Це випуск #73 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- продовження виплат ВПО — роз’яснення правозахисників;
- повторна евакуація — хто має право на державні виплати;
- як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір субсидії — дані ПФУ;
- триває евакуація з Донеччини;
- безоплатний прихисток для переселенців — перелік контактів;
- як отримати путівку для дитини через “єОздоровлення”;
- договір довічного догляду для одиноких людей — як діє та як оформити.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 839-й день війни (11.06.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої, ситуація загострена. Окупанти не припиняють атакувати українські позиції вздовж майже всієї лінії зіткнення. Сили оборони ведуть жорсткі оборонні бої.
СХІД
У Донецькій області на Краматорському напрямку ситуація лишається складною. Ворог намагається атакувати місто Часів Яр із трьох боків — зі східного, північного та західного. Окупанти намагаються накопичити сили в крайніх будинках мікрорайону “Канал”. Мають певні тактичні успіхи.
Російські війська продовжують наступальні операції біля Калинівки, Іванівського та Кліщіївки.
Найважча ситуація на фронті — на Покровському напрямку Донецької області. Щодня тут відбувається найбільша кількість боїв. Лише за 8 червня — понад 40 атак. Найбільш інтенсивні та жорсткі бої тривають у районі населених пунктів Яснобородівка, Карлівка, Новоолександрівка, Новопокровське. Українські захисники відбивають атаки росіян. Окупанти намагаються прорватися до дороги Покровськ — Констянтинівка.
За минулий тиждень українські війська відбили майже 220 російських атак на Покровському напрямку, заявив речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин. Російські війська мають великі резерви, швидко поповнюють втрати і залучають до наступу найбільш підготовлені підрозділи.
На цьому напрямку зосереджено близько трьох бригад противника. Росіяни створили перевагу в живій силі 1:3. Тобто трьом бригадам сухопутних військ окупанта протистоїть фактично одна бригада ЗСУ.
На Харківському напрямку тривають інтенсивні бойові дії у міській забудові Вовчанська. Наразі місто на 70% контролюється Силами оборони України, окупанти зазнають серйозних втрат у живій силі та техніці. Українські захисники продовжують заходи щодо посилення переднього краю оборони.
Війська РФ також намагаються атакувати в районі Глибокого. Застосовують КАБи з напрямку Шебекіного по районах Білого Колодязя і Тихого. Некерованими авіаційними ракетами атакували район Вовчанських Хуторів. У період з 1 травня 2024 р. росіяни випустили понад 300 керованих планувальних бомб по Вовчанську.
Харківська операція Росії провалилася і щодо створення “буферної зони”, і щодо виходу до Харкова на дальність ураження артилерією. Росіяни на північному заході загрузли під Липцями, на північному сході — у Вовчанську. Тепер намагаються обходити ці населені пункти з флангів, поки що без успіхів.
Проте ворог не відмовляється від своїх цілей і перекидає підкріплення на Харківщину.
На Куп’янському напрямку російські окупанти активізувалися в районі Піщаного та Невського, збільшивши кількість спроб покращити свої позиції. Інтенсифікувалися бойові дії на північному сході та південному сході біля Куп’янська. На цей напрямок загарбники перекинули частину військ з Південного фронту.
Боєзіткнення тривали біля населених пунктів Синьківка, Піщане. Ситуація напружена, Сили оборони вживають заходів для стабілізації обстановки.
На Лиманському напрямку росіяни проводили безуспішні штурми в районі Тернів, Торського, Іванівки, Макіївки, Невського. Ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області ситуація за минулий тиждень суттєвих змін не зазнала.
Населений пункт Роботине — “сіра зона“. Щонайменше половину цієї зони контролюють Збройні сили України. В районі Роботиного окупанти періодично намагаються просуватися вперед малими групами, закріплюватися і накопичувати кількість особового складу, аби рухатись далі. Однак їм це не вдається.
Також російські війська намагаються проводити атаки в районі Малої Токмачки, проте зазнають невдачі.
На Придніпровському напрямку ситуація також суттєво не змінилася. На плацдармах на лівому березі Дніпра у Херсонській області, російські загарбники проводять атаки в районі села Кринки. Їхні штурмові дії — різної інтенсивності. Зафіксовано використання авіаційного озброєння, дронів. Ворог майже не використовує важку техніку, тому що вона одразу знищується Силами оборони. Триває активна контрбатарейна боротьба ЗСУ з правого берега Дніпра.
Періодично росіяни проводять дії на островах Дніпра, використовуючи плавзасоби — човни, катери, а іноді навіть скутери.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Двома ракетами Росія пошкодила в Дніпрі близько 50 будинків, дві лікарні та школу — наслідки удару (ВІДЕО)
- Як живе Херсон за рік після підриву Каховської ГЕС — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Українські бійці представили нову розробку — наземний дрон “Махно” (ВІДЕО)
- Поблизу лінії фронту українські військовослужбовці розробляють дрони в майстернях (ВІДЕО)
- Зібрали стопу, наростили кістку і м’яз: реабілітаційний центр у Дніпрі повертає до повноцінного життя українських військових (ВІДЕО)
- Жителів прифронтових територій Харківської області поселяють у гуртожиток: як живуть переселенці (ВІДЕО)
- Шелтер для мам з дітьми з окупованих та прифронтових територій діє у Запоріжжі — історія Дар’ї (ВІДЕО)
- Військовослужбовці проти ведучих YouTube-каналу: незвичайний футбольний матч відбувся на Донеччині (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 10.06.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 519 750 осіб ліквідовано (+ 8 620 за тиждень);
- танки — 7879 (+100);
- бойові броньовані машини — 15 144 (+142);
- артилерійські системи — 13 644 (+364);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1098 (+8);
- засоби ППО — 837 (+13);
- літаки — 358 (+1);
- гелікоптери — 326 (+0);
- БпЛА — 11 010 (+271);
- крилаті ракети — 2 278 (+10);
- кораблі, катери — 28 (+1);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 18 618 (+459);
- спеціальна техніка — 2 267 (+68).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 4 червня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Найбільше боїв та найтяжчі атаки — на Донеччині. Фактично основний напрямок російських ударів. Розглянули ситуацію на півдні, на Харківщині, у районах прикордоння Сумської та Чернігівської областей. Начальник Генштабу доповів про стан підготовки, комплектування озброєнням та особовим складом бригад і резервів.
- 3 червня — прибув до Філіппін та вперше в історії наших двосторонніх відносин зустрівся з президентом Фердинандом Маркосом-молодшим. Обговорили інавгураційний Глобальний саміт миру, а також двосторонню співпрацю, зокрема експорт української аграрної продукції.
- 5 червня — прибув до Катару для переговорів із Його Високістю шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Катар допомагає Україні повертати викрадених Росією дітей. Говорили про продовження цієї роботи, як у межах міжнародної коаліції з повернення українських дітей, так і в межах Саміту миру, де це є серед пунктів порядку денного. Також обговорили низку двосторонніх економічних і безпекових питань.
- 6-7 червня — у Франції разом із союзниками вшанували хоробрість воїнів союзних військ, які 80 років тому здійснили висадку в Нормандії. Бережемо цінності захисників життя. Зустрівся з головою Національних зборів Франції та керівниками комітетів. Обговорили підготовку до Глобального саміту миру. Окрема увага — євроінтеграційним пріоритетам України, зокрема очікуваному ухваленню переговорних рамок для фактичного початку перемовин про вступ до ЄС.
- 7 червня — у Парижі провів зустріч із президентом США Джозефом Байденом. Обговорили оборонні спроможності України, ситуацію на полі бою, підготовку до підписання двосторонньої угоди про безпеку. Також провів зустрічі з двопартійними делегаціями Сенату та Палати представників Конгресу США. Говорили про конкретні кроки, які дадуть змогу зменшити можливості Росії обстрілювати обʼєкти цивільної інфраструктури.
7 червня — домовились з президентом Франції Еммануелем Макроном про відкриття в Україні офісу KNDS — французької компанії, разом з якою вироблятимемо боєприпаси для артилерії 155-го калібру. Є новий оборонний пакет для України. Зустрівся також з представниками французького оборонно-промислового комплексу: обговорили оборонні потреби країни. Маємо конкретний результат: представники українських та французьких компаній підписали ліцензійну угоду щодо створення спроможності з виробництва боєприпасів за ліцензією KNDS France/Nexter. Підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France/Nexter в Україні й щодо використання технології 3D-друку для виготовлення запчастин цієї компанії. Ще одну зустріч провів із керівниками провідних французьких компаній, які представляють галузі енергетики, машинобудування та електрообладнання, телекомунікацій, будівельну сферу й фінансово-банківський сектор.
Продовження виплат ВПО
Критерії продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам сформульовані таким чином, щоб не лише підтримати людей, але й заохотити до сприяння економічній самостійності. Тож деякі категорії ВПО потрапили у ситуацію, коли виплату державної допомоги на проживання після двох місяців отримання скасовують. Чому так відбувається — пояснює правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО”.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн. особам з інвалідністю та дітям;
- 2 тис. грн для інших категорій переселенців.
В організації наголосили, що це стосується лише тих ВПО, виплати яким були продовжені на ще один шестимісячний період.
Відповідно до п.13-3 Порядку надання допомоги на проживання ВПО у разі, коли переселенцям з числа членів сім’ї або отримувачам допомоги виплачувалася допомога і в такій родині є кілька непрацюючих працездатних осіб, протягом двох місяців з дня призначення допомоги на наступний шестимісячний період інші непрацюючі працездатні особи із складу родини (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або працевлаштуватися, зареєструвати підприємницьку діяльність тощо.
Є ситуації, коли людині в травні допомогу скасували, хоч звернулася вона за нею, до прикладу, у квітні.
“Відповідно до абзацу 4 п. 1 постанови Кабміну № 94 від 26 січня 2024 р. допомога на проживання ВПО, які мають на неї право та звернулися за продовженням виплати з особисто поданою заявою у лютому-квітні 2024 р., призначається і виплачується, починаючи з 1 березня 2024 року. Це означає, що рішення органу соціального захисту про призначення допомоги за поданими у лютому-квітні заявами формулюється буквально так: “Призначити допомогу на проживання ВПО з 1 березня 2024 р….”, а отже, якщо станом на 1 травня людина не вжила заходів для своєї зайнятості, допомога їй припиняється незалежно від того чи подавала вона таку заяву в березні, чи в квітні”, — пояснили правозахисники.
Щодо тих людей, які звертаються за продовженням виплат у травні або червні, то вони мають на працевлаштування/реєстрацію в центрі зайнятості реальних два місяці.
“Зверніть увагу, що два місяці буде відраховуватися з 1 травня або з 1 червня. Бо, відповідно до абз.5 п.3 Порядку, допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення, а отже допомога призначатиметься з 1 травня (у разі звернення у травні) або з 1 червня (у разі звернення у червні)”, — зазначили в організації.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати ВПО продовжили для більшості нинішніх отримувачів — тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. Докладніше про це — у випуску #55 дайджесту.
Повторна евакуація — виплати
У разі евакуації із небезпечних регіонів України родини мають право на отримання державної допомоги на проживання ВПО як у разі переміщення вперше, так і повторно, інформує правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО”.
При повторній евакуації виплати здійснюються, якщо переміщення відбувається:
- з території, на якій оголошено обов’язкову евакуацію після 1 серпня 2023 р., якщо людину включено до переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють (необхідне обов’язкове звернення до ОВА для включення до переліку таких осіб, навіть у разі самостійної евакуації чи за допомогою благодійних, громадських організацій);
- з території, на якій ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ, яка включена до Переліку після 1 грудня 2023 р.;
- після повернення додому житло людини було знищено або пошкоджено до ступеня непридатності для проживання (інформацію про відповідний факт має бути внесено до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (за технічної можливості) або уповноважений орган має подати документальне підтвердження).
Правозахисники пояснюють, що виплати призначають на сімʼю. Звернутися вперше можна як онлайн (через застосунок “Дія”), так і до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), органу соціального захисту населення, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Однак у разі повторного звернення для родини онлайн-звернення недоступне.
Нагадаємо, раніше в “Дії” можна було оформити довідку переселенця та виплати тільки на себе й дитину. Зараз через застосунок можна подати заяву на всіх членів сім’ї, які покинули дім через війну разом із вами. Докладніше — у випуску #66 дайджесту. Про те, як отримати додаткову грошову допомогу від міжнародних організацій в межах проєкту Ukraine Reaction Consortium (Консорціум Реагування) у Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській і Харківській областях — у випуску #71 дайджесту.
Евакуація з Донеччини
Триває евакуація громадян з небезпечних районів Донецької області. На Рівненщину прибув вже шостий евакуаційний поїзд, інформує Мінреінтеграції.
До безпечного регіону евакуювали 20 людей. Серед них, зокрема, четверо дітей, чотири людини з інвалідністю та одна ліжково хвора жінка.
У приймальному пункті для евакуйованих забезпечують:
- медичний супровід (на місці чергують медичні бригади швидкої допомоги);
- допомогу в сходженні з потягу, перенесенні речей тощо (за підтримки працівників ДСНС);
- доставлення та розміщення у приймаючих громадах;
- евакуаційні виплати.
Також представники системи охорони здоров’я організували евакуацію на спеціалізованому транспорті для ліжково хворої жінки.
Громадські організації та благодійні фонди забезпечили переселенців гарячими напоями, боксами з їжею, гігієнічними наборами, а також надали їм психологічну і правову допомогу.
У Рівненській області готові і надалі приймати евакуйованих мешканців Донеччини. У цьому місяці заплановано три евакуаційні рейси: 11, 19 і 27 червня.
Для того, щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону, необхідно:
- залишити заявку за номером телефону: +38(098) 890-33-18 або +38(066) 285-62-90;
- дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.
Після виїзду громадяни зможуть безкоштовно оселитися у Рівненській області.
Для евакуації тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери:
- 0 800 332 614;
- +38(099) 710-48-72;
- +38(099) 311-53-14;
- +38(096) 108-60-48;
- +38(099) 311-53-36.
Евакуація здійснюється безкоштовно. З розкладом руху евакуаційних поїздів та номерами “гарячих ліній” для попереднього запису можна ознайомитися за посиланням на офіційний сайт Мінреінтеграції. Про бажання виїхати також можна повідомити на цілодобову “гарячу лінію” міністерства за номером: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: +38(096) 078-84-33.
Нагадаємо, люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО. Докладніше — у випуску #71 дайджесту. Як підготуватися до евакуації — див. випуск #64 дайджесту.
Безоплатне поселення для ВПО
Правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО” надав список контактів на безоплатне поселення, які стануть в нагоді людям, яким довелося через бойові дії покинути небезпечні регіони:
- Волинська область: +38 066 657 09 15;
- Рівненська область: +38 0362 400 100, +38 098 505 83 25, +38 097 008 81 91 (“гаряча лінія” ГУ Національної соцсервісної служби у Рівненській області для щойно евакуйованих);
- Житомирська область: +38 067 499 29 16, +38 067 399 62 72;
- Закарпатська область: +38 096 284 33 68;
- Одеська область: +38 067 518 07 02, +38 067 415 15 76;
- Хмельницька область: +38 093 17 02 560;
- Тернопільська область: 0 800 335 975;
- Львівська область: 16 84 (“гаряча лінія” Львівщини).
Напрямки евакуації, закріплені за Львівською областю, — Запоріжжя, Покровськ, Херсон, проте звертатися можна всім, хто евакуюється.
Також по допомогу можна звернутися до таких організацій:
- “Центр підтримки та захисту” — приймає на тимчасове поселення тривалістю до тижня з подальшим влаштуванням в санаторіях/гуртожитках Львівської області та за кордоном. Звертатися можна за номерами: +38 067 333 17 52; +38 093 170 67 39; +38 050 615 57 50 (“гаряча лінія” з питань евакуації і розселення в прихистках ADRA Ukraine);
- БФ Save Ukraine — розміщує родини з дітьми за кордоном, в Центрах Надії та Відродження (м. Київ, м. Ірпінь, с. Гатне): +38 098 122 11 05;
- БФ “Синергія заради добробуту”;
- проєкт “Всімдім” (умови та посилання на анкету для реєстрації).
Нові тарифи на електроенергію та розмір субсидії
Після підвищення тарифу на електроенергію Пенсійний фонд України автоматично перерахує розмір субсидій для громадян. У ПФУ пояснили, як підвищення вплине на розмір субсидії.
Зазначається, що субсидія збільшилася на 218,40 грн та компенсує розмір, на який зросла вартість послуги з електропостачання з 1 червня 2024 року.
Щоб визначити розмір субсидії, потрібно від розміру плати за житлово-комунальні послуги відняти розмір обов’язкового платежу. Розмір плати за ЖКП розраховується в межах соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, встановлених постановою Уряду від 06.08.2014 Nº 409.
Середньомісячний сукупний дохід домогосподарства визначається шляхом ділення сукупного доходу всіх членів домогосподарства за два квартали на кількість місяців, за які враховуються доходи.
Обовʼязковий відсоток платежу за ЖКП (частка доходу) для домогосподарства обчислюється за формулою, визначеною постановою уряду від 27.071998 Nº 1156. Деталі — в інфорграфіці ПФУ.
Зазначимо, що з 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення уряд ухвалив 31 травня. Новий тариф діятиме до кінця квітня 2025 року.
Також відбулися зміни для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають в житлових будинках (зокрема в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками:
- до 2 000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт;
- понад 2 000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт.
За наявності двозонного лічильника діє “нічний тариф” — 2,16 грн за 1 кВт на год.
Пільговий тариф 2,64 грн/кВт год передбачено для споживачів протягом опалювального періоду (1.10.2024 по 30.04.2025) з електроопалювальними установками при споживанні до 2 000 кВт год на місяць.
Нагадаємо, ПФУ здійснив перерахунок пенсій у червні. Хто отримає збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні два місяці — див. у випуску #72 дайджесту.
Посвідчення ветерана у “Дії”
У застосунку “Дія” з’явився документ для захисників і захисниць — посвідчення ветерана, повідомляє Мінцифри.
Документ вже доступний для:
- ветеранів війни;
- учасників бойових дій;
- людей з інвалідністю внаслідок війни;
- постраждалих учасників Революції гідності;
- членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
- членів сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України.
Користуватися ним можна, щоб отримати пільги чи працевлаштуватися. Тепер необов’язково носити з собою паперовий варіант посвідчення.
“Наша головна мета — зробити сервіси для ветеранів і ветеранок простими, доступними та швидкими. І це стосується не лише електронних можливостей, але й адміністративних послуг у ЦНАПах. Ми масштабуємо ці проєкти по всій Україні, і вже відкрито 869 Єдиних ветеранських вікон, де без черги можна отримати всю необхідну інформацію та оформити документи”, — зазначив в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.
Щоб додати посвідчення ветерана в “Дії”:
- прогортайте всі документи в “Дії” — натисніть “Додати документ”;
- виберіть “Посвідчення ветерана” — надайте дозвіл на отримання даних та натисніть “Додати посвідчення”; документ протягом кількох хвилин зʼявиться в застосунку.
Нагадаємо, у квітні з’явився новий сервіс у застосунку “Дія”, за допомогою якого українці повідомляють про пошкодження та руйнування житла через російську агресію до міжнародного Реєстру збитків. Деталі — у випуску #71 дайджесту.
Договір довічного догляду для одиноких осіб
На сьогодні, зважаючи на соціально-економічну ситуацію в Україні внаслідок збройної агресії РФ, дедалі актуальнішим стає питання укладання договору довічного утримання. Оформлення такого правочину є одним зі шляхів розв’язання питання отримання належного рівня матеріального забезпечення самотніми особами, особливо похилого віку, та належного догляду за ними, інформує Міністерство юстиції України.
Договір довічного утримання (догляд) — це правочин, за яким одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їхню частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Відповідно до Цивільного кодексу України, відчужувачем у такому договорі може бути фізична особа незалежно від її віку та стану здоров’я. Набувачем може бути повнолітня дієздатна фізична або юридична особа.
Якщо набувачами є кілька фізичних осіб, вони стають співвласниками майна, переданого їм за договором на праві спільної сумісної власності. Обов’язок цих осіб перед відчужувачем є солідарним.
Крім того, договір може бути укладений відчужувачем на користь третьої особи.
Згідно з Цивільним кодексом, майно, що належить співвласникам на праві спільної сумісної власності (зокрема майно подружжя), може бути відчужене ними на підставі договору довічного утримання (догляду). У разі смерті одного із співвласників майна, що було відчужене ними на підставі договору, обсяг зобов’язання набувача зменшується.
Якщо відчужувачем є один зі співвласників майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, договір може бути укладений після визначення частки цього співвласника у спільному майні або визначення між співвласниками порядку користування.
Договір довічного утримання укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
При цьому накладається заборона відчуження майна в установленому порядку, про що робиться напис на всіх примірниках документу. До смерті відчужувача набувач не має права:
- продавати, дарувати, міняти майно, передане за договором довічного утримання (догляду);
- укладати щодо цього майна договір застави;
- передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.
“На майно, передане набувачу за договором довічного утримання (догляду), не може бути звернене стягнення протягом життя відчужувача”, — наголосили у Мін’юсті.
Також у Міністерстві юстиції звернули увагу, що договори довічного утримання, предметом яких є земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності, посвідчуються лише у разі відчуження таких ділянок на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних та двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи). Ця вимога не поширюється на земельні ділянки несільськогосподарських угідь, крім земельних ділянок під польовими дорогами, запроєктованими для доступу до земельних ділянок, та земельні ділянки для садівництва.
У разі смерті набувача його обов’язки за договором довічного утримання (догляду) переходять до тих спадкоємців, до яких перейшло право власності на майно, що було передане відчужувачем. Якщо спадкоємець за заповітом відмовився від прийняття майна, що було передане відчужувачем, право власності на це майно може перейти до спадкоємця за законом. Якщо у набувача немає спадкоємців або вони відмовилися від прийняття майна, відчужувач набуває право власності на це майно. У цьому разі договір припиняється.
У випадку припинення юридичної особи-набувача з визначенням правонаступників до них переходять права та обов’язки за договором довічного утримання (догляду). У разі ліквідації юридичної особи-набувача право власності на майно, передане за договором, переходить до відчужувача. Якщо у результаті ліквідації юридичної особи-набувача майно, що було передане їй за договором, перейшло до її засновника (учасника), до нього переходять права та обов’язки набувача за договором довічного утримання (догляду).
Положеннями статті 755 Цивільного кодексу визначено підстави припинення договору. Так, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача. Набувач зобов’язаний у разі смерті відчужувача поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання (догляду). Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем.
Крім того, Кодексом передбачено, що договір може бути розірваний за рішенням суду:
- на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини;
- на вимогу набувача.
У разі розірвання договору в зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. У такому випадку витрати, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню.
Якщо договір розірвано у зв’язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов’язки за договором.
Путівки для дітей через “єОздоровлення”
Програма “єОздоровлення”, яку в Україні запустили минулого року, продовжується. Отримати безоплатні путівки зможуть діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім’ях, а також діти з багатодітних малозабезпечених сімей, інформує Мінсоцполітики.
Для того, аби скористатися програмою, необхідно:
- отримати сповіщення в “Дії”, застосунку “Приватбанку” або від працівників соцзахисту;
- відкрити картку зі спеціальним режимом використання для програми “єОздоровлення” у відділенні “Приватбанку”;
- отримати кошти на карту: 15 890 грн на одну дитину (гроші нараховуються для всіх дітей у сім’ї віком 7-18 років, які мають право скористатися програмою;
- обрати заклад зі списку тих, що долучилися до програми, ознайомитися з переліком закладів можна за посиланням на сайт Національної сервісної служби України (перелік наразі не фінальний, до нього продовжують додаватися заклади).
Щоб забронювати путівку, потрібно звернутися до керівника обраного закладу, щоб він/вона надали згоду і підтвердили, що заклад може прийняти дитину (має бути зазначений строк перебування дитини в закладі та повна вартість путівки).
Після приїзду дитини до закладу необхідно розрахуватися за путівку карткою.
“Послугою можна скористатися тільки в тому випадку, якщо дитина не отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбаної за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня”, — наголосили у Мінсоцполітики.
Нагадаємо, жителі Херсонської області віком від 7 до 18 років зі статусом дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій, можуть отримати одноразову грошову допомогу на оздоровлення і психологічну реабілітацію. Про це — у випуску #64 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Випуск #68 від 30.04.2024:
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Випуск #69 від 07.05.2024:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — роз’яснення Мінсоцполітики;
- компенсації внаслідок підриву Каховської ГЕС: жителі півдня можуть відкрити рахунки в “Ощадбанку”;
- зарплати та доплати військовослужбовцям — оновлені дані;
- новий ресурс для поліпшення працевлаштування ВПО;
- 48 нових Центрів життєстійкості відкрили в Україні.
Випуск #70 від 14.05.2024:
- в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію;
- допомога ВПО на період оформлення документів — куди звертатися;
- програмі “єВідновлення” — один рік: перші підсумки;
- евакуація жителів Харківської області;
- адаптаційний простір для внутрішньо переміщених осіб запрацював у Харкові;
- для жителів Харківщини збільшили субсидії в неопалювальний період;
- Державна міграційна служба призупинила проєкт одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.
Випуск #71 від 28.05.2024:
- оновлення облікових даних у застосунку “Резерв+” — новини щодо мобілізації;
- грошова допомога ВПО з Харківщини та Сумщини;
- виплати ВПО для жителів Харківщини, які евакуюються повторно;
- міжнародна допомога для чотирьох прифронтових регіонів — умови отримання;
- евакуація дітей із Харківської області;
- кому з отримувачів житлово-комунальної субсидії або пільги треба звернутися із заявою для продовження виплат;
- повідомити про зруйноване чи пошкоджене житло можна у застосунку “Дія”;
- новини програми “єВідновлення”;
- як заощаджувати електроенергію у помешканні — поради;
- як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії.
Випуск #72 від 04.06.2024:
- підвищені пенсії у червні — хто отримає;
- як оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб — алгоритм;
- офіційна інформація щодо відключень енергопостачання — як не потрапити у пастку шахраїв;
- триває евакуація на Харківщині;
- безоплатне обстеження у сімейного лікаря — доступні послуги;
- на Миколаївщині запрацювала нова модульна клініка;
- запрацював новий сервіс для пошуку безбар’єрних локацій;
- як підтримати рідних, які проживають на прифронтових територіях.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!