Мета — видати кулінарну книжку : історія мешканки Вугледара, яка втратила ногу і руку внаслідок російського ракетного обстрілу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У 58 років навчилася ходити на протезі та готувати однією рукою. Це історія про жительку Вугледара Антоніну Демиденко. 13 травня 2022 року внаслідок обстрілу військами РФ її рідного міста, Антоніна дістала поранення у своїй квартирі — втратила ногу і руку. Її єдиний син загинув. Після операцій жінка отримала протези й уже пройшла реабілітацію, повідомляє FREEДОМ.

“На цьому протезі я можу і підійматися, і опускатися. Коліно гнеться дуже добре. Я в захваті”, — сказала вона.

Антоніна має високу ампутацію ноги та руки. Жінка згадує день, коли після російського обстрілу прийшла до тями у своїй квартирі, в яку влучив російський снаряд.

“Коли прийшла до тями, бачила свою руку ліву. Лежала вона. Хотіла піднятися, але не піднялася. А потім я вже до тями прийшла в коридорі. Чула таке, що потрібно тримати руку, бо вона висіла на шкірі”, — згадала Антоніна.

Після обстрілу першими на допомогу жінці прийшли сусіди. У ті хвилини Антоніна ще не знала про долю сина. Гірку правду про його загибель їй повідомили через місяць. Після поранення довгий час лікувалася у Львові. Потім пройшла тривалу реабілітацію — звикала до протеза.

“Басейн — це найприємніше для Антоніни. Вона не пропускала жодного заняття. Це допомагало їй відволікатися. З такою ампутацією взагалі дуже важко плавати, але Антоніна — одна з перших пацієнток, у якої взагалі не було проблем у навчанні плавання”, — розповіла асистентка фізичного терапевта Анастасія Матіаш.

У реабілітаційному центрі, попри все горе, яке довелося пережити після нападу Росії, жінка почала жити заново. Одна з нових навичок — навчилася однією рукою пекти солодощі та готувати для інших пацієнтів.

“Ключовим заняттям у її житті було піклуватися про сина та родину. Те, чим вона займалася — це було готування. А як хобі — вона дуже любила пекти. І, втративши руку, вона навіть не могла думати про те, що може коли-небудь повернутися до занять, які наповнювали її життя сенсом. І в ерготерапії, ми намагалися будувати заняття так, щоб вона заново відновила те, що вона любить, і в нас це успішно вийшло”, — пояснила ерготерапевт Марія Косовська.

Зараз Антоніна планує видати кулінарну книгу. Там збере понад 40 простих рецептів із випікання різних десертів.

“Я спробувала, виходить пекти. Це книга дуже простих рецептів, таких, що можна однією рукою зробити. Це будуть суто кондитерські вироби. Здоба буде. Торти”, — зазначила Антоніна.

Крім того, пройшовши реабілітацію, 58-річна Антоніна наважилася взяти участь у фотосесії. Вона була присвячена Дню матері, щоб підтримати тих жінок, які, як і вона, втратили свою дитину внаслідок війни Росії проти України.

“Показати, що не треба падати духом. Життя триває. Треба йти вперед. Можна і з таким жити, не дуже шикарно, як то кажуть, але жити можна. І мріяти. Ніколи в нас ніхто не забере мрію”, — констатувала Антоніна.

Жінка розповіла й про свою основну мету, заради якої прагне повернутися до активного способу життя.

“У мене мотивація — повернутися на схід і перепоховати сина. Він там похований через дорогу, біля під’їзду. Ось така в мене мотивація — піднятися і вперед”, — сказала Антоніна.

Читайте також: Реабілітація за допомогою паралімпійських видів спорту: у Дніпрі провели тренування з кульової стрільби для ветеранів війни (ВІДЕО)

Прямий ефір