Роботи проводять на 25 переправах: у Харківській області відновлюють мости (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Від початку повномасштабної війни російська армія зруйнувала в Харківській області 25 мостів. Ще два були значно пошкоджені. Щойно регіон був практично деокупований, українська влада почала ремонт переправ до звільнених міст і сіл, повідомляє FREEДОМ.

Один із мостів через річку Сіверський Донець підірвали у квітні 2022 року. Тоді російська армія регулярно обстрілювала Харків, уже захопивши частину області. Восени українські Сили оборони під час контрнаступу звільнили всю територію регіону. Тоді ж почалися роботи зі встановлення тимчасових переправ через зруйновані мости та демонтаж зруйнованих конструкцій. За даними служби відновлення інфраструктури, загалом у Харківській області під час бойових дій було зруйновано 27 мостових переправ.

“Роботи проводяться на 25 переправах, на всіх 27 обладнано тимчасові переправи та об’їзди, тобто логістичним сполученням область забезпечена. Активно ми працюємо на 19, тому що на інших нам не дозволяє безпекова ситуація, зафіксовано обстріли цих об’єктів у той час, коли там працювали наші люди, є поранені, є пошкоджена техніка”, — розповів начальник служби відновлення інфраструктури в Харківській області Андрій Алексєєв.

Основні зусилля спрямовані на відновлення проїздів до деокупованих міст і сусідніх областей. Робітники кажуть, зараз один із найскладніших етапів: після дощів і снігопадів у котловані підіймається ґрунтова вода. Частину робіт доводиться виконувати вручну, а не технікою.

“Ручна робота зумовлена тим, що фундамент старого мосту так просто розкопати або розбити за допомогою техніки не виходить”, — наголосив начальник будівельної дільниці Дмитро Оникій.

За його словами, на місці зруйнованого мосту спочатку було встановлено тимчасову переправу. Потім працівники створили об’їзний міст для транспорту. На місці руїн розібрали два прогони й готуються до встановлення нових балок.  

“Люди раніше дерев’яні шпунти забивали. Зараз прискорюють процес нові технології. Це віброзавантажувачі, які забивають шпунти; насоси, які відкачують воду; екскаватори, крани”, — додав Оникій.

Довжина мосту — майже 300 м. На його відновлення виділили близько 300 млн грн (8,2 млн дол.) із державного бюджету. 

“Але ми вже спостерігаємо деяку економію в процесі роботи, відсіюємо непотрібне, дорогі матеріали. Уже ситуація змінилася на кордоні з поставками. Ціни падають, крім того, ми спостерігаємо нульову інфляцію в країні. Та інфляція, яка була закладена в процесі, ми її економимо. Ми покажемо деяку економію на ремонті цієї споруди, як і на інших спорудах”, — проаналізував Алексєєв.

За даними державного агентства відновлення та інфраструктури України, до кінця цього року в експлуатацію планують ввести 4 відновлених мости в Харківській області, ще 14 — наступного. Завершити роботи саме на цьому мосту через Сіверський Донець планують у травні-червні 2024 року.

Читайте також: ЗСУ використовують програмні продукти для ведення бойових дій і в Україні ця сфера активно розвивається — деталі від Яковенка

Прямий ефір