Насамперед у наступ на Авдіївку окупанти кидають представників 1-го армійського корпусу “ДНР”, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Російським окупантам необхідно підготуватися до третьої хвилі наступу на місто Авдіївку Донецької області. У перших рядах підуть найменш підготовлені частини. Важливої тактичної ролі для росіян Авдіївка не відіграє, адже вони вважали це місто “легкою перемогою”, що виявилося неправдою. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він погодився з думкою, що окупантам потрібна деяка оперативна пауза, щоб перегрупуватися.

“Так, їм необхідно зараз підготуватися до третьої хвилі наступу на Авдіївку. І якщо зараз проаналізувати більш детально, які сили і засоби беруть участь у бойових діях у районі міста, навколо нього, у північному секторі, південному, намагаються з південно-східного сектору заходити тощо, то в основному в цих бойових діях беруть участь підрозділи 1-го армійського корпусу так званої “ДНР”. І вже тільки лише другорядну роль відіграють такі підрозділи, як 55-та, 74-та окремі мотострілецькі бригади 41-ї загальновійськової армії. Крім того, можна зустрічати і 2-гу загальновійськову армію, підрозділи зі складу 30-ї окремої мотострілецької бригади”, — сказав Коваленко.

Але водночас, уточнив оглядач, у цих бойових діях практично не задіяні підрозділи 15 і 21-ї бригади, які досить боєздатні та вельми активно брали участь під час перших двох хвиль наступу.

“Тобто куди вони поділися, де вони пропали? Ось якраз це і є ознаками того, що насамперед кидають представників 1-го армійського корпусу, того, кого не шкода, а в регулярній російській армії зараз зайняті тим, що накопичують сили, перегруповуються і готуються до досить-таки потужної третьої хвилі наступу”, — додав Олександр Коваленко.

Читайте також: Росіяни змушені перейти до плану Б, — Коваленко про спроби наступу окупаційної армії

Нагадаємо, раніше Коваленко заявив, що місто Вугледар Донецької області має певну важливість для російських окупаційних військ. ЗС РФ не вперше намагаються його штурмувати, попри втрати ресурсів. Подальшими штурмами окупанти тільки помножать свої втрати.

Прямий ефір