Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #49 від 12.12.2023)

Це випуск #49 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
  • жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
  • онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 657-й день війни (12.12.2023).

Визволення України

На сході — інтенсивні російські штурми. Спроби просування окупантів спостерігаються на всій лінії фронту.

СХІД

На Бахмутському напрямку ситуація складна, Росія зосередила понад 50 тис. військових. Тривають бойові зіткнення безпосередньо за позиції. У день в середньому — близько 20 бойових зіткнень. (Докладніше: Понад 50 тис. росіян зараз під Бахмутом, — Калашніков).

Російські окупанти ведуть штурмові дії в районі Богданівки, Іванівського та Кліщіївки Донецької області. Тривають бої за висоти біля Кліщіївки. Російські війська перекинули на Бахмутський напрямок новосформований 299-й парашутно-десантний полк (98-ма повітряно-десантна дивізія), який діятиме на лінії Берхівка — Хромове або Краснополівка — Яковлівка, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Водночас Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше міста Бахмут, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Навколо Бахмута. Графіка: deepstatemap.live

На Авдіївському напрямку тривають запеклі бої. Окупанти намагаються оточити місто Авдіївка, зосередили велику кількість особового складу (близько 40 тис. військових) та бронетехніки. Ситуація на цій ділянці фронту загострена. Українські військові тримають оборону та завдають росіянам великих втрат. (Докладніше: Під Авдіївкою — близько 40 тис. окупантів: можливі сценарії подальших подій назвав експерт).

Російські війська безуспішно атакували поблизу Авдіївки, Новобахмутівки, Степового, Тоненького. Ворог не припиняє штурм Авдіївського коксохімзаводу. (Докладніше: Насамперед у наступ на Авдіївку окупанти кидають представників 1-го армійського корпусу “ДНР”, — Коваленко).

Навколо Авдіївки. Графіка: deepstatemap.live
Лінія фронту на Донеччині. Графіка: deepstatemap.live

Російські війська продовжують локальні атаки на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Українські сили відбили російські атаки поблизу Петропавлівки, Синьківки, Іванівки. На Лиманському напрямку — атаку в районі Серебрянського лісництва Луганської області.

Противник перекидає на Куп’янський напрямок штурмові загони, щоб активізувати наступальні дії. Росіяни марно намагаються захопити село Синьківка, щоб організувати надалі плацдарм для наступу на Куп’янськ.

Купянський напрямок. Графіка deepstatemap.live
Лиманський напрямок. Графіка deepstatemap.live

ПІВДЕНЬ

Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку (Запорізька область), завдають окупаційним військам втрат у живій силі та техніці.

На заході Запорізької області українські Сили оборони просунулися вперед, контратакували на захід від Роботиного, йдеться у звіті ISW. За даними Генштабу, ЗСУ відбили російські атаки на захід від Роботиного і Вербового та поблизу Новопокровки.

В районі Роботиного. Графіка deepstatemap.live
Лінія фронту в Запорізькій області. Графіка deepstatemap.live

На Херсонському напрямку українські військові утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують вести контрбатарейну боротьбу, завдають вогневого ураження по тилах росіян. Українські бійці намагаються відкинути армію РФ якомога далі від Херсона, щоби мінімізувати обстріли міста.

За даними ISW, російські сили роблять спроби просунутися на схід від села Кринки і зміцнюють оборону на південний захід від Олешок. (Докладніше: Головне завдання ЗСУ на лівому березі в Херсонській області — відбити росіян якомога далі від обласного центру і просуватися вперед — аналіз Ступака).

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 11.12.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 339 850 осіб ліквідовано (+7 040 за тиждень);
  • танки — 5 655 (+75);
  • бойові броньовані машини — 10 560 (+159);
  • артилерійські системи — 8 070 (+109);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 919 (+6);
  • засоби ППО — 605 (+3);
  • літаки — 323 (+0);
  • гелікоптери — 324 (+0);
  • БпЛА — 6 154 (+137);
  • крилаті ракети — 1 586 (+17);
  • кораблі, катери — 22 (+0);
  • підводні човни — 1 (+0); 
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 10 636 (+185);
  • спеціальна техніка — 1 168 (+27).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • 4 грудня — за минулу ніч під час чергового нальоту “Шахедів” вдалося знищити 18 дронів. Більшість зі знищених — результат роботи мобільних вогневих груп. Гарно відпрацювали групи в Миколаївській, Херсонській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях.
  • 8 грудня — під час ракетного удару вранці вдалося збити значну частину російських ракет, утім не всі. Були влучання в Харкові, також у Дніпропетровській області. Усім постраждалим надали необхідну допомогу. Загинула одна людина, мої співчуття рідним і близьким. 
  • 5 грудня — збили російський бойовий літак у районі Зміїного в Чорному морі. Він заходив для удару по Одеській області. Посилюємо нашу ППО, зокрема на Одещині.
  • 8 грудня — провів засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ. Головком, командувачі за напрямками доповіли щодо оперативної ситуації. Купʼянськ, Лиман та всі донецькі напрямки, південь. Завдання держави — проявляти силу й не давати ворогу перехопити ініціативу, не давати їм укріпитися. 
  • 5 грудня — започатковали нову ініціативу для усіх Героїв України — їх на сьогодні 360 від початку повномасштабної війни. Кожен воїн та рідні воїна, якому звання присвоєно посмертно, отримають від держави квартиру. Вручив перші документи — 21 Герой України. Воїни Збройних сил України, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби. Із цих 21 девʼять — полеглі Герої. Найближчим часом держава забезпечить квартирами всіх Героїв України. Зокрема й тих, хто воював до 24 лютого — за час від 2014 року.
  • 6 грудня — День Збройних сил України. Відзначив державними нагородами воїнів. Підписав кілька указів до Дня ЗСУ — понад 700 воїнів відзначені. Відвідав військовий шпиталь, подякував лікарям, підтримав хлопців, які відновлюються після поранень. 6 грудня — відвідав “Охматдит”, на Миколая. І це символічно, що за оновленим календарем два свята тепер збігаються: День наших Збройних сил та День Святого Миколая.
  • 6 грудня — у Вашингтоні працює українська делегація. Маємо хороші, потрібні сигнали для України. А також і новий пакет американської допомоги, військової підтримки. Звернувся до учасників конференції у Вашингтоні, присвяченої нашій спільній роботі з Америкою щодо оборонного виробництва. Домовленості з президентом Джо Байденом поступово реалізовуються. (Докладніше: Зміцнення співпраці зі США, виробництво зброї в Україні та посилення ВПК: підсумки військової конференції у Вашингтоні в огляді експертів).
  • 5 грудня — зустрівся з міністеркою закордонних справ Нідерландів Ганке Брейнс Слот. Обговорили вже зроблене, а також ситуацію на півдні держави, роботу експортного коридору. Поінформував про ситуацію на полі бою — про наші можливості, оборонні пакети, які потрібні. Встигли обговорити й питання європейської інтеграції.
  • 7 грудня — Японія ухвалила рішення щодо підтримки України. 4,5 млрд дол. — загальна сума, першу частину, 1,5 млрд дол., очікуємо вже в січні. Значну частину цього пакету допомоги — навесні. (Докладніше: Україна отримає від Японії 4,5 мільярда доларів: на що підуть гроші (ВІДЕО).
  • 8 грудня — Верховна Рада України ухвалила необхідні закони відповідно до рекомендацій Єврокомісії у сферах антикорупції та прав національних меншин. Враховано висновки Венеційської комісії — конкретно щодо національних спільнот. У нас було сім рекомендацій — зробили все, чого від нас чекали на грудень.
  • 6 грудня — вдалося повернути в Україну вісьмох українських дітей, які були депортовані в Росію з тимчасово окупованої території. 
  • 4 грудня — Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі — українського успіху з відновлення судноплавства й роботи нового “зернового коридору”. Цей експортний шлях уже дав результат: понад 7 млн тонн вантажів. (Докладніше: Понад 7 млн тонн вантажів експортувала Україна — як працює “зерновий коридор” без РФ (ВІДЕО) .
  • 6 грудня — взяв участь у засіданні лідерів країн “Великої сімки”. Це вже традиція, що Україна представлена на таких самітах. 
  • 10 грудня — під час робочого візиту до Аргентини взяв участь у церемонії передачі президентських повноважень та вступу на посаду новообраного глави Аргентинської Республіки Хав’єра Мілея.
  • 8 грудня — триває евакуація громадян України із сектору Гази. Увесь день сьогодні триває виведення наших людей на безпечну територію, ще майже 40 громадян України — в безпеці. 
  • 7 грудня — провів розмову з амбасадорами державної благодійної платформи United24. Фактично підсумок зборів за напрямом відбудови. Загалом цього тижня фіксуємо позначку в 500 млн дол., які зібрані за час роботи United24.

Нові мобільні відділення “Ощадбанку”

У прифронтових областях запрацюють 5 пересувних мобільних підрозділів “Ощадбанку”, повідомляють на офіційному сайті банку.

У нових відділеннях надаватимуть послуги місцевим мешканцям, а також захисникам у Донецькій, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях, де не працює жоден інший банк.

Мобільні відділення повністю броньовані, обладнані супутниковим зв’язком, сигналізацією і тривожними кнопками. У них клієнти зможуть:

  • відкривати поточні рахунки;
  • оформлювати депозити;
  • перевипускати платіжні картки;
  • здійснювати грошові перекази;
  • отримувати соціальні виплати тощо.

Загалом “Ощадбанк” продовжує відновлювати роботу стаціонарних відділень у регіонах, що постраждали від бойових дій або розташовані у безпосередній близькості до лінії фронту. Наразі на Донеччині працює 31 відділення, у Запорізькій області — 28, у Харківській — 62, у Херсонській — 8.

Актуальний перелік відділень “Ощадбанку”, які працюють, можна переглянути за посиланням на сайті фінустанови.

Нагадаємо, для жителів Донецької області відкрили ще два мобільні відділення “Ощадбанку” — у місті Святогірськ та селищі Багатир Волноваського району. Про це — у випуску #48 дайджесту.

Новини програми “єВідновлення”

Стартував черговий етап державної програми “єВідновлення”. Відтепер українці, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, зможуть отримати допомогу для проведення капітального ремонту своїх домівок, повідомляє пресслужба Кабміну.  

Максимальна сума компенсації на цьому етапі — 350 тис. грн для відновлення квартири та 500 тис. грн — для приватного будинку.

Кошти будуть зараховуватись двома траншами — 70% та 30%. Після використання першого траншу людина має подати проміжний звіт, який перевірить комісія місцевої ради і внесе відомості в Реєстр пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Після цього буде наданий другий транш для завершення відбудови житла. 

Для подачі повідомлення про завершений або проміжний ремонт потрібно:

  • увійти в розділ “єВідновлення” — “Заяви на виплати”;
  • обрати об’єкт, про ремонт якого хочете повідомити;
  • натиснути на “Повідомити про ремонт”;
  • зазначити, на якому етапі ремонт;
  • додати до 10 світлин, які підтверджують факт виконання ремонту (наприклад, фото будматеріалів та чеків), кожен файл не має перевищувати 5 МБ;
  • надіслати повідомлення. 

На виплату коштів першого траншу по 2 768 заявкам вже спрямовано 665 млн грн.

Перший етап програми “єВідновлення” передбачав виплати для невеликих ремонтів, сумою до 200 тис. грн. Понад 26 тис. українських родин вже отримали ці кошти та відновлюють житло. Середня сума компенсації — 77 тис. грн. 

Нагадаємо, програмою “єВідновлення” відтепер можуть скористатися не лише одноосібні власники домівок, але й співвласники. Щоб отримати компенсацію, їм необхідно подати в “Дії” спільну заяву або декілька окремих. Про це — у випуску #48 дайджесту.

Крім того, уряд врегулював питання використання коштів в межах програми “єВідновлення”, що дасть змогу людям почати користуватися сертифікатами за знищене житло. Про це — у випуску #45 дайджесту. Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 дайджесту, відповіді на найчастіші питання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28.

Кошти на житло для ВПО від Німеччини

Німеччина надасть додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для переселенців, інформує Мінреінтеграції.

За рахунок зазначених коштів у 2024 році планують видати приблизно 400 нових пільгових житлових кредитів.

“Житло для внутрішніх переселенців — це дуже гостре соціальне питання. Проєкт із надання пільгових іпотек ВПО працює вже декілька років і гарно себе показав. Дуже дякую німецьким партнерам за продовження фінансування цього важливого проєкту”, — наголосила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

Нагадаємо, за період реалізації цієї програми пільгових кредитів на житло для ВПО вже надано 650 кредитів на загальну суму 902,3 млн грн.

Внутрішньо переміщені особи також мають право отримати доступний іпотечний кредит у межах державної програми “єОселя”. Термін кредитування — до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних у гривні. Докладніше — у випуску #46 дайджесту.

Тверде паливо для жителів Харківщини та Херсонщини

Понад 18 тис. домогосподарств із прифронтових територій Харківщини отримають безоплатне паливо для зимового сезону, інформує Мінреінтеграції.

Харківська ОВА визначила 21 пріоритетну громаду, яку мають першочергово забезпечувати паливною деревиною. Загалом у цих громадах налічується 18 046 вразливих домогосподарств.

Під час наради під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук міжнародні гуманітарні оператори підтвердили готовність задовольнити потреби 15 627 домогосподарств твердим паливом.

Зокрема, йдеться про надання різних видів палива:

  • деревини паливної;
  • вугілля;
  • брикетів;
  • дров, пелет.

Також можливе нарахування допомоги у вигляді кеш-підтримки. Потреби ще 2 149 домогосподарств будуть задоволені за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За словами Верещук, триває робота над забезпеченням потреб у паливній деревині шести територіальних громад другої черги із прифронтових районів Харківщини.

Отримають допомогу із твердим паливом і жителі Херсонської області. Наразі 18 634 вразливих домогосподарств у 18 громадах регіону мають потребу у паливній деревині на зимовий період. Наразі допомогою охоплено вже 2 783 домогосподарства області, що становить 19% від загальної потреби. Повністю закрити потребу планується до кінця цього року.

Раніше уряд ухвалив рішення, яке суттєво підвищить допомогу на придбання вугілля та дров для тих, хто потребує такої підтримки. Нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази. Докладніше — у випуску #47 дайджесту.

Онлайн-гід із прав людини

В Україні запустили онлайн-гід із прав людини Human Rights Guide. Посібник розробив Центр громадянських свобод разом із Baltic Human Rights Society, йдеться на сайті центру.

Онлайн-гід доступно пояснює українцям їхні права за допомогою практичних щоденних ситуацій і прикладів.

У посібнику можна знайти контакти, куди звертатися і телефонувати, якщо ваші права порушено. Переглянути його українською й англійською мовами можна за цим посиланням.

Раніше безоплатний навчальний курс для ВПО було запущено на освітній онлайн-платформі Prometheus. У ньому зібрана корисна інформація про соціальні права та гарантії, медичне забезпечення, працевлаштування, освіту.

Нова платформа буде корисною для тих відвідувачів, професійна діяльність яких охоплює права людини. Зокрема, для юристів, суддів, правозахисників.

Нагадаємо, для внутрішньо переміщених осіб доступна цифрова платформа Edopomoha.org, створена фахівцями Данської ради у справах біженців (DRC). Щоб отримати послуги, потрібно зареєструватися, використовуючи електронну адресу, та записатися на безоплатну консультацію у зручний час. Деталі див. у випуску #48 дайджесту.

Про корисні чатботи для ВПО див. у випуску #42 дайджесту.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Випуск # 13 від 14.02.2023:

  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців.

Випуск # 14 від 21.02.2023:

  • пенсії проіндексують на 20%;
  • які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
  • як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
  • корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
  • як відновити паспорт під час воєнного стану.

Випуск # 15 від 28.02.2023:

  • безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
  • пенсії родинам зниклих безвісти;
  • сервіси з вивчення української мови.

Випуск # 16 від 07.03.2023:

  • Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
  • грошова допомога від Норвезької ради;
  • безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
  • якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
  • обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
  • безкоштовне протезування;
  • новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.

Випуск # 17 від 21.03.2023:

  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
  • грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
  • примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
  • графіки безоплатних евакуаційних потягів;
  • програма “Доступні ліки” під час війни;
  • де наразі зробити щеплення від COVID;
  • зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.

Випуск # 18 від 28.03.2023

  • мільйон боєприпасів від ЄС;
  • перші винищувачі від країн НАТО;
  • ціна на електроенергію залишиться незмінною;
  • новий потяг “Львів — Краматорськ”;
  • евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
  • єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
  • безкоштовна психологічна допомога;
  • як захистити платіжну картку від шахраїв.

Випуск # 19 від 04.04.2023:

  • рекордний кредит Україні від МВФ;
  • підсумки індексації пенсій;
  • ліки за електронним рецептом;
  • мінна безпека для дітей;
  • оформлення житлової субсидії онлайн;
  • ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
  • що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
  • як зберегти заряд акумулятора на телефоні.

Випуск # 20 від 11.04.2023:

  • Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
  • як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
  • грошова допомога при евакуації потягом;
  • на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
  • якщо затримують виплати ВПО;
  • як поводитися під час проходження блокпостів;
  • грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
  • платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
  • інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
  • безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
  • жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.

Випуск # 21 від 18.04.2023:

  • виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
  • оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
  • власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
  • спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
  • евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
  • мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
  • центри допомоги врятованим — контакти.

Випуск # 22 від 25.04.2023:

  • заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
  • розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
  • українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
  • батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
  • як онлайн перевірити стан готовності документів;
  • які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.

Випуск # 23 від 02.05.2023:

  • підготовка до контрнаступу ЗСУ;
  • як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
  • уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
  • працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
  • якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
  • психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
  • як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
  • шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.

Випуск # 24 від 09.05.2023:

  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
  • евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
  • чат-бот для допомоги переселенцям;
  • про Єдиний реєстр зниклих безвісти.

Випуск # 25 від 16.05.2023:

  • програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
  • нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
  • кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
  • грошова допомога для мешканців Харкова;
  • з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
  • “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
  • корисні контакти для жителів Херсонщини.

Випуск # 26 від 23.05.2023:

  • держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
  • реєстрація нерухомості у “Дії”;
  • працевлаштування переселенців;
  • як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
  • послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.

Випуск # 27 від 30.05.2023:

  • підсумки “Рамштайну-12”;
  • російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
  • про заборгованість виплат переселенцям;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
  • запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
  • 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
  • інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
  • українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
  • інформація про звільнені території.

Випуск # 28 від 27.06.2023:

  • грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
  • новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
  • спрощення умов погашення споживчих кредитів;
  • корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
  • відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
  • спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
  • як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.

Випуск # 29 від 04.07.2023:

  • в Україні завершився карантин COVID-19;
  • отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
  • евакуація до безпечних регіонів;
  • допомога родинам зниклих безвісті;
  • як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
  • як впоратися з тривогою.

Випуск # 30 від 11.07.2023:

  • іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
  • новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
  • нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
  • як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
  • закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
  • ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
  • ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.

Випуск # 31 від 18.07.2023:

  • щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
  • змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
  • розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
  • гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
  • техніки психологічної самодопомоги.

Випуск # 32 від 25.07.2023:

  • хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
  • евакуація дітей з Харківщини;
  • як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
  • якщо не вклеїли фото в паспорт;
  • виплати постраждалим від підтоплення;
  • правова допомога на Херсонщині.

Випуск # 33 від 01.08.2023:

  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
  • процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
  • як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
  • як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
  • безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
  • відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.

Випуск # 34 від 15.08.2023:

  • нові періоди виплат ВПО;
  • новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
  • строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
  • роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
  • обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
  • про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.

Випуск # 35 від 22.08.2023:

  • чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
  • новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
  • збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
  • цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
  • психологічна підтримка постраждалим від війни;
  • триває евакуація до безпечних регіонів України.

Випуск # 36 від 29.08.2023:

  • унікальна операція ГУР “Синиця”;
  • українські бійці висадилися у Криму;
  • в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
  • підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
  • як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
  • як розпізнати фейк.

Випуск # 37 від 05.09.2023:

  • грошова допомога пенсіонерам від ООН;
  • повернення дітей з окупованих територій;
  • зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
  • захист прав дитини — контакти організацій;
  • примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
  • застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
  • курс із вивчення кримськотатарської мови.

Випуск # 38 від 19.09.2023:

  • почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
  • трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
  • новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
  • державна допомога для родин з дітьми;
  • функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
  • підготовка країни до зими;
  • онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
  • онлайн-платформа з фінансової грамотності.

Випуск # 39 від 26.09.2023:

  • допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
  • чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
  • онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
  • що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
  • добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
  • як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.

Випуск #40 від 03.10.2023:

  • спецоперація ГУР “Бариня”
  • інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
  • призначення субсидій — що нового;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • триває евакуація жителів Донеччини;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
  • актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
  • як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
  • військовий облік для жінок-медиків;
  • зміни у правилах дорожнього руху.

Випуск #41 від 10.10.2023:

  • висадка українського десанту в Криму;
  • грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
  • виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
  • допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
  • робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • результати програми “єОселя” за рік;
  • додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.

Випуск #42 від 17.10.2023:

  • ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
  • грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
  • збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
  • новини програми “єВідновлення”;
  • безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
  • відновлення Харківщини;
  • добірка корисних чатботів для ВПО.

Випуск #43 від 24.10.2023:

  • Україна отримала ракети ATACMS від США;
  • куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
  • евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
  • ваучери на навчання для ВПО;
  • де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
  • безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
  • новини програми “єРобота”.

Випуск #44 від 31.10.2023:

  • ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
  • новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
  • обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
  • іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
  • безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
  • як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.

Випуск #45 від 07.11.2023:

  • змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
  • виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
  • інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
  • відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
  • “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
  • новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
  • обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
  • документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
  • як підготувати житло до зими;
  • триває відновлення Миколаївщини — що нового.

Випуск #46 від 14.11.2023:

  • уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
  • ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
  • мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
  • пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
  • новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
  • оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
  • МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.

Випуск #47 від 28.11.2023:

  • чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
  • додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
  • оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
  • зміни у порядку виплат ВПО;
  • безоплатні медичні послуги для ВПО;
  • новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
  • працевлаштування та навчання ВПО;
  • у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
  • новини програми “єРобота”;
  • безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
  • психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.

Випуск #48 від 05.12.2023:

  • яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
  • оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
  • новини програми “єВідновлення”;
  • нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
  • триває евакуація з Донецької області;
  • жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
  • цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір