Кремль намагається використати вікно можливостей: аналітик прокоментував ескалацію на Донецькому фронті

Ілюстративне фото: pravda.com

Ескалація на фронті на Донеччині пов’язана з тим, що окупанти намагаються використати вікно можливостей, відкрите для них приблизно до початку літа. Саме до цього періоду має запрацювати снарядна ініціатива Чехії та можливе виділення коштів Конгресом США. Таку думку висловив сьогодні, 12 квітня, в ефірі FREEДОМ військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов, коментуючи повідомлення Інституту вивчення війни (ISW) про прискорення темпів наступальних операцій росіян.

“Окупанти намагаються використати так зване вікно можливостей до кінця травня — початку літа. Саме до цього періоду має запрацювати й чеська снарядна ініціатива, й ініціатива країн ЄС. Це понад 1,5 млн снарядів, які мають бути передані Збройним силам України. Така кількість снарядів зведе нанівець можливості російського наступу”, — впевнений гість ефіру.

Він пояснює, що зараз російська окупаційна армія має можливість випускати по українських позиціях близько 10 тис. снарядів на добу, тобто приблизно 300 тис. снарядів на місяць. Надходження боєприпасів Україні не лише вирівняє баланс, який зараз приблизно 1:6 на користь загарбників, а й зведе нанівець будь-які можливості активізації бойових дій росіянами. Це, як підкреслив аналітик, чудово розуміють у Москві. І це розуміють на Заході.

“Плюс до кінця травня буде розв’язано проблему політичної кризи у Сполучених Штатах, а саме пакетного голосування за надання військово-технічної допомоги не лише Україні, але Ізраїлю та Тайваню. Російська Федерація чудово розуміє ці небезпеки, які несе для неї рішення наших ключових партнерів, і відповідно вирішили активізувати ситуацію на лінії зіткнення, а саме спроби виходу на адміністративні кордони Донецької області”, — зазначив Снєгірьов.

Як звертає увагу аналітик, завданням російської окупаційної армії є прорив не лише на Авдіївському чи Бахмутському напрямках, а вихід на адміністративні кордони Донецької області.

“По суті, йдеться про політичне замовлення керівництва Російської Федерації. Ще 30 вересня 2022 року російський диктатор підписав указ про включення так званої “ДНР” до складу РФ, але в рамках адміністративних кордонів області. Тому якщо йдеться про те, що на середину квітня 2024 року Збройні сили України контролюють близько 45-48% території Донецької області, то це, відповідно, політична насамперед, ідеологічна та інформаційна складова поразки особисто російського диктатора”, — пояснив Дмитро Снєгірьов.

Нагадаємо, впродовж четверга, 11 квітня, між Силами оборони України та російськими окупаційними військами відбулося 78 бойових зіткнень. Ворог атакував на п’ятьох напрямках. Найгарячіше було на Бахмутському та Новопавлівському. Минулої доби противник втратив 840 військових, майже 30 одиниць броньованої й понад 40 одиниць автомобільної техніки.

Прямий ефір