Перша з країн Північної Європи — Данія підписала безпекову угоду з Україною

Володимир Зеленський та Метте Фредеріксен. Фото: president.gov.ua

Данія стала першою країною Північної Європи, яка підписала угоду про безпекові зобов’язання з Україною, і виділила новий пакет військової допомоги. Про це сьогодні, 22 лютого, повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ Данії, інформує FREEДОМ.

“Угода зробить внесок у міжнародні зусилля щодо забезпечення довгострокової підтримки України. Данські зобов’язання у сфері безпеки ґрунтуються на сильних позиціях Данії у сфері винищувачів F-16, відбудови Миколаєва та проведення реформ в Україні”, — зазначається в повідомленні.

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що договір підписано на 10 років і передбачає військову та цивільну допомогу Україні.

“Зобов’язання створюють міст до майбутнього членства України в ЄС і НАТО. Серед іншого, Україна також зобов’язується провести необхідні реформи, що сприяють розвитку демократії, боротьбі з корупцією та демократичному контролю над Збройними силами. Безпекові зобов’язання також включають створення консультаційного механізму, який може бути задіяний у разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну. У таких ситуаціях група країн, які уклали з Україною аналогічні угоди про безпекові зобов’язання, буде негайно обговорювати відповідні заходи у відповідь”, — йдеться на сайті МЗС.

Уряд Данії анонсував новий пакет військової допомоги Україні на суму майже 250 млн дол. До нього увійшли системи ППО, дрони і 15 тисяч артснарядів, на загальну суму близько 247 млн дол.

Фредеріксен наголосила, що Копенгаген витратив 33 млрд данських крон на підтримку України і не збирається зупинятися. Вона додала, що Україна може розраховувати на допомогу Данії в межах двосторонньої угоди у сфері безпеки. Крім того, Данія працює “на повну потужність”, щоб уже цього літа поставити Україні перші літаки F-16.

“Данія ухвалила ще один пакет допомоги для України. Данія посилає дуже чіткий сигнал про те, що її підтримка України непохитна. Україна може розраховувати на підтримку Данії протягом наступних десяти років. Цими зобов’язаннями ми посилаємо дуже чіткий і недвозначний сигнал міжнародній спільноті, що ми повністю підтримуємо Україну, зокрема й у довгостроковій перспективі. Це найсерйозніша ситуація у сфері політики безпеки з часів закінчення Холодної війни. І данський уряд не може не наголосити, наскільки важливо, щоб Україна отримала необхідний їй військовий потенціал”, — повідомила прем’єр-міністерка Данії.

А Італія сподівається підписати двосторонню угоду в сфері безпеки з Україною найближчими днями. Про це повідомив віцепрем’єр, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. За його словами, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні веде перемовини щодо угоди з українською владою. Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готує нові безпекові угоди зі своїми партнерами на найближчі тижні. Йдеться, зокрема, і про оборонну підтримку.

Читайте також: Близько 20 країн світу готові в перспективі підписати безпекові договори з Україною, угода зі США буде апофеозом, — Фесенко

Нагадаємо, Франція і Німеччина слідом за Великою Британією підписали з Україною договори у сфері безпеки. Президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічей з офіційними представниками Берліна і Парижа, а також за результатами Мюнхенської безпекової конференції, заявив, що Україна вперше у своїй історії досягла такої світової солідарності та підтримки. Лідери України, Франції та Німеччини підписали угоди 16 лютого.

Прямий ефір