Частину південного угруповання РФ перекинуто під Куп’янськ — аналіз фронту від Романенка

Ігор Романенко. Фото: Facebook

Харківська операція РФ провалилася і щодо створення буферної зони, і щодо виходу до Харкова на дальність ураження артилерією, і щодо виходу у фланг і в тил українського угруповання на Куп’янському напрямку. Росіяни на північному заході загрузли під Липцями, на північному сході — у Вовчанську. Тепер намагаються обходити ці населені пункти з флангів, поки що без успіхів. Про це сьогодні, 9 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“У зв’язку з тим, що не вдалися ці операції, бойові дії на Вовчанському напрямку, який вони хотіли використати для того, щоб зайти у фланг та в тил нашого Куп’янського угруповання, інтенсифікувалися бойові дії на північному сході та південному сході біля Куп’янська. Більше того, з південного фронту нашого вони перекинули частину сил на Куп’янський напрямок, вважаючи, що для них, по-перше, він ближче до кордону, їм краще з логістикою, але так чи інакше бойові дії на цьому напрямку інтенсифікувалися”, — констатував він.

За оцінкою Романенка, стабілізаційна операція на Харківському напрямку проводиться Силами оборони впевнено. Однак, хоча увага українців здебільшого прикута саме до нього, найінтенсивніші бойові дії відбуваються все-таки не там, а на Східному фронті. У противника для них уже не так багато ресурсів, як було на початку його стратегічної наступальної операції наприкінці минулого року, але ситуація там для України залишається дуже напруженою. До того ж, джерела повідомляють про те, що Росія готує резерви — до двох армій. На це потрібен час, але Москва може й не чекати.

“Якщо за планами, які вони там ставлять і які розвідки наші виявляють, то це має бути до кінця липня, можливо. Але знаючи їх, за потребою, у будь-якому стані можуть зривати, що вже набрали, та кидати у бій. Це саме такі можливості противника, що могли б дозволити йому організувати другий етап наступальної операції, про який говорив президент [України Володимир Зеленський]”, — коментує гість ефіру.

Ігор Романенко наголосив: хоча поки противник до другого етапу наступальної операції не переходив, враховуючи, що він має необхідність для реалізації планів як на Східному фронті, так і на Харківському напрямку, необхідно бути до цього готовими.

Читайте також: Вікно можливостей для росіян закривається: Попович оцінив ситуацію на фронті

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, минулої доби на фронті сталося 76 бойових зіткнень. Зокрема, вісім атак окупанти здійснили на Куп’янському напрямку, сім — на Лиманському, 20 — на Покровському.

Прямий ефір