Згоріло понад 20 тис. книг: президент відвідав знищену росіянами типографію у Харкові (ВІДЕО)

Наслідки удару РФ по типографії у Харкові. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Харкова сьогодні, 24 травня, відвідав один із найбільших поліграфічних комплексів міста та України, який напередодні зазнав російського обстрілу. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу Офісу президента. 

Під час ракетної атаки РФ на підприємстві було понад 50 працівників. Семеро загинули, 21 людина поранена.

За попередніми підрахунками, знищено близько 20 тис. книг для дітей і дорослих, зокрема шкільних підручників. Це було виробництво повного циклу, де друкували книжки майже всі українські видавництва. 

“Мої співчуття рідним і близьким. Іще 21 людина зазнала поранень. Зруйновано виробничий комплекс, десятки тисяч книжок спалені цим ударом. Багато дитячої літератури, навчальних посібників, підручників…”, — сказав глава держави. 

Зеленський пообіцяв, що держава знайде кошти для того, щоб відновити потужності виробництва.

Засновник і президент групи компаній поліграфії Сергій Політучий зазначив, що Харків є основним виробником цього типу продукції в країні, але зараз виник великий дефіцит потужностей.

За його словами, видавництва не можуть вчасно надрукувати книги, зокрема навчальну літературу. Лише в одній цій типографії щороку друкували близько третини від усієї кількості книжок в Україні. Зокрема, приблизно 40% становили шкільні підручники.

Читайте також: Росія демонстративно та показово перетворює Харків на Алеппо, — Грабський

Нагадаємо, у Харкові президент України Володимир Зеленський 24 травня провів нараду щодо оперативної обстановки в області та підготовки до осінньо-зимового періоду.

Прямий ефір