Президент України взяв участь у саміті Тримор’я: які заяви робили лідери та про що говорили (ВІДЕО)

Володимир Зеленський на саміті Тримор'я. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський на полях саміту Тримор’я у Вільнюсі зустрівся з лідерами Румунії, Чехії, Польщі, Литви та Латвії. У центрі уваги політиків — тема російської агресії та необхідність оборонної підтримки Києва. Серед головних підсумків саміту стало підписання між Латвією та Україною оборонної угоди на 10 років, інформує FREEДОМ.

Чверть відсотка від валового внутрішнього продукту (ВВП) — саме стільки Латвія зобов’язалася щорічно надавати Україні на військові потреби. Президенти Володимир Зеленський і Едгар Рінкевичс підписали 10-річну угоду про взаємні зобов’язання у сфері оборони.

У документі йдеться про постачання зброї, кіберзахист, розмінування та безпілотні технології.

“Я дякую вам від імені всього нашого народу, всіх українців, що ви з нами понад два роки і, як сказав ваш президент — до переможного дня. Для нас це дуже важливо. І дуже дякую, що ви стали першою країною Балтії, яка ухвалила рішення підписати з нами безпекову угоду. Цей документ уже дев’ятий, підписаний між Україною та країнами, які нас підтримують”, — наголосив Зеленський.

Підписання знакової безпекової угоди відбулося на саміті Тримор’я у Вільнюсі, де президент України провів кілька високих міжнародних зустрічей.

На переговорах із президентом Литви Гітанасом Науседою глава Української держави розповів про наслідки російських ударів і поінформував про потреби України в протиповітряній обороні (ППО).

“Звичайно, ми будемо говорити про безліч різних ініціатив. Але ви знаєте, що всі ініціативи, коли вони починаються, починаються дуже голосно. Важливо завершити їх із результатом для України. Якщо ми говоримо про ініціативу 155-мм артилерії тощо. Перш за все, хочу подякувати вам за те, що ви допомогли з розвитком нашого повітряного щита. І, звісно, ми говоритимемо про протиповітряну оборону — це найбільші виклики сучасності для нас”, — наголосив глава держави.

“Для моєї країни і народу Литви дуже важливо всіма силами підтримати вас. Політичним, економічним і, звичайно ж, військовим шляхом. І ми намагаємося акумулювати і стимулювати наших партнерів не тільки у своєчасному ухваленні необхідних рішень, але й у їхній реалізації. Особливо я говорю про постачання військової техніки та боєприпасів”, — запевнив президент Литви.

Із президентом Чехії Петром Павелом Володимир Зеленський поділився інформацією про стан енергетики країни після російських обстрілів. Також лідери обговорили оперативну ситуацію на фронті та першочергові потреби України.

Про складну ситуацію в українських містах, особливо у Харкові, а також про нестачу засобів ППО Володимир Зеленський розповів президенту Румунії Клаусу Йоганнісу, Угорщини — Тамашу Шуйоку та своєму польському колезі Анджею Дуді.

У Вільнюсі глава Української держави провів переговори й із прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом. Зеленський подякував партнерам за стійку підтримку України.

Читайте також: Військова присутність Німеччини в Литві: причини, наслідки та реакцію Кремля проаналізували експерти

Прямий ефір