Обвалу фронту не буде, на Авдіївському напрямку може настати оперативна пауза — подробиці від Поповича

ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Українські війська займають оборону на позиціях на захід від Авдіївки Донецької області після відходу з міста. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Авдіївка залишена, будемо займати оборону західніше, очевидно, що на підготовлених позиціях. Була інформація про те, що ці оборонні позиції готуються, я маю на увазі інженерно-фортифікаційні споруди тощо. У якому вони зараз перебувають стані, судити важко. Стан покажуть конкретні бойові дії, які, очевидно, на тій місцевості будуть розгортатися”, — сказав він.

Попович не виключає, що біля Авдіївки може настати якась оперативна пауза, хоча й не надто тривала.

Військовий оглядач констатував, що місто практично повністю знищене, російські війська змусили Сили оборони його залишити, створивши загрозу оточення. Попович зазначив, що росіяни активно використовували авіабомби.

“А це така штука, що тільки спеціальні укриття можуть гарантувати якесь збереження життя. Тому що, уявіть собі, коли пів тонни, як мінімум, падає на голови, вибухає, ну, там у простеньких бліндажах не відсидишся в такій ситуації. Тому з військового погляду, так, можна припустити, що втрата, звичайно ж, до обвалу фронту не призведе. Тобто стратегічного немає нічого. Це скоріше ближче до тактичного просування з урахуванням співвідношення “ціна — якість”: територіальних придбань й величезних втрат, яких зазнала російська армія в живій силі й техніці. З живою силою вони не рахуються, хоча техніку й бережуть”, — сказав Попович.

На його думку, в інформаційному плані російські окупанти домоглися “перемоги”, яка так потрібна Володимиру Путіну перед так званими президентськими виборами в РФ.

Попович також припустив, що російська армія зараз готуватиметься наступати на інших ділянках фронту.

Він вважає, що зараз під Мар’їнкою в Донецькій області росіяни хотіли б атакувати Вугледарський виступ — там дуже складна ситуація в Новомихайлівці. 

“Їхня мета, очевидно, полягає в тому, що витіснити наші війська з дороги “Мар’їнка — Вугледар”, це може бути дуже небезпечна ситуація для нашого південного флангу. Однак, судячи з усього, вони багато уваги приділять найближчим часом Часовому Яру — це Бахмутський напрямок. І судячи з усього, вони приділять багато уваги південному фронту — Запорізький напрямок: Роботине, Вербове, де вже атаки стають дедалі інтенсивнішими. Була навіть інформація, що вони зайшли на південну околицю Роботиного — це населений пункт, який був узятий під час нашого контрнаступу на півдні. Відповідно, їхня мета, я маю на увазі російську армію, — відвоювати ті території, які були звільнені під час літнього контрнаступу”, — сказав Попович.

Читайте також: Ситуація у Часовому Яру погіршується — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські загарбники впродовж минулої доби атакували позиції українських військ на вісьмох напрямках. Відбулося 81 бойове зіткнення між Силами оборони України й окупаційними військами РФ. Найбільше — на Мар’їнському, Бахмутському та Запорізькому напрямках.

Прямий ефір