Це випуск #63 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 762-й день війни (26.03.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку позиційні бої тривають у районі населених пунктів Іванівське, Богданівка, Андріївка, Кліщіївка, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Українські військові завдають російським окупантам значних втрат у живій силі та техніці. Так, українські прикордонники відбили спробу наступу російської армії неподалік Бахмута, вдалося знищити 12 одиниць російської техніки.
Одна з ключових цілей російських окупаційних військ на цьому напрямку, як і раніше, — захопити місто Часів Яр, що під Бахмутом. У британській розвідці зазначають: попри тактичні досягнення російської армії, малоймовірно, що росіяни зможуть здійснити повномасштабний штурм міста. (Докладніше: Екіпажі ЗРК захищають небо над Часовим Яром — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО).
На Авдіївському напрямку ворог атакує в районі населених пунктів Бердичі, Тоненьке, Первомайське, Яснобродівка та Невельське Донецької області.
Кількість атак, спроб штурмів з боку ворога дещо зменшилася. Однак противник почав завдавати точкові удари із застосуванням техніки. За словами екскерівника Служби зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа, росіяни посилили використання важкої техніки, оскільки стоїть завдання — розвивати далі наступ. (Докладніше: На які напрямки ЗС РФ перекидають важку техніку, розповів український генерал).
На Куп’янському напрямку армія РФ намагається наступати вздовж лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, щоб вийти до річки Оскіл у Харківській області. Проте підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано, йдеться у звіті ISW.
“Перспективи просування російських військ у Харківську область зі східного берега річки Оскіл є такими ж складними, як і перспективи просування вздовж міжнародного кордону з Бєлгородською областю, якщо не складнішими. Російські війська виділили відносно мінімальні сили для захисту міжнародних кордонів Росії, і цих сил буде недостатньо для операції з оточення Харкова”, — зазначають аналітики ISW.
Позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, а також в районі Табаївки.
На Лиманському напрямку російські окупанти проводять майже щодня “м’ясні атаки” невеликими піхотними групами за значної артилерійської, безпілотної і зенітно-ракетної підтримки. В районі населеного пункту Білогорівка Луганської області ворог за підтримки авіації намагався прорвати оборону українських військ. Також росіяни атакують Ямполівку та Терни силами приблизно по дивізії на кожен населений пункт, йдеться у звіті ISW.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку російські окупанти намагаються атакувати позиції українських військ в районі Роботиного, Вербового Запорізької області. Війська РФ частіше використовують FPV-дрони вночі, йдеться у звіті ISW. Крім того, аналітики вказують, що російські війська мають значні можливості радіоелектронної боротьби (РЕБ) в цьому районі, що змушує українських захисників регулярно змінювати частоти, на яких працюють їхні БпЛА.
На Херсонському напрямку українські захисники продовжують утримувати позиції та відбивати штурми противника на лівому березі річки Дніпро в Херсонській області. Бої точаться в районі села Кринки.
Окупантам стає дедалі складніше знайти піхотинців, які хотіли би брати участь у “м’ясних штурмах” на лівому березі. Українським захисникам вдається переводити в розряд бойових втрат — безповоротних або санітарних — 60-70% особового складу груп противника, які виходять на штурми. (Докладніше: Росіяни використовують дзеркальний елемент у пропаганді, щоб відвернути увагу від власних прорахунків, — Гуменюк).
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Екіпажі ЗРК захищають небо над Часовим Яром — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Ситуація дуже важка: про проблеми на Авдіївському напрямку розповіли бійці ЗСУ (ВІДЕО)
- Бойові медики рятують життя на передовій: репортаж зі стабпункту на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)
- Троє людей загинули, безліч будинків зруйновано і влучання в греблю ДніпроГЕС — наслідки удару РФ по Запоріжжю (ВІДЕО)
- “Ситуація дуже важка”: як Харків долає серйозні наслідки масованого ракетного удару Росії (ВІДЕО)
- 5 загиблих і 9 поранених: війська РФ завдали удару по промисловій будівлі в Харкові (ВІДЕО)
- У Харкові через масований ракетний обстріл повний блекаут — всі деталі (ВІДЕО)
- Українська унікальна розробка: як дрон-сапер “Кабан” допомагає розміновувати поля у Харківській області (ВІДЕО)
- В Оріхові кожна вулиця — руїни: як два роки під постійними російськими обстрілами виживають містяни (ВІДЕО)
- Приїхав до Харкова з наміром вступити до університету, а вирушив добровольцем на передову — історія військового з Алчевська (ВІДЕО)
- Диво порятунку: як у Дніпрі повертають до життя важкопоранених (ВІДЕО)
- Асортимент — на всі сезони: адаптивний одяг для поранених шиють у Дніпрі (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 25.03.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 437 390 осіб ліквідовано (+ 5 840 за тиждень);
- танки — 6 887 (+78);
- бойові броньовані машини — 13 183 (+169);
- артилерійські системи — 10 877 (+209);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 018 (+1);
- засоби ППО — 726 (+6);
- літаки — 347 (+0);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 8 539 (+231);
- крилаті ракети — 2 010 (+88);
- кораблі, катери — 26 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 14 454 (+313);
- спеціальна техніка — 1 785 (+54).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 20 березня — черговий удар Росії по Харкову. Від російської ракети пʼять людей загинули. Мої співчуття всім рідним та близьким. (Докладніше: 5 загиблих і 9 поранених: війська РФ завдали удару по промисловій будівлі в Харкові (ВІДЕО).
- 21 березня — дякую нашим захисникам неба за збиті ракети. Понад 30. Зокрема балістика. (Докладніше: Російські війська вдарили по Києву — ППО збила близько 30 ракет).
- 22 березня — увесь день максимум уваги усім регіонам, які зазнали російських ударів минулої ночі. Всюди, де були влучання, триває робота з відновлення. Всі служби, ремонтні бригади, рятувальники ДСНС України, поліція працюють 24/7. Харків та область, Сумщина, Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, Дніпровщина, Полтавщина, Одещина, Хмельницький та область, Вінниця, Франківщина… Удари були дуже підлі, прораховані так, щоб завдати шкоди не стільки воєнної — по нашій здатності оборонятися. Загалом по країні понад 30 людей постраждали від ударів. Відомо про п’ятьох убитих. Мої співчуття рідним та близьким. Значна частина енергетики пошкоджена. (Докладніше: Росія продовжила масовий терор: тактику весняних обстрілів проаналізували експерти).
- 24 березня — за тиждень російські терористи застосували майже 190 ракет різних типів та майже 140 “Шахедів”. Ще майже 700 керованих авіабомб. Жодного тижня ще не було за понад 2 роки цієї війни, коли б Росія утрималась від терору. Зараз у частині областей триває робота з відновлення після російських ударів у ніч на 22 березня. Ситуація у Харкові дуже складна. Понад 200 тис. абонентів — квартир і будинків — у місті та в одному з районів регіону без стабільного електропостачання, діють доволі жорсткі графіки щодо електрики.
- 18 березня, 22 березня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Куп’янський напрямок, наші напрямки на Донеччині, південні напрямки. Аналіз динаміки щодо боєприпасів — логістика в армії стала відчутно ефективнішою. На цей рік вийдемо на максимальне українське оборонне виробництво за весь час незалежності. Ще одна ключова тема — захист та ліквідація наслідків російських ракетних атак.
- 21 березня — почав день у Київській області, у Мощуні та Гостомелі. Зараз уже йдуть другі роковини звільнення міст і сіл Київщини від російських убивць. Ми маємо пам’ятати та завжди говорити про те, що Україні та українцям вдалося, маємо завжди бути вдячними тим, хто у визначальний час не розгубився, хто бореться, працює.
- 19 березня — черговий “Рамштайн”, зустріч країн, які підтримують нашу оборону, захист від російського терору. Результати — нові оборонні пакети, зокрема дефіцитна артилерія. Нові держави приєднуються до чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів. (Докладніше: Військова допомога Україні не стоїть на місці: нові рішення “Рамштайну” оцінили експерти).
- 20 березня — зустрівся з міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен у Києві. Ключове — захист наших міст і сіл, ППО для України, збільшення можливостей армії. Нідерланди — один із найбільш послідовних наших партнерів у захисті людського життя та справедливості. Також у Києві провів зустріч із Джейком Салліваном, радником президента США із питань національної безпеки. Конкретна розмова і про оборонну взаємодію, і про спільні політичні результати, яких маємо досягти.
- 21 березня — в Україні з візитом був голова військового комітету НАТО адмірал Бауер. Ключове — підтримка наших воїнів, захист людей, наближення того часу, коли ми будемо не лише ціннісно та фактично частиною Альянсу, але й коли це буде юридично закріпленою реальністю. (Докладніше: Голова військового комітету НАТО вперше відвідав Україну: головні меседжі та підсумки візиту (ВІДЕО).
- 22 березня — провів кілька міжнародних зустрічей. Говорив з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном. Обговорили наслідки сьогоднішньої російської атаки і ситуацію в перспективі. Зустрівся із генеральним секретарем Ради Європи. Говорили, зокрема, про справедливу відповідальність РФ за весь терор.
- 24 березня — цей тиждень дав багато результатів у відносинах із партнерами. Євросоюз — рішення про Фонд допомоги Україні обсягом 5 млрд євро. Це суттєво підтримає наш захист. Є також і новий транш макрофіну від Євросоюзу — 4,5 млрд євро. МВФ — є рішення про новий транш на майже 900 млн дол.
- 20 березня — взяв участь у Саміті за демократію. Це вже втретє відбувається такий формат — цьогоріч Республіка Корея об’єднує демократичних лідерів. Вдячний усім, хто дбає про збереження свободи народів і розвиток людей попри всі складнощі, увесь хаос у сьогоднішньому світі. (Докладніше: Маємо разом примусити силу, яка збожеволіла, повернутися до правил, а правила — зробити знову дієвими, — Зеленський на третьому саміті за демократію (ВІДЕО).
- 21 березня — участь у засіданні Євроради. Це вже традиційний формат нашої взаємодії із Євросоюзом. Говорили і про оборонну підтримку, і про економічні питання, зокрема про продовження вільної торгівлі між Україною та ЄС, про початок перемовин щодо вступу нашої держави.
Допомога союзників
НІМЕЧЧИНА оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 500 млн євро. До нього увійдуть:
- 10 тис. боєприпасів до артилерії із запасів Бундесверу;
- 100 одиниць бронетехніки і 100 одиниць транспорту;
- 180 тис. артилерійських снарядів у межах чеської ініціативи.
Попередньо, постачати озброєння планують почати вже цього літа. (Докладніше: Про новий пакет військової допомоги Україні на 500 млн євро оголосила Німеччина — що відомо).
ФІНЛЯНДІЯ спрямує 30 млн євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів для України. КАНАДА виділить 29 млн дол., ЛИТВА — 35 млн євро. Також Канада передасть велику партію приладів нічного бачення — на 5,5 млн дол.
Кошти на чеську ініціативу вже виділили Португалія, Швеція, Норвегія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Франція і Бельгія. Загалом Прага планує зібрати на закупівлю 1,5 млрд дол. (Докладніше: “Празька весна” і солідарність з Україною: чому Чехія передає снаряди Києву).
ЧЕХІЯ відправила Україні два своїх останніх вертольоти Мі-24. Це третя за рахунком поставка гелікоптерів. Перші чотири вертольоти Київ отримав у липні 2022 року, другу партію — в липні 2023 року, але кількість переданих бортів не уточнювали.
ІСПАНІЯ передасть Україні 20 танків Leopard 2А4. Терміни передачі техніки Україні поки не уточнюються. Загальна сума виділеної Києву військової допомоги Мадридом на сьогодні становить 190 млн євро.
ЕСТОНІЯ надасть Україні військову допомогу на 20 млн євро. До нового пакету увійдуть:
- протитанкове озброєння;
- снайперське спорядження;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм та інші боєприпаси.
Це буде додатковим внеском Естонії в ініціативу Євросоюзу з відправки в Україну мільйона снарядів. Його частково профінансує Данія. (Докладніше: Військову допомогу на 20 млн євро надасть Україні Естонія).
КАНАДА надала Україні 1,5 млрд дол. США кредиту на пільгових умовах. Кошти допоможуть уряду фінансувати соціальні програми допомоги українцям. Кредит надається на термін 10 років, процентна ставка — 1,5% річних. Пільговий період становить 4,5 роки від дати надходження коштів.
Київ отримає новий пакет військової підтримки вартістю 60 млн фунтів стерлінгів від Міжнародного фонду для України, яким керує ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Фонд надасть нові сучасні безпілотники спостереження для підтримки Збройних сил України. Допомога також включатиме 20 млн фунтів стерлінгів на забезпечення систем протиповітряної оборони.
Нагадаємо, Данія анонсувала пакет допомоги Україні на 2,3 млрд данських крон (336,6 млн дол.). До нього увійшли самохідні артилерійські установки Caesar, самохідні 120-мм міномети та боєприпаси до них. Про це — у випуску #62 дайджесту. Британія надасть 325 млн фунтів стерлінгів на закупівлю FPV-дронів, ударних безпілотників, розвідувальних та морських БпЛА для України — див. у випуску #61. Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для ЗСУ. Про це — у випуску #60. Лондон посилить артилерійські резерви України пакетом боєприпасів вартістю близько 310 млн дол. — див. у випуску #59. Фінляндія надала Україні пакет допомоги на близько 190 млн євро — див. у випуску #57.
Виплати допомоги на проживання для ВПО — зміни
Термін подачі заяв на отримання державної допомоги внутрішньо переміщеним особам продовжили до 30 квітня. Тобто ВПО, які отримували таку допомогу та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати, починаючи з березня. Кабмін ухвалив зміни до постанови “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, інформує Мінреінтеграції.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн. особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн. для інших категорій переселенців.
За особисто поданою заявою отримати допомогу ще на 6 місяців можуть:
- люди з інвалідністю III групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного отримувача в такій сім’ї становить не більше 9 444 гривень;
- особи віком від 55 років, які зареєструвалися в Центрі зайнятості;
- люди до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
- родина, яка складається тільки з непрацездатних осіб;
- діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
- тяжкохворі особи.
Відбулося уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. А також уточнено, що особи, які доглядають за дитиною до 3 років, також мають право на подання заяви на наступний період.
Крім того, цією постановою запровадили виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування і які тимчасово влаштовані в родину родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Розмір допомоги — 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати продовжили для більшості нинішніх отримувачів виплат — тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. Про це — у випуску #55 дайджесту. Отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна також за допомогою застосунку “Дія”.
Евакуація з Донеччини на Рівненщину: графік руху спецпоїздів
З 23 березня евакуаційний поїзд із Покровська змінив місце прибуття. Якщо раніше він курсував на Житомирщину, то тепер евакуйовані прибуватимуть до Рівненської області, повідомили в Донецькій ОВА.
Рейси здійснюватимуться 1 раз на 8 днів.
Для евакуйованих передбачені такі соціальні гарантії:
- безоплатне житло у місцях компактного проживання на Рівненщині;
- державна допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам;
- одноразова виплата цивільному населенню, яке евакуюється;
- гуманітарна, психологічна та медична допомога тощо.
Для того, щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону, необхідно:
- залишити заявку за номером: +38(098) 890-33-18;
- для евакуації тяжкохворих та осіб з інвалідністю телефонуйте за номерами: 0 800 332 614, +38(099) 710-48-72, +38(099) 311-53-14, +38(096) 108-60-48.
- дістатися до місця збору (про це повідомляють під час запису), звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.
Нагадаємо, через безпекову ситуацію у чотирьох населених пунктах Донеччини та двох громадах Харкіщини запроваджено примусову евакуацію дітей. Докладніше — у вип. #61 дайджесту. Евакуйованих жителів Донеччини прийматимуть Волинь та Рівненщина. Безкоштовний евакуаційний поїзд із Покровська змінює місце прибуття. Про це — у випуску #62.
Евакуація із Сумщини
Через безпекову ситуацію у трьох населених пунктах Сумської області ухвалено рішення про обов’язкову евакуацію дітей. Дітей разом з їхніми батьками або іншими законними представниками буде евакуйовано до місць безпечного розміщення, інформує Мінреінтеграції.
Планується евакуювати 54 дитини з трьох населених пунктів Шосткинського району до різних областей, які висловили готовність їх прийняти.
Евакуація здійснюється безкоштовно. За більш детальною інформацією можна звернутися на “гарячу лінію” Сумського обласного контактного центру:
- (0542) 66-33-77 (безкоштовно для жителів м. Суми та Сумського району);
- 0-800-301-501 (безкоштовно для жителів Сумської області).
“Гаряча лінія” працює щодня з 8:30 до 17:30.
Також про бажання евакуюватися з небезпечних регіонів можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: +38(096) 078-84-33.
Дипломи — у застосунку “Дія”
У мобільному додатку “Дія” відтепер доступні документи про освіту, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Йдеться, зокрема, про дипломи та атестати.
У застосунку доступні такі документи:
- атестат/свідоцтво про базову загальну середню освіту;
- атестат/свідоцтво про повну загальну середню освіту;
- свідоцтво про робітничу кваліфікацію;
- диплом кваліфікованого робітника;
- диплом фахового молодшого бакалавра;
- диплом молодшого спеціаліста;
- диплом молодшого бакалавра;
- диплом бакалавра, спеціаліста, магістра;
- диплом доктора філософії;
- диплом доктора мистецтва.
Після оновлення “Дії” документи підтягнуться автоматично, але за умови, що вони є в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. За словами Федорова, Мінцифри працює над тим, щоб у “Дії” доступні згодом були і додатки до документів.
Нагадаємо, з березня претенденти на призначення житлової субсидії отримали ще одну можливість для подання спрощеної заяви — через портал “Дія”. Про це — у випуску #61 дайджесту.
Центри життєстійкості у Харківській області
Валківська та Кегичівська прифронтові громади першими на Харківщині відкрили Центри життєстійкості для своїх мешканців. Відтепер кожен житель обох громад може безкоштовно отримати психосоціальну підтримку в цих осередках, інформує Мінсоцполітики.
Ці громади долучилися до 143, які вже беруть участь у програмі формування життєстійкості. Разом із двома новими просторами повноцінно в Україні працюють 22 Центри життєстійкості.
У нових центрах життєстійкості в одному місці працюють психолог та фахівець із підтримки ветеранів. Є кімната матері та дитини, а також організовані правничі, медичні та соціальні консультації для місцевих жителів.
“Модель “Життєстійкість+” орієнтована на сім’ю та лежить в основі центрів, які ми відкрили. Забезпечуючи як підвищення життєстійкості, так і додаткові соціальні послуги, такі як кризове втручання або денний догляд, ці заклади слугуватимуть платформою для інтегрованого надання послуг”, — зазначила заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса.
Через індивідуальні консультації та групові заняття кожен може отримати практичні інструменти для самодопомоги, познайомитися з тими, хто проходить схожі виклики. А ще — долучитися до місцевих волонтерських ініціатив та бути корисними своїй спільноті.
Послуга із формування життєстійкості має на меті навчити людей долати стрес, відновлюватися після кризових ситуацій та знову включатися в життя. І, за планами Мінсоцполітики, вона має бути доступною кожному українцю у будь-якій громаді.
Відкриття центрів є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” — ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Адреси нових центрів життєстійкості на Харківщині: місто Валки, вул. Харківська, 7В та село Кегичівка, вул. Волошина, 30.
Потяг-кухня — на Харківщині
Після чергової російської атаки Харківська область була частково знеструмлена. Тож було вирішено направити до цього регіону унікальний потяг Food Train, інформує Мінреінтеграції.
Команда потяга-кухні приготувала майже 6 000 порцій їжі для мешканців області. Вони були доставлені за координації Харківської обласної військової адміністрації в лікарні, МТП для внутрішньо переміщених осіб та до тих, хто постраждав після ворожих обстрілів Росії.
“Завдяки співпраці з нашими партнерами ми маємо змогу швидко допомагати людям, які цього потребують. Оперативне кризове реагування та направлення потяга-кухні “Укрзалізниці”, який функціонує за підтримки Фонду Говарда Баффета, є черговим прикладом такої злагодженої роботи”, — зазначила віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Нагадаємо, наприкінці минулого року “Укрзалізниця” запустила перший у світі автономний поїзд-кухню Food Train, який працює у прифронтових районах. Поїзд налічує шість вагонів. Food Train здатен працювати повністю автономно 5-7 діб, виготовляючи понад 10 тисяч порцій їжі щодня. Докладніше — у випуску #51 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!