Навчання наближені до реальності: як проходить спецвишкіл штурмовиків ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Тактичні та вогневі тренінги, орієнтування, а також надання першої медичної допомоги — такі знання отримують українські бійці, перш ніж іти на штурм позицій противника. Захисники 80-ї Галицької окремої десантно-штурмової бригади (ОДШБр) Збройних сил України (ЗСУ) весь час проводять на полігонах, готуючись до нових операцій. На полігоні побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Десантники 80-ї Галицької бригади на полігоні відпрацьовують стрільбу по мішенях на відносно близькій відстані. Кажуть, що підпускаючи противника ближче, шансів влучити в ціль стає більше.

“Зараз противник настільки близько підходить до наших позицій, фактично як показано на мішенях, близько 100 метрів. За фактом, на цю відстань уже не можна підпускати до себе противника, тому що це вже ближній бій і можна використовувати ручні гранати. Якщо він далі, можна випустити по ньому цілий магазин, а якщо він близько, можна зробити кілька пострілів і ефективно завдати ураження противнику”, — сказав головний сержант 80-ї Галицької ОДШБр ЗСУ Олександр.

Інструктор батальйону Юрій брав участь у торішніх штурмах під час проведення Харківської операції. Каже, що під час підготовки бійців важливо навчити їх справлятися зі страхом. Захисники мають самі навчитися повністю контролювати ситуацію, адже це запорука виживання в бою.

“Ми готуємо штурмовиків. Насамперед це пересування по посадці, щоб люди вміли рухатися, спостерігаючи за своїм напарником. Щоб не висувалися далеко поодинці, а вміли працювати в парах і групах”, — зазначив інструктор батальйону 80-ї Галицької ОДШБр ЗСУ Юрій.

Штурмувати позиції противника та оборонятися десантникам доводиться в різних умовах. Це може бути й відкрите поле, і населений пункт. Під час навчання це враховується.

Десантники кажуть, на фронті стежити за календарем не встигають. Роботи дуже багато і не завжди встигають зрозуміти, який день тижня чи державне свято.

“Якщо чесно, так хочеться вбирати на цей час інформацію, отримувати бойовий досвід, що я навіть забув про це свято. Але я думаю, що ми це гарненько відзначимо, приїдемо на полігон, гарненько постріляємо, приїдемо поїмо. Все буде добре, все буде Україна”, — сказав військовослужбовець 80-ї Галицької ОДШБр ЗСУ Микита.

На цих тренінгах, зазначають бійці, за день освоюють тижневі знання. Усе максимально наближене до реальності. Тренування відбуваються і вдень, і вночі. І поки що захисникам не до свята.

Читайте також: Російські війська значно зміцнили третю лінію оборони — оцінка військового експерта

Прямий ефір