“Це гарантії сили”: Україна і Данія підписали договір про співпрацю у сфері безпеки (ВІДЕО)

Метте Фредеріксен і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Співпраця у сфері безпеки та довгострокова підтримка. Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про безпеку у Львові. У 2024 році допомога Данії становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Говорили й про F-16. Фредеріксен заявила, що Данія зобов’язується підтримувати коаліцію щодо F-16, зокрема надати літаки, боєприпаси та тренажери, повідомляє FREEДОМ.

Робочу поїздку до Львова Зеленський і Фредеріксен розпочали з відвідин Марсового поля. Вшанували пам’ять загиблих українських захисників.

Під час зустрічі у Львові Данія підписала двосторонню угоду про безпеку з Україною. Договір передбачає виділення 1,8 млрд євро у 2024 році.

“Це гарантії сили, які вже зараз працюють, і залишаться доступними для України на час вступу нашої держави до НАТО. Угода з Данією передбачає комплексну оборону, політичну допомогу, дипломатичну взаємодію. Данія стала першою державою поза “Групою семи” (G7), з якою ми підписали таку безпекову угоду”, — заявив президент України.

Зеленський зазначив, що саме Данія зіграла ключову роль у розблокуванні рішення про постачання винищувачів F-16 для України.

“Ми почали проведення навчань для ваших пілотів уже в серпні. Навчання проходить дуже швидко і дуже добре, єдина причина чому ми все ще затримуємося з передачею F-16 в Україну, це просто технічні моменти, потрібна серйозна інфраструктура для обслуговування цих винищувачів”, — сказала Фредеріксен.

Також під час зустрічі лідери оголосили про новий, п’ятнадцятий, оборонний пакет на суму 247 млн дол., який готова надати Данія. До нього увійдуть боєприпаси, дрони та інше озброєння.

“Наші делегації домовилися про проведення спільного двостороннього форуму оборонних індустрій, модернізацію та зміцнення арсеналів на основі досвіду сучасної війни, це один зі спільних пріоритетів. І ми й надалі продовжуватимемо тиск на путінську систему, на всі її елементи заради зменшення російської можливості продовжувати війну”, — додав Зеленський.

Данія планує продовжити співпрацю з містом Миколаєвом та Миколаївською областю для підтримки реконструкції після російських обстрілів. Йдеться і про реформи.

“Я думаю, що сьогодні ви маєте почути посилання від Данії, про те, що ви не одні. Ми як і обіцяли вам це два роки тому, будемо залишатися з вами. Ми оголосили про 15 пакет допомоги, проте, вже почали працювати над наступним пакетом, тому що ми розуміємо, наскільки потрібна наша підтримка”, — наголосила Фредеріксен.

Прем’єр-міністр Данії закликала Європу та інших міжнародних партнерів активно допомагати Україні та виконати всі свої обіцянки, які вона дала раніше. Глава української держави зі свого боку нагадав, що щоб посилити тиск на Росію — потрібно посилювати санкції.

Читайте також: Пріоритет — посилення далекобійних спроможностей: президент України провів зустріч із делегацією сенаторів США (ВІДЕО)

Прямий ефір