Ми підписали найсильнішу угоду між Україною та США за весь час нашої незалежності, — Зеленський

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що 13 червня, коли Україна та США підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки — справді історичний день, інформує FREEДОМ.

“Ми підписали найсильнішу угоду між Україною та США за весь час нашої незалежності. Перше: угода містить дуже детальну юридично зобов’язувальну частину, і це — надійність підтримки нашої незалежності з боку Америки”, — сказав Зеленський.

Другий момент, на який звернув увагу президент, безпекові гарантії від США засновані, зокрема, на сталості рівня безпекової та оборонної підтримки.

“І не лише на час цієї війни, а й на час миру після війни. А мир ми обов’язково забезпечимо. Третє: чітко зазначено, що Америка підтримує зусилля України для перемоги в цій війні. Четверте: в угоді хороші позиції щодо зброї для нашого захисту. Дуже конкретно про системи Patriot, дуже конкретно про постачання Україні ескадрилей винищувачів? Саме так, у множині: ескадрилей, включно з, але не обмежуючись F-16. Ми довго працювали заради цього”, — заявив він.

Також Зеленський наголосив, що угода містить питання справедливої відповідальності Росії за війну проти України та за намагання знищити українців.

“Америка підтримує і справедливу компенсацію шкоди, завданої російськими ударами, і опрацювання шляхів, щоб заморожені російські активи були використані задля захисту та відновлення України. Дякую президентові Байдену та команді, Конгресу Сполучених Штатів за підтримку — обидві партії, обидві палати, дякую. І дякую кожному американському серцю, яке не зраджує свободи та підтримує нас”, — резюмував президент.

Читайте також: Кредит у 50 млрд доларів отримає Україна від країн “Великої сімки”

Нагадаємо, президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали сьогодні, 13 червня, 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників.

Також Україна підписала угоду про гарантії безпеки з Японією.

Прямий ефір