Боєприпаси на понад 300 млн дол. надасть Україні Британія 

Прапори Великої Британії та України. Фото: ukrinform.ua

Велика Британія посилить артилерійські резерви України пакетом боєприпасів вартістю 245 млн фунтів (близько 310 млн дол.). Про це повідомили сьогодні, 24 лютого, на сайті британського уряду, інформує FREEДОМ.

Ці кошти Британія впродовж наступного року спрямує на закупівлю й активізацію ланцюгів постачання для виробництва терміново необхідних артилерійських боєприпасів для України.

“Оголошення про 245 млн фунтів стерлінгів відбувається рівно через два роки після того, як Путін розпочав своє незаконне повномасштабне вторгнення в Україну — артилерія виявилася критичною для успіхів України на полі бою, постійно завдаючи шкоди російським силам та не даючи їм здійснити значні прориви”, — йдеться у заяві.

У повідомленні також наголосили, що Україна особливо відзначилася високоефективним використанням своєї артилерії для ведення контрбатарейного вогню — з використанням безпілотників і радіолокаційних систем, наданих Британією.

Міністр оборони Грант Шаппс запевнив, що Велика Британія зробить все можливе, щоби дати Україні змогу продовжувати боротьбу до перемоги.

“Разом ми забезпечимо поразку Путіна і перемогу демократії, міжнародного порядку, заснованого на правилах, і українського народу”, — наголосив він.

Читайте також: Підписуючи безпековий договір з Україною, кожна країна отримує певні дивіденди, — політолог

Нагадаємо, Велика Британія стала першою країною, яка уклала угоду про гарантії безпеки з Україною. Підписання документа стало історичною подією і певною мірою задало тренд іншим країнам-партнерам України. 12 січня 2024 року Київ і Лондон виклали на папері, яку допомогу Британія надавала і надаватиме Україні надалі.

Прямий ефір