Російські окупанти зайняті створенням буферної зони безпеки для Авдіївки, — Коваленко

Карта війни за 23.02.2024. Скріншот: deepstatemap.live

Російські окупанти не перестають проводити штурмові дії на Авдіївському напрямку. Після того, як було захоплено Авдіївку Донецької області, для них зараз важливо створити навколо неї буфер безпеки. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Буфер безпеки, якщо говорити за досить стриманими кордонами, це може бути село Сєверне, це може бути село Ласточкине, може бути село Степове, які вони будуть з усіх сил намагатися найближчим часом захопити. Саме по цій лінії проходитиме первинний буфер безпеки для Авдіївки”, — сказав він.

Оглядач уточнив, що, коли було захоплено Бахмут, російські окупанти не зробили такий буфер безпеки.

“Надалі результатом стало те, що Сили оборони України довели до системного рівня контратакувальні дії на південний захід від Бахмута, у південно-західному секторі, і звільнили Кліщіївку та Андріївку. Повернули їх під свій контроль, чого абсолютно російське командування не очікувало і для них це був навіть шок. Повторення цієї історії в районі Авдіївки вони не хочуть, тому зараз зайняті створенням буферної зони”, — пояснив Коваленко.

Читайте також: Росіяни атакують на Мар’їнському напрямку, українські воїни знищують техніку ворога — карта війни за 23 лютого (ВІДЕО)

Нагадаємо, про виведення Сил оборони України з Авдіївки Донецької області стало відомо в ніч проти 17 лютого. Українські війська займають позиції на другому рубежі оборони. Виведення українських воїнів із міста проводили за планом, який передбачав різні сценарії. Як повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) “Таврія” Олександр Тарнавський, за час російського штурму Авдіївки українські захисники завдали ворогу величезних втрат. Тільки в особовому складі вони перевищили 47 тис. військових.

Прямий ефір