Це випуск #68 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- ціни на воду, газ та електроенергію залишаться без змін;
- зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах — ВР ухвалила закон;
- перевірки місця проживання ВПО — зміни;
- допомога на ремонт житла для мешканців Слов’янська — як оформити;
- гранти на підтримку мікробізнесів;
- кризовий центр для переселенців розпочав роботу в Кривому Розі.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 797-й день війни (30.04.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку ситуація загострилася. Найгарячіша точка — місто Часів Яр. Окупанти намагаються захопити його, щоб вести подальшу боротьбу за території й просуватися на Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ і Краматорськ. Ворог активно використовує авіацію, як це було з Авдіївкою.
Проте окупанти розуміють, що “вікно можливостей” для наступальних дій незабаром закриється через нарощування постачань Україні західної допомоги.
Також на цьому напрямку росіяни ведуть штурмові дії в районі мікрорайону “Новий” Часового Яру, поблизу населених пунктів Григорівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, намагаючись покращити тактичне положення.
На Авдіївському напрямку протягом останнього тижня російські війська пришвидшили просування на захід від Авдіївки, йдеться у розвідувальній оцінці Міністерства оборони Британії. Ситуація залишається напруженою. Російські окупаційні війська володіють ініціативою, але зазнають величезних втрат і не можуть істотно просунутися.
За підтримки авіації ворог атакує в районі населених пунктів Новокалинове, Керамік, Архангельське, Уманське, Сокіл, Очеретине, Калинове, Соловйове, Новопокровське, Новоселівка Перша та Семенівка Донецької області.
Росіянам вдалося прорватися і закріпитися в певній частині селища Очеретине. Дві третини населеного пункту — під контролем Сил оборони, а частина, до якої прорвався ворог, перебуває під вогневим контролем ЗСУ. Противник блокований, вживаються всі заходи з його вибиття звідти. Бої тривають.
На Куп’янському напрямку російські окупанти впродовж останнього тижня дещо активізувалися. Основні напрямки зосередження зусиль ворога — села Стельмахівка (Луганська область) та Берестове (Харківська область). Там противник мав частковий успіх, але діями українських підрозділів був зупинений.
Водночас російська сторона проводить цілеспрямовані інформаційно-психологічні операції щодо “наступу” на Харків, щоби змусити Україну відвернути ресурси з інших напрямків.
На Лиманському напрямку російські війська збільшили кількість штурмів. Українські військові відбивають атаки противника в районі населених пунктів Копанки, Новосергіївка Харківської області, Терни Донецької області.
Окупанти хочуть прорватися до села Терни задля подальшого виходу на Лиман. За словами українських військових, загарбники для штурмів використовують танки, БТРи, БМП — зразки старої радянської техніки.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку в Запорізькій області підтверджених змін на лінії фронту немає. Окупанти намагалися атакувати в районі Роботиного, Вербового. Проте марно.
На Херсонському напрямку українські захисники утримують плацдарми на лівобережжі Дніпра. Російські загарбники регулярно продовжують штурми українських позицій. Результатів від цих атак у ворога немає, він несе великі втрати. Попри те, що українських воїнів там у п’ять-сім разів менше, ніж російських окупаційних військ, які їх атакують.
ЗСУ вдалося збільшити дальність ураження FPV-дронів до 20 км, а це фактично третина контрольованої загарбниками території Херсонщини. Фактично російські окупанти не можуть зараз проводити ротацію особового складу та вивезення поранених. Вони самі визнають, що ситуація для них досить критична, вважає військово-політичний оглядач Дмитро Снєгирьов.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Як українські артилеристи стримують штурми на Авдіївському напрямку — репортаж FREEДОМ
- “Очі” піхоти: як аеророзвідники коригують атаки на фронті в Донецькій області (ВІДЕО)
- “Один постріл, одна ціль”: методи підготовки та робота українських снайперів (ВІДЕО)
- Росія завдала удару по Харкову ракетами С-300 — наслідки атаки (ВІДЕО)
- Красногорівка — під вогнем: як евакуюють жителів (ВІДЕО)
- З-під обстрілів — велосипедом: історія мешканця Часового Яру та ситуація в місті (ВІДЕО)
- Нове життя у Старому Салтові: як відновлюється селище після руйнівних обстрілів (ВІДЕО)
- “Шукаю крутий протез, щоб ходити рідним містом, як Джекі Чан”: історія бійця ЗСУ (ВІДЕО)
- Уламок, що застряг за міліметр від серця: як українські медики врятували захисника від смерті (ВІДЕО)
- Лише два місяці після ампутації, але вже морально готовий повернутися в стрій — історія реабілітації військового ЗСУ (ВІДЕО)
- У меню — бограч: волонтери з Румунії готують гарячі обіди для українських захисників поблизу лінії фронту (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 29.04.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 467 470 осіб ліквідовано (+ 7 210 за тиждень);
- танки — 7 285 (+49);
- бойові броньовані машини — 14 007 (+103);
- артилерійські системи — 11 985 (+249);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 051 (+5);
- засоби ППО — 778 (+10);
- літаки — 348 (+1);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 9 528 (+144);
- крилаті ракети — 2 124 (+7);
- кораблі, катери — 26 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 16 109 (+297);
- спеціальна техніка — 1 974 (+40).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 22 квітня — російські терористи знову вдарили по Харкову, по телевежі. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Триває робота над відновленням сигналу.
- 23 квітня — російські терористи знову завдавали ударів по Україні. Одеса, міста й громади Дніпровщини, Донеччина, наша Костянтинівка, Харківщина, Миколаїв, Херсонщина… Україна витримує удари терористів, бо завжди є кому стати опорою для життя.
- 27 квітня — ще один масований ракетний удар — 34 російські ракети різних типів. Основна мішень — енергетика, різні об’єкти галузі: і електроенергетика, і об’єкти для транзиту газу, від яких залежить, зокрема, безпека постачання в Євросоюз.
- 22, 25 квітня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Були доповіді щодо роботи нашого ОПК — довгострокових контрактів, які вже працюють і які потребують окремої уваги. Була доповідь головкома щодо ситуації на фронті. Зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на 100%, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Розглядали комплексні питання захисту, і не лише енергетики, але й усієї інфраструктури життя. Соціальні об’єкти, зв’язок, усе те, що підтримує нормальне життя в містах і громадах. ППО, РЕБ, необхідні інженерні рішення та будівництва. Працюємо далі й щодо контрактів на виробництво зброї та техніки в Україні.
- 24 квітня — Сенат Конгресу США схвалив життєво необхідну допомогу Україні. Дякую усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за законопроєкт. Президент США Джо Байден підписав ухвалений Конгресом пакет української підтримки. Цими днями максимально активно працювали з нашими американськими друзями, щоб оперативно наповнити цей пакет від Сполучених Штатів саме такою зброєю, яка потрібна нашим воїнам. Від ATACMS і артилерії, від протитанкової зброї та ракет для HIMARS до необхідної ППО й техніки.
- 22 квітня — зустрівся із делегацією конгресменів, які відвідали Україну. Члени Палати представників, обидві партії. Обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції — коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з президентом Байденом телефоном говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру.
- 23 квітня — є новий пакет від Великої Британії на пів мільярда фунтів. Деталі обговорили з прем’єр-міністром Ріші Сунаком, і головне — вчасно поставити зброю в Україну. Ракети — саме такі, які потрібні. Бронетехніку, яку очікують на фронті, ППО. А також катери для захисту нашої економічної безпеки в Чорному морі.
- 23 квітня — з візитом в Україні був данський міністр підприємництва Мортен Бедскоу. Обговорили, зокрема, патронат Данії над Миколаївською областю, спільні проєкти. Говорили й про роботу для відновлення нашої енергетики, зруйнованої російськими ударами. Дякую за додаткову підтримку на 380 млн євро.
- 26 квітня — засідання “Рамштайну”, звернувся до учасників. Ми можемо зараз не тільки стабілізувати фронт, але й рухатися вперед, досягаючи наших, українських цілей у війні. Дякую кожній країні, яка ефективно допомагає в цьому.
- 26 квітня — 38 років тому сталася катастрофа в Чорнобилі. Радіаційна аварія, наслідки якої йшли далеко за межі цього нашого регіону, всієї України та навіть усієї Європи. Світ відчув ту катастрофу. Але все ж вона була локалізована. Люди врятували Україну і в 2022 році, й тільки людям, усьому нашому народові Путін програє. Славутич, ЧАЕС, розвиток територій поблизу Чорнобиля. Провів нараду щодо всіх аспектів: транспорт, енергетика, робочі місця та безпекові питання.
- 25 квітня — зустрівся з канцлером казначейства Великої Британії Джеремі Гантом. Приділили особливу увагу санкційній політиці. Важливо розширювати обмежувальні заходи проти Росії та унеможливлювати обхід санкцій.
- 24 квітня — провів зустріч із дипломатами, які працюють в Україні, — представниками держав-партнерів, міжнародних організацій, — щодо наших кроків заради Саміту миру, заради наближення реального миру.
Ціни на воду, газ та електроенергію — без змін
Уряд ухвалив рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Ціна залишається на рівні 2 грн 64 копійки за кіловат. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня.
Крім того, уряд затвердив постанову, яка зберігає пільгову ціну на газ для постачальників тепла і гарячої води для населення до кінця літа. Також державний “Нафтогаз” продовжив дію пільгової ціни на газ для населення. Вона, як і раніше, становитиме 7 грн 96 коп. за куб.
За словами глави уряду, у січні-березні цього року Кабмін спрямував із державного бюджету 113 млрд грн на соціальні виплати.
“За рік середня пенсія зросла на 10,6%. Всі виплати здійснюємо в повному обсязі та без жодних затримок. Розуміємо, що особливо під час війни мільйони українців потребують допомоги та підтримки. Тому за понад два роки ціни на газ, воду і тепло залишалися без змін”, — наголосив Шмигаль.
Зарахування страхового стажу, одержаного в інших країнах
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який розв’язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в громадян через початок повномасштабної російської агресії. Йдеться про законопроєкт № 9453, інформує Мінсоцполітики.
Після широкомасштабного вторгнення РФ Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Контакти та документообіг між державними установами, зокрема й пенсійними фондами, були припинені, а обмін документами, які засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку — неможливий.
Як наслідок, українці, які переїхали до вільної частини України з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу діючого до сьогодні закону — підтвердити, що вони не отримують пенсію від органів РФ, і відповідно, отримати призначення пенсії в Україні.
Крім того, РФ і Україна вийшли з Угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення. У зв’язку з цим українці, які частину свого професійного життя працювали в РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи в свій страховий стаж в Україні. Це, зі свого боку, призводило до зменшення їхніх пенсійних прав, і, відповідно, розмірів пенсії (або взагалі позбавляло права на призначення виплат).
Ухвалений законопроєкт вирішує ці та низку інших суттєвих проблем у сфері пенсійного забезпечення. Зокрема:
- Спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан, скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в окупованому Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно.
- Для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією державою не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення. Тобто людина після повернення з-закордону, наприклад, з Італії, матиме можливість зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному фонду документ, що підтверджує роботу за межами України.
- До страхового стажу при призначенні пенсії не зараховуватиметься робота на країну-агресора після 2014 року. Також закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах РФ, на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади.
У Мінсоцполітики також наголосили, що для визначення розміру пенсії будуть враховуватись лише внески/ ЄСВ, сплачені в Україні (т. зв. пропорційний принцип нарахування пенсії). Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків (що більше розмір внесків, то більша пенсія) та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном.
Нагадаємо, Кабмін розширив можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Деталі — у випуску #34 дайджесту.
Перевірки місця проживання ВПО
У порядку проведення перевірок місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб відбулися зміни. Про них інформує правозахисна організація “Юридичний порадник для ВПО”.
Серед змін правозахисники наводять наступні:
- фактична перевірка внутрішньо переміщених осіб, які проходять військову службу, не проводиться за умови підтвердження сплати військовою частиною (роботодавцем) ЄСВ; факт сплати ЄСВ перевіряється шляхом проведення обміну даними Пенсійного фонду України та Мінсоцполітики або наданої довідки про проходження служби у військовій частині (з використанням засобів поштового/електронного зв’язку);
- підставами для ухвалення рішення про проведення перевірки є зокрема отримання територіальними органами Нацсоцслужби повідомлень від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань, фізичних осіб про зміну фактичного місця проживання/перебування отримувача;
- у разі відсутності телефонного та/або іншого доступного засобу зв’язку з людиною, яка підлягає перевірці, відповідальними за проведення перевірки посадовими особами за присутності їхнього керівника складається акт про здійснення інформування засобами телефонного та/або іншого доступного зв’язку ВПО; в акті про здійснення інформування засобами зазначається дата та час здійснення дзвінків, повідомлень, їхня кількість (не менше двох), після чого документ долучається до матеріалів, складених за результатами перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО.
Нагадаємо, перевірка фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб територіальними органами Нацсоцслужби проводиться відповідно до п. 28 Порядку надання допомоги на проживання ВПО, починаючи з 1 серпня 2023 р.
Допомога на ремонт житла
Благодійна організація “Caritas Краматорськ” надає допомогу жителям Слов’янська та Слов’янської громади, чиє житло було пошкоджено після повномасштабного вторгнення, йдеться на сайті “Карітас України”.
Отримати допомогу можуть:
- мешканці Слов’янська та населених пунктів Слов’янської територіальної громади, житло яких було пошкоджено внаслідок російської військової агресії після 24.02.2022 року;
- власники житла, які не подавали заявку в державну програму “єВідновлення” та інші благодійні організації або отримали відмову в ремонті пошкодженого домогосподарства.
На які пошкодження виділять допомогу:
- розбиті вікна;
- вибиті вхідні двері;
- пошкоджений балконний блок (тільки вікна та двері, що виходять на балкон);
- незначні пошкодження даху приватного будинку.
Аби отримати допомогу, необхідно мати:
- право власності на житло або довіреність від власника на особу, яка зможе представляти його інтереси. Якщо людина не є власником пошкодженого житла, але фактично проживає в ньому, необхідно взяти довідку від місцевої влади з підтвердженням місця проживання;
- технічний паспорт на будинок чи квартиру;
- акт про пошкодження майна (необхідно отримати у місцевій адміністрації);
- документи власника та всіх членів родини, які проживають у даному помешканні (паспорт, ІПН, у разі наявності критеріїв вразливості — оригінали довідок).
Для реєстрації на отримання допомоги у вигляді легких ремонтів звертайтеся за телефонами: +38(050)4879 698 та +38 (050)4879684 з 9:00 до 16:00 (з понеділка до п’ятниці).
Нагадаємо, в межах проєкту благодійного фонду “Caritas Запоріжжя” жителі Запорізької області можуть отримати допомогу на ремонт пошкодженого житла. Як її оформити — у вип. #59 дайджесту.
Гранти на підтримку мікробізнесів
Міжнародна гуманітарна організація Help — Hilfe zur Selbsthilfe оголошує грантовий конкурс для власників мікробізнесу в Харківській, Одеській, Миколаївській областях та Києві, йдеться на сторінці організації.
Програма передбачає надання безповоротної фінансової допомоги крафтовому бізнесу (столярство, виготовлення прикрас, гончарство тощо) або підприємствам сфери послуг (прибирання, догляд за будинками, ландшафтні послуги, фітнес, краса тощо).
Переможці конкурсу отримають грошову допомогу в розмірі до 2 510 євро у національній валюті України (приблизно 105 тис. грн), а також моніторинг підтримуваних мікробізнесів.
Взяти участь у програмі можуть такі пріоритетні категорії:
- переміщені особи, бізнес яких був пошкоджений під час бойових дій;
- особи та сім’ї, які безпосередньо постраждали від конфлікту, зокрема ті, бізнес яких було пошкоджено або зруйновано;
- ветерани (за умови пред’явлення посвідчення учасника бойових дій на території України після 2014 року);
- жінки, які були переміщені внаслідок конфлікту й зараз проживають в іншому регіоні або на іншій території.
- жінки, які є головою домогосподарства через те, що їхній чоловік перебуває на військовій службі, служить або отримав поранення;
- особи з інвалідністю із підтвердженим статусом інвалідності.
Заповнити заявку на участь та отримати більш докладну інформацію про умови конкурсу можна за посиланням. У разі виникнення питань звертайтеся за електронною адресою: [email protected]. Кінцевий термін подання заявок — 31 травня 2024 року.
Кризовий центр для ВПО
У Кривому Розі розпочав роботу кризовий центр для внутрішньо переміщених осіб, який відкрив благодійний фонд “Карітас Кривий Ріг” за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про це повідомляється на сторінці фонду у Facebook.
Скористатися послугами фахівців можуть переселенці та місцеві жителі. Зокрема:
- особи з інвалідністю (1, 2 групи);
- одинокі батьки, матері чи опікуни неповнолітніх дітей;
- багатодітні родини;
- малозабезпечені;
- самотні люди похилого віку (60+);
- вагітні, матері-годувальниці з дітьми до 3 років.
А також ті, хто постраждали від насильства, особи без постійного доходу, родини полонених, зниклих безвісти та родини, що потребують соціальних послуг, але з різних причин не отримують їх.
Тут можна отримати безкоштовні консультації:
- юриста;
- психолога;
- кейс-менеджера;
- кризового консультанта.
Центр працює з 10:00 до 16:00 за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Івана Франка, 8. (Парафія Святого Миколая Чудотворця УГКЦ). Додаткова інформація — за номерами: +38(067) 305-04-66, +38(098) 892-03-69, “Карітас Україна”.
Нагадаємо, дві прифронтові громади першими на Харківщині відкрили Центри життєстійкості для своїх мешканців. Відтепер кожен житель обох громад може безкоштовно отримати психосоціальну підтримку. Докладніше — у вип. #63 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Випуск #65 від 09.04.2024:
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Випуск #66 від 16.04.2024:
- Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію;
- отримати довідку ВПО та оформити виплати на всю родину можна у “Дії”;
- документи про склад сім’ї будуть враховувати при нарахуванні виплат переселенцям;
- розблокування банківських карт “Ощадбанку”;
- як дізнатися, чи маєте ви право на оформлення субсидії — алгоритм;
- безоплатне оздоровлення дітей в “Артеку” — розширено перелік категорій;
- поїзд-кухня працює на Харківщині.
Випуск #67 від 23.04.2024:
- відбулася весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи — ключові підсумки для України;
- завершилась ідентифікація ВПО, які отримують пенсії в “Ощадбанку”: що робити тим, хто не встиг;
- окупаційні адміністрації відбирають житло українців — поради правозахисників;
- новини програми “єОселя”;
- мультишеринг документів у “Дії”;
- що робити, якщо опинилися під завалами будівлі разом із дитиною.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!