Вовчанськ, а не Липці, став головною метою російського наступу, — Коваленко

Вовчанськ з висоти пташиного польоту в середині травня 2024 року. Фото: instagram.com/libkos

Вовчанськ у Харківській області пріоритетніший для наступу, ніж Липці, оскільки там російські сили вже розпочали бойові дії, тоді як у Липцях не змогли встановити контроль навіть над околицями міста. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Російські окупаційні війська не втрачають надії взяти під контроль Вовчанськ. Для них це є кращим напрямком, ніж Липці. Чому? Тому що там вони змогли зачепитися за північні околиці міста та почати міські бої, тоді як у Липцях вони навіть не закріпилися на околицях”, — сказав він.

Оглядач підкреслив, що наступ російської армії на Липецькому напрямку почався значно гірше, ніж на Вовчанському.

“Тому найближчим часом російське командування планує перекидання додаткових сил на цей [Вовчанський] напрямок. Там уже перебувають найбільш боєздатні підрозділи 6-ї загальновійськової армії, які посилили угруповання, що почало цю рейдову операцію ще 10 травня”, — зазначив Коваленко.

Він також зазначив, що за два тижні наступу російські війська не домоглися серйозних результатів, крім терору мирного населення.

“Терору і знищення самого Вовчанська обстрілами артилерії та ударами коректованими авіаційними бомбами. Тому найближчим часом вони намагатимуться посилювати тиск шляхом збільшення угруповання. Однак, як ми бачимо, високі втрати зводять нанівець всі ці спроби, оскільки компенсація втрат і необхідність нарощувати зусилля додатковими підрозділами потребують великого ресурсу, якого у російських окупаційних військ просто немає”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: Пів мільйона окупантів ліквідовано за час  повномасштабного вторгнення РФ, — Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося, впродовж минулої доби на фронті відбулося 90 бойових зіткнень. Російський агресор намагається використати перевагу в живій силі та техніці, підтримку з повітря. Українські військові дають бій ворогу, а на окремих напрямках здійснюють результативні штурмові дії для покращення стійкості оборони та відновлення позицій.

Прямий ефір