Це випуск #59 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 734-й день війни (27.02.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають запеклі бої з армією РФ. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж усієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку російські окупаційні війська намагалися покращити своє тактичне положення в районі населених пунктів Іванівське та Кліщіївка. Збройні сили РФ перекидають резерви на Бахмутський напрямок.
Загарбники нещодавно просунулися на південь і південний схід від Богданівки, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Позиційні бої точаться в районі Кліщіївки та Андріївки.
Росіяни намагаються просунутися у напряму міста Часів Яр, що під Бахмутом. Зазнають втрат у техніці, але не припиняють спроб атакувати. Триває боротьба за трасу “Часів Яр — Хромове”.
На Авдіївському напрямку Донецької області українські захисники відбивають ворожі атаки поблизу населених пунктів Сєверне, Степове, Бердичі, Ласточкине, Невельське.
Точаться бої за село Ласточкине. Речник оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” Дмитро Лиховій спростував інформацію росіян про те, що Ласточкине окупували. Бої тривають на околицях населеного пункту.
Після того, як російські війська захопили Авдіївку, вони намагаються створити навколо неї буфер безпеки. (Докладніше: Російські окупанти зайняті створенням буферної зони безпеки для Авдіївки, — Коваленко).
На Куп’янському напрямку, за даними аналітиків ISW, підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Позиційні бої тривають на біля Синьківки, Табаївки Харківської області. Росіяни прагнуть наблизитися до міста Куп’янськ, адже там є залізниця і можна розмістити логістичний хаб для постачання угруповання військ.
На Лиманському напрямку окупанти за підтримки авіації намагалися прорвати оборону українських військ в районі населеного пункту Терни Донецької області. Всі атаки було відбито Силами оборони України.
ПІВДЕНЬ
На Запорізькому напрямку російські окупанти намагаються атакувати позиції українських військ в районі Роботиного Запорізької області. Атаки росіян стають дедалі інтенсивнішими. Позиційні бої тривають поблизу Вербового і Малої Токмачки.
За даними ISW, російські війська нещодавно здійснили підтверджене просування біля Роботиного. Мета окупантів на цій ділянці фронту — відвоювати ті території, які були звільнені під час літнього контрнаступу ЗСУ. (Докладніше: Обвалу фронту не буде, на Авдіївському напрямку може настати оперативна пауза — подробиці від Поповича).
На Херсонському напрямку загарбники не відмовляються від намірів вибити ЗСУ з плацдарму на лівобережжі Дніпра на Херсонщині. Однак позиції залишаються закріпленими за Силами оборони України, й захисники працюють над розширенням плацдарму.
Російська пропаганда розповсюджувала інформацію про “взяття” села Кринки та “знищення” плацдарму ЗСУ. Ці дані українські військові та представники ГУР спростували. У районі населеного пункту тривають позиційні бої. (Докладніше: Путіну потрібні перемоги, тому вигадали міф про взяття Кринок, — Юсов).
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Росіяни знову і знову йдуть на штурми на Куп’янському напрямку — як воїни ЗСУ стримують ворога (ВІДЕО)
- Як працює українська артилерія на Бахмутському напрямку — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Ситуація у Часовому Яру погіршується — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Під ударом РФ у Костянтинівці опинилися вокзал, приватні будинки, храм і заклади освіти — наслідки атаки (ВІДЕО)
- РФ вдарила по Костянтинівці авіабомбою та ракетами “С-300”: як місцеві жителі справляються із наслідками атаки (ВІДЕО)
- Російський удар “Шахеда” по багатоповерхівці Дніпра вбив двох жителів — рятувальники продовжують розбирати завали (ВІДЕО)
- Пекарня — трофей від росіян: як готують “тактичну піцу” на фронті — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 26.02.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 410 700 осіб ліквідовано (+ 6 980 за тиждень);
- танки — 6 555 (+57);
- бойові броньовані машини — 12 478 (+246);
- артилерійські системи — 9 993 (+260);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 000 (+14);
- засоби ППО — 686 (+12);
- літаки — 340 (+4);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 7 707 (+247);
- крилаті ракети — 1 910 (+12);
- кораблі, катери — 25 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 13 037 (+270);
- спеціальна техніка — 1 580 (+35).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 24 лютого — другі роковини початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Перебуваю у Гостомелі. Два роки тому ми вогнем зустрічали тут ворожий десант. Два роки потому ми зустрічаємо тут наших друзів, наших партнерів. Прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, голова G7, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії, Александр Де Кроо, прем’єр Бельгії, що головує у Європейській Раді. (Докладніше: На землі, воді та в повітрі: підсумки двох років протистояння України підбили військові експерти).
- 19 лютого — повернулися з Харківщини, із позицій воїнів на Куп’янському напрямку. Відвідав 14-ту окрему механізовану бригаду — один із командних пунктів. Доповідь, основні потреби. Зараз надзвичайно важка ситуація на кількох частинах фронту — там, де російські війська зосередили максимум резервів. Відзначив наших воїнів державними нагородами — дуже хоробрих хлопців. Відвідав шпиталь, де лікують військових після поранень. Подякував лікарям, медичним сестрам, кожному й кожній, хто допомагає.
- 21 лютого — є хороші результати щодо російських військових літаків. Сім бойових літаків, російських “сушок”, ліквідовано за тиждень. Одне з головних завдань цього року для України — захист неба й фронтових позицій від російських авіаційних і ракетних ударів. (Докладніше: Україна активно збиває російські літаки: стан військової авіації РФ оцінили експерти).
- 22 лютого — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Не лише щодо оперативної ситуації на передовій зараз, але й з інших стратегічних питань, зокрема підготовки нашої держави до переходу на F-16. Усі параметри щодо першої партії літаків: конкретні терміни постачання, необхідне технічне та інфраструктурне забезпечення. Деталі позитивні. Цього року Повітряні сили стануть сильнішими.
- 24 лютого — підписали двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою. Документи закладають міцну основу для тривалого безпекового партнерства між країнами. Угода з Канадаю передбачає виділення у 2024 році понад 3 млрд канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні. (Докладніше: Україна підписала гарантії безпеки з Канадою та Італією — заяви).
- 24 лютого — візит міністра оборони Швеції Пола Йонсона. Обговорили можливість спільного виробництва зброї та майбутні двосторонні перемовини щодо підписання угоди про безпекові гарантії.
- 23 лютого — робочий день у Львові. Провів зустріч із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, потім —з американськими сенаторами, делегація на чолі з Чаком Шумером. Підписали з Метте безпекову угоду Україна — Данія. Це вже четверта така домовленість, є угоди з Великою Британією, Німеччиною та Францією. (Докладніше: “Це гарантії сили”: Україна і Данія підписали договір про співпрацю у сфері безпеки (ВІДЕО).
Допомога союзників
Уряд Данії анонсував новий пакет військової допомоги Україні на суму майже 250 млн дол. До нього увійшли:
- системи ППО;
- дрони;
- 15 тис. артснарядів.
Копенгаген вже спрямував 33 млрд данських крон ( понад 4,4 млрд євро) на підтримку України й не збирається зупинятися. Данія працює, щоб уже цього літа поставити Україні перші літаки F-16. Крім того, Україна може розраховувати на допомогу Данії в межах двосторонньої угоди у сфері безпеки. (Докладніше: Перша з країн Північної Європи — Данія підписала безпекову угоду з Україною).
Про наймасштабніший пакет військової допомоги за весь час війни Росії проти України оголосила Швеція. Його вартість — близько 7,1 млрд шведських крон (понад 630 млн євро). Це вже 15-й за рахунком пакет, який виділив Стокгольм. До нього увійдуть:
- 10 десантно-штурмових катерів і 20 десантних катерів;
- підводне озброєння, таке як міни і торпеди;
- зенітні системи;
- протитанкові ракети;
- гранатомети;
- медичне обладнання та автомобілі швидкої допомоги.
Поставити також планують артилерійські снаряди на 178 млн євро. (Докладніше: Пакет допомоги Україні на 630 млн євро виділить Швеція: що до нього увійде (ВІДЕО).
Велика Британія посилить артилерійські резерви України пакетом боєприпасів вартістю близько 310 млн дол. (Докладніше: Боєприпаси на понад 300 млн дол. надасть Україні Британія). Крім того, ЗСУ отримають 200 протитанкових ракет Brimstone (“Брімстоун”). Також Велика Британія тренуватиме додаткову кількість українських військових разом з іншими союзниками. Разом вони проведуть навчання ще 10 тис. солдатів у першій половині 2024 року.
У межах підписаної безпекової угоди Канада виділяє 3 млрд дол. військової та фінансової допомоги Україні на 2024 рік.
Уряд Нової Зеландії оголосив про новий пакет підтримки України на суму в 16 млн дол. США. Країна продовжить розгортання своїх військових для навчання українських бійців до червня 2025 року — до 97 військовослужбовців новозеландської армії продовжуватимуть тренувати українських солдатів, забезпечувати розвідку, зв’язок і матеріально-технічну підтримку.
Новий пакет також включає кошти на закупівлю зброї та боєприпасів, для гуманітарної допомоги, підтримки постраждалих від війни українців і відновлення, реконструкцію та реформування України.
Нагадаємо, у Брюсселі відбулося 19-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Про його головні підсумки — у випуску #58 дайджесту. Крім того, Німеччина поставить Силам оборони багатоцільові вертольоти Sea King Mk41. Деталі — у випуску #55 дайджесту. А Фінляндія надала Україні пакет військової допомоги на близько 190 млн євро. Про це — у випуску #57 дайджесту.
Індексація пенсій — зміни з 1 березня
З 1 березня 2024 року в Україні відбудеться індексація пенсій — для понад 10 млн громадян виплати підвищаться на 8%. Відповідне рішення ухвалив Кабмін, інформує Урядовий портал.
Розмір індексації обчислено на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: інфляція у розмірі 5,1%, зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, — 7%. Тож зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік, пояснили у Мінсоцполітики.
“У 2024 році вдруге поспіль буде проіндексовано найнижчі пенсії. До 2023 року такі пенсії під індексацію не потрапляли. Раніше пенсіонерам з найнижчими пенсіями зазвичай підвищувався не весь розмір пенсії, а лише та її частина, яка обчислюється за страховою формулою і яка зазвичай “поглинається” іншими складовими пенсійної виплати, тож загального зростання розміру пенсії не відбувалось”, — зазначили у відомстві.
Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації — 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн.
З 1 березня будуть індексовані пенсії для:
- 9,5 млн цивільних пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах;
- 596 тис. пенсіонерів силових відомств;
- 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого.
Також буде проіндексовано на 8% пенсії 20,8 тис. науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Таким чином, Уряд прискорив проведення індексації для цих категорій осіб (у 2023 році індексація для них відбулась з 1 липня).
З 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їхнього оновленого страхового стажу).
Водночас Уряд запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Розмір підвищення пенсії за результатами індексації обмежено до 1,5 тис. грн для всіх отримувачів пенсій і страхових виплат, незалежно від категорії.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати внутрішньо переміщеним особам буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Докладніше — у випуску #58 дайджесту.
Новини програми “єВідновлення”
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10208: тепер українці, які через війну втратили житло, зможуть використати сертифікат програми “єВідновлення” для купівлі домівки за програмою “єОселя”, інформує Урядовий портал.
Це означає, що при купівлі житла частину суми угоди можна покрити сертифікатом “єВідновлення”, а на решту взяти кредит за державною програмою “єОселя”. Для остаточної імплементації вже розробляються відповідні механізми взаємодії.
“Наприклад, ви отримали житловий сертифікат “єВідновлення” за знищене житло на 2 млн грн. Однак квартира, яку хочете придбати, дорожча, і коштує 3 млн. Раніше в такому разі потрібно було відразу доплатити з власних коштів або вибрати дешевше житло. Тепер можна частину суми угоди покрити сертифікатом “єВідновлення”, а на решту взяти кредит за державною програмою “єОселя”, — пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
За словами віцепремʼєр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова, більшість угод — 92%, стосуються придбання житла на вторинному ринку. Йдеться як про квартири, так і про приватні будинки. Загальна сума використаних сертифікатів — 1,8 млрд грн. Загалом же станом на цей день було сформовано 3 368 житлових сертифікатів на суму в 6 млрд грн.
Нагадаємо, за державною програмою “єВідновлення” українці можуть отримати фінансову допомогу за пошкоджене майно, на відновлення домівок, власники зруйнованого житла можуть побудувати за ці кошти новий будинок на своїй ділянці — див. випуск #55 дайджесту. Програмою “єВідновлення” можуть скористатися не лише одноосібні власники домівок, але й співвласники — див. випуск #48.
Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, як подати звіт про виконаний ремонт — випуск #58 дайджесту.
Доставка ліків “Укрпоштою”
“Укрпошта” доставлятиме ліки на деокуповані території України. Пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека” вже стартував на Донеччині та у прикордонних районах Сумщини, інформує Мінреінтеграції.
Тепер громадяни можуть замовити й отримати медикаменти через “Укрпошту”, яка отримала ліцензії на роздрібну та електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами.
“Люди на деокупованих територіях скаржилися на труднощі з ліками. Статистика МОЗ засвідчує: в областях, де тривають чи велися бойові дії, понад 2 тисячі населених пунктів не мають аптек або вони зруйновані”, — розповіла віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.
Щоб замовити ліки через “Укрпошту”, необхідно зателефонувати за номером: 0-800-300-545 (для зв’язку з фахівцем слідуйте підказкам у голосовому меню). Замовлення буде надіслано за послугою “Укрпошта Експрес”, доставка безкоштовна.
Відстежити відправлення можна на сайті, у мобільному застосунку та через чатбот у месенджерах. Для перевірки правильності комплектації замовлення передбачено огляд при врученні посилки.
Замовляти можна лікарські засоби безрецептурної групи (майже 10 тис. найменувань), а також — за програмою “Доступні ліки”, яка наразі включає 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання.
Незабаром планується розширення проєкту: до нього буде долучено прифронтові Харківщину, Херсонщину, Миколаївщину, Запоріжжя.
Як отримати е-рецепт на ліки дистанційно — див. у випуску #23 дайджесту.
Кошти на рецептурні ліки для жителів Донеччини
Благодійний фонд “Caritas Краматорськ” оголосив про початок реєстрації тих, хто потребує фінансової допомоги для придбання рецептурних ліків у межах проєкту “Адвокація сталих соціальних послуг”. Про це йдеться на офіційній сторінці благодійного фонду в Facebook.
За допомогою у розмірі 2 тис. грн можуть звернутися мешканці міста Краматорськ та Краматорського району Донецької області з числа внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, що відповідають наступним критеріям уразливості:
- важкохворі люди віком від 65 років (наприклад, у яких діагностовано цукровий діабет, астму, інсульт тощо);
- люди віком від 18 років, які мають І-II групи інвалідності та потребують постійного медикаментозного лікування;
- люди віком від 18 років з онкологічними захворюваннями, без оформленої групи інвалідності.
Щоб отримати допомогу, необхідно надати рецепт на ліки та/або виписку від лікаря, що підтверджує діагноз та містить перелік необхідних ліків.
“Рішення про надання благодійної допомоги буде ухвалено комісією після ретельного вивчення пакету документів. Звертаємо вашу увагу, що реєстрація по телефону не гарантує отримання благодійної допомоги всім потребуючим”, — зазначили у фонді.
Для реєстрації та консультації звертайтесь з 10:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю за телефонами: +38(050)-315-68-32 та +38(066)-993-28-00.
Фінанси на ремонт житла для жителів Запоріжжя
В межах проєкту благодійного фонду “Caritas Запоріжжя ” проводиться реєстрація на вид допомоги “Гроші на ремонт пошкодженого житла”, інформує благодійний фонд на сторінці у Facebook.
Хто має право на допомогу
Домогосподарства, які постраждали від раптових обстрілів та бойових дій в районах Запорізької області, які характеризуються відносно стабільною ситуацією з безпеки (не менше ніж 20 км до лінії фронту), і які відповідають одночасно трьом критеріям відбору:
Критерій відбору 1. Належність до однієї з категорій вразливості:
- член домогосподарства з обмеженими можливостями або є членом домогосподарства особи з обмеженими можливостями;
- особа з важким захворюванням або є членом домогосподарства особи з важким захворюванням;
- самотня людина похилого віку (55+) або домогосподарство, яке складається з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
- самотні матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;
- багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);
- вагітні жінки або матері з дітьми до трьох років.
Критерій 2. Домогосподарство, яке втратило джерело доходу, або ті, чий середній місячний дохід на одну особу становить менше 6 318 грн.
Критерій 3. Заявник є правовласником житла і може підтвердити це документально
Телефони для отримання консультацій: +38 (050) 339 68 42, +38 (067) 611 13 03.
Вимушений переїзд під час війни: як допомогти дитині
Аби підтримати дитину під час вимушеного переїзду через війну, стануть у нагоді поради від фахівців Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Оленою Зеленською:
- поясніть дитині, чому саме ви вирішили поїхати та чому це важливо для вашої спільної безпеки;
- будьте уважними до почуттів дитини, адже вона може відчувати смуток через втрату зв’язку з домом і радість від нових відкриттів; усе це – природні почуття, розділяйте їх із дитиною і робіть усе можливе, щоб створити для неї відчуття безпеки;
- не забувайте про базові речі й режим дня — як дитини, так і власний, за можливості організовуйте день так, щоб у ньому було місце для сну, прогулянок, часу з іншими дітьми й навчання;
- не варто ставитися до переїзду як до паузи в житті, робіть усе можливе для того, щоб швидше адаптуватися до нових умов. Шукайте разом із дитиною нове коло спілкування, можливості займатися улюбленим видом спорту тощо;
- ви можете знаходити силу в спогадах про минуле, але також обов’язково говоріть із дитиною про майбутнє, уявляйте його і діліться мріями.
Про те, як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію — див. у випуску #58 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!