СБУ на фронті: бійці показали FREEДОМ свою роботу на передовій у Луганській області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) шукають і викривають диверсантів і колаборантів, розслідують воєнні злочини Російської Федерації. А також на фронті стоять пліч-о-пліч із Силами оборони України. На бойових позиціях передової оперативної групи СБУ в Луганській області побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Виїзд на позиції відбувся о 7 годині ранку, час для нього незвичний. Уже надто світло і, попри похмуру погоду, за всіма дорогами ведеться спостереження дронами противника. Дороги в Луганській області розбиті військовою технікою. Підібратися до позицій вдається лише замерзлими накатаними грязьовими канавами.

“Багато дронів-розвідників, дронів-камікадзе, вони їх часто використовують. Тому це нестандартний виїзд: щойно сонце — і ми їдемо”, — пояснив український захисник.

Маскування в таку погоду займає багато часу, а роботи так багато, що вона в пріоритеті.

“Зараз полетимо уламково-фугасним — це 863 грами. Це буде більше такий розвідувальний політ: подивимося, що в нас відбувається на лінії зіткнення. І щось, може, вразимо”, — сказав співробітник ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях Євген.

За словами силовиків, щоб дрон-камікадзе міг пролетіти якомога далі в глиб позицій противника, потрібні хороші акумулятори. У день знімання на вулиці було мінус чотири градуси за прогнозами. За відчуттями, за словами Грамової, набагато холодніше, тому що це позиції, і вони розташовані фактично на відкритій місцевості. А для батареї FPV дронів така погода несприятлива, тож хлопці використовували повітряний теплогенератор, щоб зігріти батарею. Крім того, пілот після польоту, який може тривати 10-15 хвилин, може тут зігріти руки, і загалом обігрітися.

Фронт там гримить цілодобово. П’ять хвилин пішло на підготовку техніки і бійці визначили майбутні цілі.

Якщо до морозної погоди додається вітер, то це ще одна проблема для вдалого польоту. Як пояснили воїни, вітер уповільнює рух і садить батарею.

Один із дронів-камікадзе знайшов свої цілі на відстані півтора десятка км. Як пояснили захисники, якби не було вітру, дрон міг би залетіти й далі. За умови, що не наткнеться на російську систему радіоелектронної боротьби.

“Так, намагаємося обходити РЕБ. Чесно кажучи, не завжди вдається. Буває, що нас збивають”, — сказав співробітник ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях Степан.

Передова оперативна група Головного управління СБУ найчастіше цілиться по російській важкій техніці. Кажуть, вражати рухомі цілі складніше, але можливо.

“Знаємо приблизно, де проїзні дороги, туди й летимо, де більше шансів зустріти ціль”, — розповів співробітник ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях Сергій.

Поки група перебуває на бойових позиціях, у майстернях збирають нові бойові дрони. В одній із них не лише налаштовують FPV дрони, а готують до роботи розвідувальні безпілотники та друкують на 3D-принтері хвостові деталі для боєприпасів.

Як зазначають військові, без дронів робота на фронті сьогодні неможлива. Вони коригують роботу артилерії, надають розвіддані та знищують цілі противника. За останні 9 місяців передовим оперативним групам СБУ вдалося вивести з ладу понад 60 бойових машин, склади боєприпасів, російські командні пункти та майже 400 російських окупантів.

Читайте також: Українські артилеристи показали роботу в напрямку Соледара — репортаж із вогневих позицій (ВІДЕО)

Прямий ефір