Голова військового комітету НАТО вперше відвідав Україну: головні меседжі та підсумки візиту (ВІДЕО)

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер. Фото: president.gov.ua

Уперше після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Києва приїхала військова делегація НАТО. Голова військового комітету НАТО Роб Бауер зустрівся з президентом України, головнокомандувачем ЗСУ та міністром закордонних справ України, повідомляє FREEДОМ.

Україна досягла значних успіхів на полі бою, за допомогою союзників Україна зможе перемогти агресора, впевнений Роб Бауер. 

“Мій візит — перший візит військової делегації НАТО в Україну після початку повномасштабного вторгнення — є підтвердженням того, що НАТО й Україна ближче, ніж будь-коли. З кожним днем ми стаємо ближчими, більш сумісними. Разом ми робимо все для того, щоб Україна стала членом нашого Альянсу. Прапор Швеції не буде єдиним синьо-жовтим прапором у штаб-квартирі НАТО”, — заявив він. 

21 березня Росія масовано атакувала українську столицю. Військова делегація НАТО перечікувала ракетний обстріл Києва у сховищі.

“Ми спустилися в укриття та провели там 2,5 години. Наскільки я знаю, по Києву випустили 31 ракету. Усі їх збили Збройні сили України. Дивовижно! Це показує, наскільки професійно українські сили використовують системи протиповітряної оборони”, — сказав Бауер в ефірі марафону “Єдині новини”.

Першочергові оборонні потреби України — додаткові системи ППО — обговорив із головою військового комітету НАТО президент Володимир Зеленський. Підтримка Києва з боку держав-членів Альянсу дуже важлива, наголосив лідер України.

Цього ж дня Бауер зустрівся з головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським та міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Кооперація оборонних індустрій, майбутній липневий саміт НАТО у Вашингтоні та перспективи забезпечення бойової підготовки українських військовослужбовців — ці теми були центральними на переговорах голови військового комітету НАТО та глави зовнішньополітичного відомства України.

Країни Північноатлантичного альянсу вже надали Україні військової допомоги на десятки мільярдів доларів й будуть її збільшувати, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у відеозверненні до учасників Київського безпекового форуму.

“Путін хотів заборонити Україні обирати свій власний шлях, відсторонивши від євроатлантичної родини. Однак він досяг прямо протилежних результатів. Путін також недооцінив силу й єдність НАТО та відданість Альянсу підтримці України. Ми посилюємо наші політичні зв’язки через Раду Україна — НАТО. Ми допомагаємо зробити ваші Збройні сили і техніку більш сумісними з союзниками НАТО, готуючись до вступу України в Альянс. Це не питання якщо, це питання коли”, — сказав Столтенберг.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, Росія готується до великомасштабного конфлікту з НАТО, а не тільки до затяжної війни проти України. Про це свідчить низка фінансових, економічних та військових показників. Про необхідність посилення обороноздатності неодноразово заявляли лідери країн-членів Альянсу. Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що Росія може напасти на НАТО вже у 2026-2027 роках. Якщо Росію не зупинити в Україні, то пізніше доведеться заплатити набагато вищу ціну, сказав Дуда в інтерв’ю телеканалу CNBC. Тому головне завдання Альянсу — підтримка Києва.

Читайте також: Україна має перемогти та вийти з цієї війни здатною стримувати майбутню агресію, — Салліван

Прямий ефір