Полювання на “Шахеди”: як збивають безпілотники мобільні групи ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Повітряні атаки російськими дронами тривають чи не щоночі. Противник запускає сотні безпілотних літальних апаратів (БпЛА) Shahed (“Шахед”) щомісяця. За більш ніж два роки армія РФ удосконалила свої засоби терору. Але й українські захисники неба відточують свої навички, а озброєння стало ефективнішим, повідомляє FREEДОМ.

За командою мобільні підрозділи виїжджають на полювання. Російські війська часто запускають з території тимчасово окупованого Криму іранські безпілотники “Шахед”.

“На жаль, противник посилюється. У 2022 році дрони “Шахед” літали на висоті 300-400 м, зараз їхня висота іноді досягає двох кілометрів”, — зазначив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) на позивний “Спартак”.

Маневровий пікап, кулемет і прожектор — це те, що допомагає знищувати ворожі цілі в небі.

“Засоби виявлення не працюють на таких відстанях. Тепловізори працюють на відстані до 1-1,5 км. Прожектор працює на відстані до кілометра. А влучити в ціль на відстані двох тисяч метрів дуже складно — ціль у небі, вона крихітна. Навіть важко поставити це під приціл”, — пояснив “Спартак”.

“Шахеди”, які росіяни зараз запускають по Україні, значно відрізняються від перших БпЛА. Але й за понад два роки постійних атак навички та вміння ловців удосконалюються.

“У 2022 році “Шахеди” були білими. Їх було легко помітити в темному небі. Тепер вони пофарбовані в чорний колір, у них інші двигуни — вони літають швидше і вище. Але наша зброя тепер краща. Також за два роки в нас покращилися навички стрільби з такої зброї, цілевказівкам. Ми регулярно тренуємося, щоб виявити ворожі БпЛА”, — додав “Спартак”.

Противник постійно експериментує з тактикою атак і шукає все нові шляхи у спробах прорвати українську протиповітряну оборону.

Читайте також: Усі 18 “Шахедів”, якими вночі атакувала Україну російська армія, збиті — подробиці

Прямий ефір