Це випуск #66 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 783-й день війни (16.04.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат у живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку ситуація залишається складною, однією з пріоритетних цілей російських окупантів є місто Часів Яр. Вони зосереджують зусилля для прориву української оборони західніше Бахмута, виходу до каналу “Сіверський Донець — Донбас”, створення умов для подальшого просування до Краматорської агломерації. Вище російське військове керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня, заявив головком ЗСУ Олександр Сирський.
Росіяни в районі Часового Яру застосовують тактику флангового охоплення позицій ЗСУ. Удари завдають безпосередньо по флангах. Це Богданівка та Іванівське. 12 квітня російські війська просунулися до північної околиці села Богданівка, але не змогли закріпитися в цьому районі. Населений пункт залишається під контролем Сил оборони України.
За добу ЗСУ відбивають приблизно 10 штурмових дій окупантів у районі Часового Яру. Також українські військові відбивають ворожі атаки в районі населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Іванівське.
На Авдіївському напрямку ворог намагається вибити українські підрозділи із займаних рубежів в районі населених пунктів Новокалинове, Новобахмутівка, Бердичі, Тоненьке, Первомайське та Невельське Донецької області. Постійно відбуваються ворожі артилерійські обстріли, працюють FPV-дрони, дрони-камікадзе. Ворог проводить розвідку за допомогою дронів.
Речник української бригади, що діє на цьому напрямку, заявив, що українські сили відбили механізовані атаки росіян та знищили колону з російської бронетехніки, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). ЗСУ також вдалося дещо відкинути російські сили від адмінкордонів Новокалинового.
Завданням російської окупаційної армії, як і раніше, залишається вихід на адміністративні кордони Донецької області. Ескалація на фронті на Донеччині пов’язана з тим, що окупанти намагаються використати вікно можливостей, відкрите для них приблизно до початку літа.
На Куп’янському напрямку російські окупанти впродовж останнього тижня не проводять активних заходів та значно знизили темпи наступальних операцій. Впродовж останніх днів ворог наступальних дій на цьому напрямку не проводив. Противник був змушений перекинути з цього напрямку сили в район дії російських добровольців — прикордонні регіони РФ.
Водночас окупанти не припиняють артобстрілів по прикордонних населених пунктах Харківщини. Завдають авіаударів в районі Куп’янська, Петропавлівки.
На Лиманському напрямку позиційні бої тривали в районі Тернів і Торського. Ворог атакує позиції ЗСУ штурмовими групами при підтримці бронетехніки.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області російські окупанти розосереджують свої сили між селом Роботине, яке українські військові визволили під час контрнаступу минулого літа, та селом Вербове.
Між цими населеними пунктами дуже великі території. Для ворога важко втримати таку протяжність своїм насиченням у живій силі. Тому окупанти намагаються розосередити українські сили. Маючи можливість сформувати кілька штурмових груп, намагаються в такий спосіб пробивати глибину української оборони. Але успіху ця тактика їм не приносить.
Крім того, на цій ділянці фронту спостерігається активність ворожих ДРГ.
На Херсонському напрямку російські загарбники регулярно штурмують українські позиції в районі Кринок, зокрема для того, щоб не дати можливості Силам оборони України розширювати плацдарм. Результатів від цих штурмів у ворога немає, він несе великі втрати. Для поповнення втрат росіяни підтягують нові резерви. Однак у російських окупантів немає мотивації йти в бій. Їхні втрати досить регулярно і стабільно тримаються в межах 60-70%.
Репортажі телеканалу FREEДОМ із прифронтових регіонів за тиждень:
- Українські танкісти на передовій: як проходять бойові будні бійців (ВІДЕО)
- Український БпЛА “Лелека”: як працюють розрахунки розвідувальних комплексів на передовій (ВІДЕО)
- “Мені подобається, як воно горить”: українські оператори БпЛА завдають ударів по російських окупантах (ВІДЕО)
- Ракетами С-300 та авіабомбою армія РФ обстріляла Селидове в Донецькій області — наслідки (ВІДЕО)
- Третій посівний сезон в умовах повномасштабної війни під Херсоном: які виклики стоять перед аграріями (ВІДЕО)
- Порятунок поранених захисників: історія бійця, який вижив після великої крововтрати та ампутації (ВІДЕО)
- Російська армія вдарила по Дружківці — подробиці (ВІДЕО)
- 9-поверхівку після дронової атаки відновлюють у Дніпрі — репортаж (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 15.04.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 454 420 осіб ліквідовано (+ 6 020 за тиждень);
- танки — 7 180 (+93);
- бойові броньовані машини — 13 796 (+221);
- артилерійські системи — 11 593 (+237);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 046 (+7);
- засоби ППО — 758 (+7);
- літаки — 347 (+0);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 9 266 (+270);
- крилаті ракети — 2 092 (+27);
- кораблі, катери — 26 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 15 510 (+400);
- спеціальна техніка — 1 908 (+41).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 8 квітня — у місті Білопілля на Сумщині триває рятувальна операція після російського удару керованою авіабомбою — просто по центру міста. Багато пошкоджень міської забудови, є поранені. Відомо про одного загиблого. Мої співчуття. Нам потрібно більше можливостей бити державу-терориста у відповідь — воєнних, санкційних, економічних, юридичних.
- 10 квітня — російські терористи знову завдали ударів керованими авіабомбами по наших громадах. Зокрема, Харківщина. Є постраждалі, відомо про трьох загиблих, із них одна дитина.
- 11 квітня — цієї ночі російські терористи завдали чергового удару по Україні. Це був комбінований удар: ракети, іранські ударні дрони. Траєкторії спеціально прораховані так, щоб максимізувати пошкодження нашої критичної інфраструктури. Удари завдавалися по містах: від Харкова й Києва до Одеси та Львова, а одна з цілей була біля самого польського кордону. Протягом дня рятувальники, енергетики, ремонтні бригади працювали, щоб ліквідувати наслідки удару.
- 14 квітня — за минулу ніч вдалося збити 10 “Шахедів” із 10, застосованих росіянами. Загалом за тиждень російські терористи використали проти України вже майже 130 “Шахедів”, більшість із них нам вдалося збити. Також були застосовані понад 80 російських ракет і майже 700 керованих авіабомб. Сьогодні знову ракети та дрони. Дніпро й Нікополь, Покровськ та інші міста Донеччини, Харківщина, Херсонщина, Сумщина. Є поранені, є, на жаль, загиблі.
- 8 квітня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ, де тематика Харкова та області була основною. Працюємо з партнерами для того, щоб зміцнити ППО. Головком доповів щодо всього фронту, щодо критичних напрямків. Чітко визначено, як діяти.
- 9 квітня — працюю на Харківщині. Багато питань для міста, області. Був на будівництві фортифікацій. Російські терористи повинні бачити, що Харківщина зміцнюється. Провів нараду з усіма, хто відповідає за захист області та відновлення нормального життя після російських ударів. У Харкові відзначив наших людей — представників Збройних сил України, Нацгвардії, поліції, ДСНС, які допомагають рятувати життя, захищають Україну. Вручив державні нагороди.
- 11 квітня — виступив на саміті Тримор’я у Вільнюсі, наголосивши на нагальній потребі посилити українську протиповітряну оборону. Підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку з Латвією. Цього року країна надасть військову підтримку на суму близько 112 млн євро. Поінформував президента Польщі Анджея Дуду про нічні ракетні обстріли об’єктів енергетики, про важку ситуацію в Харкові. Також у Вільнюсі зустрівся з прем’єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом, щоб висловити подяку Греції та її народу за послідовну підтримку України. Обговорили реалізацію наших домовленостей, досягнутих під час його візиту до Одеси. Провів першу зустріч із президентом Угорщини Тамашем Шуйоком, а також з лідером Чехії Петром Павелом, главою Литви Гітанасом Наусєдою.
- 10 квітня — зустрівся з міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом. Це його перший закордонний візит на цій посаді, і важливо, що саме в Україну. Обговорили потреби наших воїнів, співпрацю України та Литви, зокрема у виробництві зброї.
- 10 квітня — зустрівся з керівницею Міжнародної організації з міграції Емі Поуп. Обговорили проєкти допомоги нашим людям, які втратили житло, програму будівництва укриттів для шкіл, програми сприяння переселенцям, які засновують підприємства та створюють робочі місця. Подякував за підтримку наших громад.
- 13 квітня — Німеччина надасть нам додатковий Patriot, з канцлером Олафом Шольцом про це домовились. Працюємо над додатковою системою IRIS-T — це теж сильна ППО — і над ракетами для наявних у нас систем захисту неба. Готуємося до конференції щодо відновлення України, яка вже скоро відбудеться в Німеччині.
- 12 квітня — у Чернівцях зустрівся з представниками Світового конгресу українців. Обговорили, як активізувати міжнародну підтримку та зберегти увагу світу до України. Презентували економічну платформу “Зроблено в Україні” в Чернівцях. Проєкт створений для розвитку потенціалу українських виробників. Також взяв учать у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, зустрівся зі студентами чернівецьких університетів.
- 13 квітня — професійний день усіх, хто організовує, проєктує та будує українську силу, — День працівників та працівниць оборонно-промислового комплексу України. Зараз в Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу. Майже 300 тис. людей задіяні в цьому виробництві. Це одна з головних основ нашої незалежності. Події війни це доводять.
Закон про мобілізацію
Верховна Рада України ухвалила новий закон про мобілізацію. Документ голосами “за” підтримали 283 народних депутати, інформує пресслужба ВРУ.
Законом удосконалено процедури проведення заходів мобілізації, військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, соціального захисту військовослужбовців, а також окремі питання проходження військової служби для покращення якості підбору особового складу під час доукомплектування бойових підрозділів для відсічі збройної агресії Росії.
Закон має набути чинності у другій половині травня, через місяць із часу його публікації, яка настає одразу після підписання президентом.
Цей закон необхідний для Збройних сил України й українська армія його дуже потребує, прокоментувала заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
За словами народної депутатки, у законопроєкті закладені мотиваційні норми для військовослужбовців. З часом цей мотиваційний пакет і грошове, соціальне забезпечення, реабілітація воїнів будуть тільки розширюватися.
Нагадаємо, в Україні знизили призовний вік з 27 до 25 років. Громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. Також президент підписав закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Докладніше — у вип. #65 дайджесту.
Оформлення виплат та довідки ВПО у “Дії”
Cервіс для внутрішньо переміщених осіб у застосунку “Дія” відновив свою роботу після оновлення. Тепер можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві, повідомляє Урядовий портал.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн. особам з інвалідністю та дітям;
- 2 тис. грн. для інших категорій переселенців.
Раніше в “Дії” можна було оформити довідку переселенця та виплати тільки на себе й дитину. Зараз через застосунок можна подати заяву на всіх членів сім’ї, які покинули дім через війну разом із вами.
Крім того, можна оформити виплати на дітей, які народилися вже після переміщення.
Алгоритм подачі заяви:
- зайдіть у застосунок “Дія” та оновіть його;
- натисніть “Сервіси” — “Отримати довідку ВПО”;
- вкажіть адресу фактичного місця проживання та підтвердьте геолокацію;
- введіть дані членів родини;
- виберіть картку “єПідтримка”, щоб отримувати фінансову допомогу;
- вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреба в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарній допомозі), і залиште контактні дані.
Довідка ВПО з’явиться у застосунку поряд з іншими цифровими документами, а кошти надходитимуть на вказану банківську картку за всіх членів сім’ї.
Люди, які виїхали за кордон або перебувають на ТОТ, не можуть отримати довідку ВПО і грошову допомогу. Цей сервіс доступний лише для громадян, які ще не мають довідки внутрішньо переміщеної особи.
Нагадаємо, уряд ухвалив постанову, яка дозволить українцям у межах експериментального проєкту одружуватися в застосунку “Дія”.Детальніше — у вип. #64 дайджесту.
Документи про склад сім’ї при нарахуванні виплат ВПО
Документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні державних виплат переселенцям. Про це йшлося на щотижневому засіданні Координаційного штабу з питань ВПО під головуванням віцепремʼєр-міністерки Ірини Верещук, інформує Мінреінтеграції.
На “гарячу лінію” міністерства надходять скарги громадян, що під час прийому документів на нарахування виплат не беруть у розрахунок акти обстеження щодо складу сім’ї.
“Люди мають отримувати належні їм виплати ВПО, навіть якщо члени їхніх сімей не проживають разом із ними на підконтрольній території”, — зазначила Верещук.
Такий акт обстеження складу сімʼї можуть видати:
- ОСББ;
- управителі дому;
- інші комунальні підприємства.
Нині форма цієї довідки є довільною, але вона повинна бути затверджена, наприклад, місцевою владою.
Розблокування карт “Ощадбанку”
Банківські картки отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку”, які пройшли ідентифікацію, почали розблоковувати. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року, інформує Мінреінтеграції.
Процедура щодо розблокування карток зазначених громадян можлива тільки через Viber. По перших 59 зверненнях, які були передані Пенсійним фондом України на опрацювання до 27 березня 2024 року, вже почала відбуватися відеоідентифікація для зняття лімітів. У зв’язку з цим “Ощадбанк” повідомив, що вдалося зв’язатися із майже 30 клієнтами банку, картки яких у результаті були розблоковані.
До “Ощадбанку” було передано вже близько 300 звернень ВПО щодо розблокування карток, які надійшли на “гарячу лінію” Мінреінтеграції за телефоном 15-48 та до громадської організації “Донбас СОС”.
Наразі розглядається можливість розширення банком каналів для контактування з клієнтами, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. А також врахування потреб осіб із порушеннями зору чи слуху під час проведення відеоідентифікації шляхом залучення перекладача жестової мови або персонального асистента.
Нагадаємо, для зручності внутрішньо переміщених осіб та інших клієнтів “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток до 30 вересня 2024 року. Докладніше — у вип. #64 дайджесту.
Потенційні отримувачі субсидії
Пенсійний фонд України виявив 50 717 домогосподарств, які потенційно можуть одержувати житлову субсидію, але наразі за отриманням виплати не зверталися, інформує Урядовий портал.
В електронних кабінетах потенційних отримувачів житлової субсидії на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України розміщено повідомлення, яким проінформовано про можливість одержувати виплати.
Для того, щоб перевірити, чи є ваше домогосподарство потенційним субсидіантом, треба зробити кілька кроків.
На вебпорталі Фонду у правому верхньому кутку екрану натисніть кнопку “Вхід” та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), “Дія. Підпису” або ID.GOV.UA.
На панелі зліва оберіть розділ “Мої повідомлення” та перейдіть у вкладку “Індивідуальні повідомлення”. Якщо вас визначено потенційним отримувачем житлової субсидії, то тут ви зможете ознайомитись із відповідною інформацією від Пенсійного фонду України.
Покроковий алгоритм подання спрощеної заяви на призначення житлової субсидії — за посиланням на офіційний сайт ПФУ. Відеоінструкція подання спрощеної заяви на призначення житлової субсидії — за посиланням.
Як оформити субсидії переселенцям — у вип. #61 дайджесту.
Безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку”
Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів (затверджений постановою КМУ від 9 травня 2023 року № 462), передбачених у держбюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, інформує Мінреінтеграції.
До переліку категорій дітей, які отримують безоплатні путівки до “Артеку” (який наразі діє у Пущі-Водиці під Києвом, додали:
- дітей учасників бойових дій, зокрема і добровольців, визначених у пунктах 19-24 частини 1 ст. 6 Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- дітей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, визначених у частині першій статті 10-1 закону;
- дітей, зареєстрованих як ВПО, які отримують державну допомогу на проживання ВПО.
Документом передбачено, що половина путівок до “Артеку” будуть виділені для дітей, які мешкають на території активних бойових дій.
Як і раніше, у 2024 році безоплатні путівки також надаватимуть:
- дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування;
- рідним дітям батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній прийомній сім’ї чи дитячому будинку сімейного типу;
- дітям із малозабезпечених сімей;
- дітям, один із батьків яких загинув, зник безвісти або помер від поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, отриманого в зоні проведення АТО, здійснення заходів національної безпеки і оборони, відсічі й стримування російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, зоні бойових дій.
Нагадаємо, жителі Херсонської області віком від 7 до 18 років зі статусом дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій, можуть отримати одноразову грошову допомогу на оздоровлення і психологічну реабілітацію. Про це — у вип. #64 дайджесту.
Поїзд-кухня на Харківщині
Команда Food Train вже приготувала 170 тис. порцій їжі для підтримки населення Харківської області, йдеться в Telegram-каналі Укрзалізниці.
Обіди були доставлені в лікарні, місця тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб та для мешканців віддалених районів, які сильніше постраждали у результаті знеструмлень регіону.
Крім того, команда поїзда-кухні провела ним екскурсію для 24 вихованців Харківської дитячої залізниці. Під керівництвом кухарів маленькі харків’яни приготували собі обіди й отримали невеликі подарунки на згадку.
Нагадаємо, наприкінці минулого року “Укрзалізниця” запустила перший у світі автономний поїзд-кухню Food Train, який працює у прифронтових районах. Поїзд налічує шість вагонів. Food Train здатен працювати повністю автономно 5-7 діб, виготовляючи понад 10 тис. порцій їжі щодня. Докладніше — у випуску #51 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!