Понад 60 тис. переселенців працевлаштувалися у Дніпрі — як знаходять роботу (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ubr.ua

Релоковані підприємства, місцеві адміністрації, сервісні центри, комунальні структури, бізнес — понад 60 тис. тимчасово переміщених осіб уже працевлаштувалися у Дніпрі. Одні самостійно знайшли вакансії, інші — завдяки виїзним зустрічам із роботодавцями, повідомляє FREEДОМ.

У Дніпро з Краматорська Валерій Квіта із родиною переїхав 3 квітня 2022-го. Вдома працював у торговому центрі — консультантом у відділі електроінструментів. Каже, у Дніпрі швидко знайшов відповідну вакансію. Це допомогло швидше адаптуватись на новому місці.

“Колектив дуже добре прийняв. 50% колективу я знав раніше. Ми спілкувалися, я проходив практику в цьому маркеті у 2019 році”, — розповів переселенець із Краматорська Валерій Квіта.

Із Краматорська переїхав і Максим із сім’єю. Керівництво мережі магазинів, де він працював раніше, запропонувало одразу кілька вакансій йому та дружині. Це для сім’ї стало вирішальним чинником.

“Навіщо їхати кудись, до того ж Києва, чи на захід України, якщо можна поблизу, у Дніпрі, так само працювати. Велике місто, великий торговий центр, гарні перспективи”, — каже переселенець із Краматорська Максим Поліщук.

Нове робоче місце у Дніпрі зміг знайти й Олексій Губорєв. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну він був змушений разом із дружиною виїхати з рідного міста. Сім’я чекала на дитину. Роботу знайшов у міському дитячо-юнацькому центрі. Тепер керує секцією карате.

Після початку повномасштабної війни багато вимушених переселенців залишилися без роботи. Знайти нове місце їм допомагають у Центрі зайнятості. Його спеціалісти проводять семінари у шелтерах. Представники комунальних та бізнес-структур презентують свої пропозиції щодо працевлаштування у різних районах міста.

“У нас дуже великі складські території, і нам завжди потрібні працівники. Також ми маємо виробництво продуктів. Ними ми забезпечуємо наші магазини, до яких ми всі з вами ходимо. І там нам також потрібні співробітники”, — каже керівниця відділу персоналу логістичної компанії Ірина Петрик.

Нову роботу в Дніпрі вже отримала більша частина вимушених переселенців — понад 60 тис. осіб. Чимало — завдяки виїзним зустрічам із роботодавцями.

“Наші внутрішньо переміщені особи мають можливість познайомитися безпосередньо з роботодавцями, з постачальниками послуг з працевлаштування та знайти собі нову роботу”, — зазначив заступник директора департаменту соцзахисту населення Луганської військової адміністрації Михайло Новіков.

В обласному центрі ще є щонайменше 4 тис. вакансій. Роботодавці пропонують і можливість навчання кандидатів, і гарні зарплати.

Нагадаємо, центри тривалого проживання для тих, хто змушений був тікати від війни та тимчасової окупації, створюють у Дніпрі. Один із них обладнали у студентському гуртожитку. Ремонтувати кімнати допомагали й самі студенти, а матеріалами та фінансами забезпечили міжнародні організації.

Прямий ефір