Лише два місяці після ампутації, але вже морально готовий повернутися в стрій — історія реабілітації військового ЗСУ (ВІДЕО)

Військовослужбовець ЗСУ Віктор. Скріншот: uatv.ua

Напрям реабілітації активно розвивають в Україні. Військовослужбовцям і цивільним після поранень фізичні та ерготерапевти допомагають максимально швидко відновитися або повернути втрачені навички, такі потрібні в побуті. У Дніпрі завдяки спеціальним процедурам і заняттям на поправку йде 22-річний військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Віктор. Два місяці тому йому ампутували ногу, але він уже морально готовий повертатися в стрій, інформує FREEДОМ.

По кілька годин на день під керівництвом фізичних терапевтів Віктор робить вправи в реабілітаційному центрі. 22-річний військовий втратив праву ногу під Херсоном — 17 лютого 2024 року невеликою групою бійці поверталися із завдання на свої позиції, по них ударив дрон-камікадзе.

“Я спочатку матом: Саша, чому ти стоїш? Вставай, зараз буде другий дрон. Підіймаю його руку, а в нього дірка між ребрами розміром із кулак. Я вже розумію, що він “двохсотий”. Вибіг із машини, дивлюся на ногу, і чую, як у мене кістки тріщать. Мені перебило артерії в паховій зоні. Внизу кров у різні боки. Затягнув один турнікет, другий, третій”, — згадує військовий.

Пораненого Віктора помітили побратими, які проїжджали повз. Вчасно відвезли його до стабілізаційного пункту. Звідти — до лікарні Херсона, потім Одеси. Там захисник переніс 10 операцій, ногу медикам врятувати не вдалося.

Віктор каже, що ні про що не шкодує. Захищати Україну пішов у перші дні повномасштабного вторгнення, тоді йому було лише 20 років. Брав участь у визволенні Херсона, був бойовим медиком у роті вогневої підтримки, потім вивозив поранених.

Тепер хоче якомога швидше стати на протез.

“Швидше назад повернутися і вигнати їх звідси, щоб усі могли спокійно жити, ні за кого не переживати. Щоб у нашій країні все було прекрасно, як і раніше”, — акцентує український захисник.

Але повернутися на фронт Віктор зможе нескоро. Попереду в нього — тривала реабілітація. Ерготерапевти працюють над тим, щоб відновити м’язи правої ноги, але без складнощів не обходиться.

“Це періодичні болі, які виникають у нього. Це і фантомні болі. Ми звертаємо на це увагу. Щось виходить краще, щось виходить трохи гірше. Але не можна сказати, що сьогодні добре, а завтра погано. Кожен день — це результат”, — наголошує фізичний терапевт реабілітаційного центру Владислав.

Медики кажуть, що результат хороший. За курс реабілітації, який триває близько двох тижнів, і моральний, і фізичний стан військовослужбовців із пораненнями значно поліпшується.

“Вони виходять на милицях. Хто з тростиною, хто на милицях, хто своїми ногами — це дуже важливо. Людина, яка пролежала тиждень, два, іноді три в реанімації, потім тиждень, другий, третій у профільному відділенні, — лежача. Вона заходить сюди і може виїхати на візку. Але він керує ним сам, руками. Не його возять, він сам. Він може вмитися, він може поїсти своїми руками, і в перспективі стати на ноги і піти”, — пояснює лікар-травматолог Валерій.

До цього прагне і Віктор. Каже, щоб якомога швидше стати на ноги, зі свого боку готовий зробити все можливе.

Читайте також: Українські лікарі вперше вживили протези в кістки пацієнта: як змінилося життя капітана ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір