн на місяць на кожного члена домогосподарства.

Подавати заявку можуть люди, які не отримували грошову допомогу від інших благодійних організацій протягом останніх двох місяців.

Записатися на реєстрацію можна за телефоном “гарячої лінії”: 0-800-334-925. “Гаряча лінія” працює з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 17:00.

Щоб отримати допомогу, необхідно надати таку інформацію: 

  • індивідуальний податковий номер;
  • номер ID-картки чи паспорта;
  • кількість членів домогосподарства;
  • фактичне місце проживання;
  • номер банківського рахунку (реєстратор у жодному разі не запитує CVV-код).

Допомога виплачується на банківський рахунок отримувача, якого визначають члени домогосподарства.

Евакуація дітей з Харківщини

З небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей. Так, 79 дітей евакуйовано з населених пунктів Куп’янського району в межах обов’язкової евакуації.

Зокрема, обов’язкову евакуацію дітей проведено у Вільхуватській, Петропавлівській, Великобурлуцькій і Дворічанській територіальних громадах.

Евакуйовані мешканці отримали одноразову фінансову допомогу в розмірі 2 000 грн на дорослого і 3 000 грн на дітей віком до 18 років та осіб з інвалідністю.

Повідомити про бажання евакуюватися з Куп’янської громади можна за телефоном “гарячої лінії”: (098)-941-23-00.

Також щодо евакуації з небезпечних регіонів України можна звертатися на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096)-078-84-33.

Українське радіо і ТБ у прифронтових районах

Прифронтові території Харківщини

Сигнал телебачення T2 надходить від передавальних станцій у Харкові (радіус дії — 60 км), Лозовій (50 км), Куп’янську (50 км), Великому Бурлуці (35 км) та Кегичівці (50 км).

У радіусі 50 км від Харкова можна слухати: Радіо Марія (69,83 МГц), Радіо Еммануїл (69,2 МГц), Країна ФМ (107,4 МГц), Культура (91,6 МГц), Радіо НВ (107,0 МГц), Нова Лайн (97,1 МГц), Люкс FM (105,2 МГц).

Ізюм та 20 км від нього — Українське радіо (102,5 МГц).

Куп’янськ і 25 км від нього — Українське радіо (105,1 МГц), Промінь (98,9 МГц) і Нова Лайн (107,3 МГц).

Великий Бурлук і 30 км від нього — Українське радіо (105,4 МГц), Промінь (99,1 МГц).

Лозова і 25 км від неї — Тера (104,6 МГц), ТРК “Лозова” (106,7 МГц) та Культура (91,6 МГц).

Прифронтові території Запоріжжя

Сигнал телебачення T2 надходить від передавальних станцій у Запоріжжі (радіус дії — 55 км) та Новомиколаївці (радіус 25 км).

У радіусі 50 км від Запоріжжя можна слухати: Радіо Еммануїл (69,92 МГц), Радіо Марія (71,5 МГц), Культура (87,8 МГц), Армія FM (91,2 МГц), Радіо П’ятниця (94,1 МГц), Радіо НВ (102,7 МГц), Українське радіо (103,7 МГц), Промінь (106,2 МГц), Формат (88,3 МГц), Ретро FM (107 МГц).

У Новомиколаївці й прилеглих районах у радіусі 25 км можна приймати сигнал радіостанції Українське радіо (103,7 МГц).

Про сигнали українського ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини — див. випуск #22 дайджесту.

Психологічна допомога

Піклуватися про психологічний стан під час війни покликана Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

За підтримки програми першої леді діють “гарячі лінії”, спеціалісти яких допоможуть у найважчі моменти.

Корисні контакти для жителів Херсонщини

Херсонська обласна військова адміністрація підготувала перелік корисних контактів та адрес, за якими сприяють вирішенню побутових і соціальних питань.

З міркувань безпеки точні адреси не зазначені. Їх можна дізнатися у представників органів місцевої влади.

Також мешканці області можуть звертатися на “гарячу лінію” Херсонської ОВА за номером: 0-800-330-951.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір