Як працює українська артилерія на Бахмутському напрямку — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські захисники продовжують відбивати атаки російської армії на Бахмутському напрямку. Ворог намагається штурмувати Іванівське. Під артилерійським і мінометним вогнем російських окупантів на Донеччині також перебувають Васюківка, Веролюбівка, Часів Яр, Біла Гора та Нью-Йорк. Кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова побувала на Бахмутському напрямку і подивилася, як працює українська артилерія.

Дорога на позиції українських захисників розбита важкою технікою. Шлях знімальної групи лежав до артилерійського розрахунку реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) “Град”.

Обслуговує БМ 21 “Град” шість осіб. За словами військовослужбовця 80 ОДШБр Збройних сил України, водія Михайла, машина хоч і старенька, але свої функції виконує на відмінно.

“Це — ЗІЛ-131 БМ-1. Така вже, старенька наша. Але ще трохи виручає. Виїжджаємо на позицію, розвертаємося, швидко все відпрацьовуємо. Розрахунок злагоджено працює, тому жодних проблем із цим немає. “Град”, загалом не є точною зброєю. Це просто для придушення ворога, його ураження”, — пояснив він.

Командир бойового розрахунку машини, військовослужбовець 80 ОДШБр ЗСУ Едуард показав приладову панель із виносним пультом для того, щоб можна було вести вогонь на відстані:

“Це — пульт стрільби. Тут виставляються одиниці. Тут одиниці, тут — десятки. Тут вмикається. Це — пуск. Коли відпрацьовує, тут світиться, а потім вона вимикається. Ось ми тут приробили такий спеціальний пульт, щоб можна через брелок відходити від машини, натискати, і вона стрілятиме, не треба в кабіні сидіти”.

Воїни люблять давати техніці та озброєнню імена. Свою машину назвали “Анубіс”.

“Анубіс — провідник на той світ. Окупантів необхідно проводити побільше. Скільки можна. Щоб вони згинули з нашої землі”, — каже Едуард.

Едуард родом із Миколаївської області. У лавах українських воїнів від 2021 року. Повномасштабне вторгнення зустрів, захищаючи рідний регіон і сім’ю, що залишилася вдома.

“До мого дому не дійшли 20 км. Якраз на Вознесенській зупинилися. Ми звідти виганяли їх. І так працювали добре. Спочатку на Вознесенській, потім пішли далі: Миколаївська область, потім Луганська, потім Донецька, і так до цього часу ми тут”, — розповів командир бойового розрахунку.

“Град” може працювати на відстані до 20 км від противника, тому зазвичай розрахунок веде вогонь із другої лінії оборони. Площа ураження повним пакетом — 400 на 400 метрів. Але зараз снаряди намагаються берегти, адже їх не так багато. Українська армія багато в чому залежить від європейських партнерів і від їхньої допомоги.

“Зараз у нас справді дефіцит із будь-якими типами артилерійських боєприпасів. Через це роботи дуже і дуже небагато. По можливості, якщо є так звана “жирна” ціль. Тобто якесь велике скупчення техніки, на що не шкода витратити велику кількість снарядів. Але зараз сильно економимо. Було нещодавно в нас дуже “жирне” таке скупчення. Прямо там і бронетехніка, і автомобільна техніка, ми туди добре сипанули. Це, як кажуть, овчинка коштує вичинки”, — сказав військовослужбовець 80 ОДШБр ЗСУ Ярослав.

Зараз на Бахмутському напрямку противник намагається штурмувати невеликими групами по 30-40 осіб, підшукуючи слабкі місця в обороні ЗСУ.

Під час знімання українські воїни отримали команду “До бою!”, відпрацювали, а після миттєво згорнулися і з точки стрільби вирушили в укриття. Це необхідно для того, щоб убезпечити особовий склад і техніку від можливого пострілу загарбників у відповідь.

Читайте також: Два роки повномасштабної війни Росії проти України — хроніка подій (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на Бахмутському напрямку Сили оборони України відбили 13 атак окупантів в районі населених пунктів Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області.

Прямий ефір