Знищення росіянами телевежі в Харкові — черговий жест відчаю, — військовий експерт

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Знищення російськими окупантами телевежі в Харкові ніяк не вплине на ведення бойових дій. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Якщо коротко, то жодним чином (не вплине, — ред.). Тому що, загалом, всі прекрасно розуміють, я навіть не хочу вдаватися в подробиці того, як організовується розвідка різними засобами спостереження за полем бою. Уже на сьогодні Україна має можливість вести розвідку космічними засобами. Ми отримуємо інформацію в режимі онлайн від наших союзників, маємо власні засоби візуального та радіоспостереження за полем бою. І тому потрібно розуміти, що росіяни, завдаючи удару по телевежі, виявили черговий жест відчаю, розуміючи, що здолати Харків прямими бойовими діями в них не вийде”, — сказав він.

За словами Грабського, росіяни намагаються вести терористичну війну проти мирного населення міста: не маючи серйозних успіхів на полі бою, вони знищення окремого інженерного об’єкта презентують як “видатну перемогу”.

“Я, чесно кажучи, навіть не можу собі уявити, яку кількість боєприпасів вони витратили на цю нещасну вишку, щоб підбити її. А чи могла ця вишка використовуватися для телетрансляції якихось сигналів? Так, безумовно. Але потрібно розуміти, що стійкість управління на війні забезпечується зосередженням засобів управління, й ураження одного об’єкта, нехай навіть найвищого, навряд чи призведе до зниження стійкості управління. Ну, а мешканці зазнаватимуть певних труднощів з отриманням телесигналу, але загалом зараз століття кабельних мереж… Навряд чи це якось вплине на трансляцію, зокрема, “Єдиного марафону”, якщо росіянам так пече вже дуже сильно. Тому ми бачимо тут черговий жест саме терористичного ведення війни”, — сказав військовий експерт.

Він наголосив, що останнім часом армія РФ послідовно та методично завдає по Харкову терористичних ударів, які не мають нічого спільного з веденням бойових дій. 

Читайте також: Росіяни можуть зімітувати наступ на Харків — деталі від Коваленка

Нагадаємо, 22 квітня армія РФ вдарила по об’єкту телевізійної інфраструктури в Харкові. У місті перебої із сигналом цифрового телебачення. У соцмережах опублікували момент удару по телевежі, внаслідок якого впала її верхня частина.

Прямий ефір