До Києва прибули мер Гамбурга і двопартійна делегація Конгресу США — подробиці

Мер Гамбурга Петер Ченчер (ліворуч) на вокзалі в Києві. Фото: twitter.com/TschenPe

До Києва сьогодні, 22 квітня, прибув мер Гамбурга Петер Ченчер — він передав автобуси та машини швидкої допомоги. Також столицю України відвідала двопартійна делегація Конгресу США. До її складу увійшли представники Республіканської та Демократичної партій, передає FREEДОМ.

Конгресмени підтримали виділення допомоги Україні американським Конгресом і очікують позитивного голосування за документ у Сенаті. Учасники делегації зазначили, що допомога має прийти швидко.

“Ми знаємо, що потреби України невідкладні. Ми це довго обговорювали. Прямо зараз. Щодня Росія бомбардує українських солдатів на передовій і вбиває невинних мирних жителів у їхніх домівках. Допомога Сполучених Штатів має вирішальне значення для того, щоб зупинити хвилю російського нападу на Україну. Найшвидший спосіб зробити це — допомогти Україні виграти війну якомога швидше”, — наголосив конгресмен від Республіканської партії Том Кейн.

“Ми тут, і ми стоїмо разом з Україною не тільки через війну, тому що війна коли-небудь закінчиться. Ми підтримуємо Україну економічно, дипломатично і як демократію… Ми будемо боротися, щоб переконатися, що коли ця війна закінчиться, Україна буде сильною, готовою йти як демократія, вільна і незалежна, як правова держава і з відповідним економічним становищем”, — заявив член Палати представників США від Демократичної партії Білл Кітінг.

Двопартійна делегація Конгресу США. Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv

Зі свого боку мер Гамбурга, який прибув до Києва з неоголошеним візитом, заявив, що народ України протистоїть російській агресії з мужністю, терпінням і величезною силою.

“Ми надаємо гуманітарну допомогу і підтримку в забезпеченні поставок. Наша підтримка в умовах кризи має тривати доти, доки війна не закінчиться і не стане можливим початок відновлення”, — запевнив Петер Ченчер.

Це перше відвідування Ченчером України з початку повномасштабної війни. Політик планує зустрітися з українським колегою Віталієм Кличком, а також із міністрами.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Йдеться про суму майже 61 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували представники Республіканської партії, починаючи з жовтня 2023 року.

Тепер законопроєкт має бути розглянутий американським Сенатом 23 квітня, і потім підписаний президентом США Джо Байденом.

Прямий ефір