Часів Яр — проміжна ціль РФ, окупанти намагатимуться прорватися ближче до Костянтинівки, — військовий експерт

Часів Яр. Фото: novosti.dn.ua

Місто Часів Яр Донецької області разом з Авдіївським і Покровським напрямками сьогодні варто розглядати як напрямок головного удару противника. Російські окупанти накопичують ресурси, щоб продовжувати наступ безпосередньо в Донецькій області. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський. 

“Якщо розглядати картину в цілому, то ми бачимо, що місто Часів Яр є одним із напрямків, де окупаційні війська докладають основних зусиль у Донецькій області. Саме місто — проміжна ціль Росії на даний момент. Противник буде й далі намагатися прорватися ближче до Костянтинівки. І мета ця абсолютно очевидна: створити умови, за яких Україна змушена буде відводити свої війська з Торецька”, — зазначив Грабський. 

Часів Яр — це один із напрямків нанесення головного удару противником, який також активно діє на інших ділянках, західніше Авдіївки, вважає експерт. 

“Саме там, на напрямку до міста Часів Яр і від Очеретиного на північ, противник накопичує максимум ресурсів для того, щоб здійснювати наступальні дії. Ми багато й часто говоримо зараз про Харків, але я завжди наголошував на тому, що дії на Харківщині мають винятково відволікаючий характер. І основні бойові зіткнення тривали, тривають і триватимуть саме на напрямках Часового Яру, Очеретине — Покровськ, Очеретине — Костянтинівка. Це є головною ціллю противника”, — сказав Грабський. 

На його думку, найближчим часом російські війська здійснюватимуть відчайдушні спроби задіяти всі наявні ресурси для того, щоби просунутися на зазначених напрямках Східного фронту. 

“Ворог розуміє, що таке “вікно можливостей”, яке поступово закривається. Тому його відчайдушні спроби найближчим часом триватимуть, оскільки потім просто не зможе просуватися вперед”, — зазначив гість ефіру. 

Він нагадав, що українські Сили оборони вже отримують зброю, яка дає змогу вирішувати досить серйозний спектр питань. 

“Відволікаючі дії на Харківському напрямку зупинені, противник заблокований на цій ділянці. Далі все залежить від того, як швидко ми зможемо наростити бойовий потенціал саме на напрямку головного удару противника, як стійко зможемо організувати оборону й утримувати її. Тому Часів Яр нарівні з Авдіївським і Покровським напрямками розглядається як напрямок головного удару противника, де ми спостерігатимемо найближчим часом найвищий рівень бойових зіткнень”, — резюмував Грабський.

Читайте також: П’ять складових успішної оборони Часового Яру назвав Маломуж

Раніше повідомлялося, що російське військове командування найбільш боєздатний ресурс двох загальновійськових армій групи військ “Центр” зосередило на Авдіївському плацдармі.

Прямий ефір