Робота-сапера створили запорізькі інженери: які завдання виконуватиме техніка (ВІДЕО)

Робот-сапер. Скриншот: uatv.ua

Надійний, маневрений, легкий в управлінні та дешевший за західні аналоги. Запорізькі інженери створили робота-сапера, який шукає і знешкоджує боєприпаси, що не розірвалися. Використовувати техніку можуть як рятувальники на вже деокупованій території України, так і військові на передовій, повідомляє FREEДОМ.

За словами керівника проєкту Дениса Кабаненка, головне завдання робота — обстежити заміновану територію.

“Організувати дистанційний моніторинг місцевості, де, наприклад, є підозрілий предмет, але до нього дуже небезпечно підходити”, — додав Кабаненко.

Потім робот-сапер евакуює боєприпас у безпечний район або доправляє до нього вибухівку та підриває. Розмінування відбувається дистанційно, вибухотехнік керує роботом за допомогою пульта. За всіма діями можна стежити на моніторі — у робота є три камери спостереження. Для роботи зі снарядами — рука-маніпулятор. Використовувати його можуть і рятувальники, і військові.

“Це модульна конструкція, наприклад, ми базу можемо використовувати без руки, як для доставки. Ми можемо приєднати до нього причіп, і він може людину витягнути”, — пояснює Денис Кабаненко.

Створили машину з ініціативи Держслужби з надзвичайних ситуацій. Коли на початку повномасштабного вторгнення російські війська почали обстрілювати житлові райони, величезна кількість боєприпасів не розривалася. Щоб убезпечити саперів, вирішили їм на допомогу направити робота. Перший зразок зібрали буквально з брухту.

“На той момент ми робили робота з того, що було. Це і перероблений гіроскутер, це двигуни від автомобіля”, — розповідає керівник проєкту.

Сконструювали робота-сапера професійні інженери та програмісти разом зі студентами запорізької “Школи робототехніки”. Кошти на матеріали знайшли волонтери. Машина вийшла простішою і дешевшою за схожі закордонні.

“Це власна розробка, стандартних конструкцій таких немає. Ми не претендуємо на щось суперінноваційне. Але наш робот зараз коштує вдесятеро дешевше від аналогів, а завдання і функціонал у них майже однаковий. Тобто і камери, і захоплення, і управління — все те саме”, — зазначив Денис Кабаненко.

Першу серійну модель робота-сапера зараз тестують вибухотехніки Головного управління Національної поліції Херсонської області. Ще одного робота конструктори збирають для запорізьких рятувальників.

Читайте також: Російський ВПК не виробляє нічого революційного — Україна зберігає відрив, — співзасновник DroneUA

Нагадаємо, у Силах оборони України вже є близько 10 тисяч операторів FPV-дронів. На місяць необхідні мільйони безпілотників, однак таких обсягів у світі не існує. Але українські виробництва вже почали роботу над поступовим задоволенням запитів війська.

Прямий ефір