Асортимент — на всі сезони: адаптивний одяг для поранених шиють у Дніпрі (ВІДЕО)

Тетяна Зайцева. Скріншот: uatv.ua

В ательє Дніпра створюють спеціальний одяг для тих, хто отримав поранення. Він підходить тим, хто перебуває в лікарнях у післяопераційний період і на стадії реабілітації. Конструктори розробили комплекти для дорослих і дітей, після пошиття їх передають у медичні заклади. Як створюють адаптивний одяг — у матеріалі журналістів FREEДОМ.

Замість швів і ґудзиків — липучки, блискавки та кнопки. Їх використовують не тільки в місцях застібок, але й уздовж рукавів і штанин.

“У кого плече поранене — тут завжди знаходиться подушка, яка притримує плече в горизонтальному положенні”, — каже модельєрка-конструкторка Тетяна Зайцева.

Такий одяг називають адаптивним, щоб його зручно було одягати після поранень. Спеціальну кофту Тетяна вперше пошила 10 років тому для сина. У 2014-му він захищав Україну, і отримав поранення плеча.

“Була необхідність його одягати і роздягати. І мені довелося придумати, просто з худі я придумала цю кофту, вона була тоді на зав’язочках, і це було легко, дивувалися, це в Києві було, дивувалися в клініці, і персонал, як це зручно”, — розповіла жінка.

Тепер виготовлення такого одягу в своєму ательє Тетяна поставила на потік. Каже, з початком повномасштабної війни РФ проти України її клієнти роз’їхалися. Але з’явилася велика потреба в адаптивних штанах, шортах, кофтах, футболках і навіть шкарпетках.

“За цей час ми її вже настільки вдосконалили, що в нас є повний асортимент — чоловіча, жіноча, дитяча. На сезони. Це можуть бути шорти, футболка, можуть бути штани і кофти теплі”, — зазначила Тетяна.

Свою продукцію ательє передає благодійним фондам. Ті відвозять її до лікарень, де приймають не лише поранених із фронту, але й цивільних. І саме там потреба в адаптивному одязі дуже висока.

“Його комфортно одягати як на поранену ногу, так і на гіпс, і на апарат Єлізарова. Якщо людина лежача — одяг можна розстебнути повністю, він комфортний. На штанах є пояс-шнурок, і він фіксується”, — розповів директор ательє Симеон Коротков.

Щомісяця в цеху відшивають до 70 комплектів адаптивного одягу для дітей і дорослих. З урахуванням попиту виробництво планують розширювати.

Читайте також: “Львівська волонтерська кухня” вже 10 років виготовляє сухі пайки для захисників України (ВІДЕО)

Прямий ефір