Це випуск #65 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та електронний кабінет військовозобов’язаного;
- коли ВПО з інвалідністю отримають державні виплати — роз’яснення Мінреінтеграції;
- в Україні запрацював Реєстр збитків, завданих агресією РФ, — як подати заяву;
- гуманітарні штаби для жителів Донеччини працюють в Україні;
- “ПриватБанк” облаштовує укриття біля відділень у Донецькій області;
- триває обов’язкова евакуація з небезпечних районів Сумщини;
- перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг запустили для жителів Харківщини.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 776-й день війни (09.04.2024).
Визволення України
На всіх напрямках фронту в Україні тривають бої. Українські захисники продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії зіткнення.
СХІД
У Донецькій області на Бахмутському напрямку ситуація залишається складною, однією з пріоритетних цілей російських окупантів зараз є Часів Яр, який називають ключем до стратегічних міст української оборони — Слов’янська та Краматорська.
Окупанти задіють увесь свій ударно-штурмовий потенціал, щоб просуватися як до Часового Яру, так і на флангах.
Сили оборони відбивають ворожі атаки в районі населених пунктів Часів Яр, Богданівка, Кліщіївка. Підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не зафіксовано.
На Авдіївському напрямку ворог намагається вибити українські підрозділи із займаних рубежів в районі населених пунктів Новокалинове, Бердичі та Нетайлове Донецької області.
Російські сили просунулися на південний захід від Уманського, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Окупанти проводять велику кількість піхотних атак і використовують бойові машини для перекидання піхоти на передову. Однак Сили оборони України перехопили ініціативу завдяки переважним можливостям українських безпілотників. Серія контратак підрозділів ЗСУ призвела до того, що в районі Невельського противник був відкинутий на 200 метрів углиб і на 500 метрів уздовж фронту.
На Куп’янському напрямку російські окупанти впродовж останнього тижня не проводять активних заходів та значно знизили темпи наступальних операцій. Позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська біля Синьківки. Всі спроби росіян наступати на Куп’янському напрямку не мали успіху.
На Лиманському напрямку противник веде локальні наступальні дії в районі Білогорівки Луганської області. Прорвати оборону українських військ за підтримки авіації росіяни намагалися поблизу села Терни Донецької області.
Українські війська мають певний тактичний успіх на Куп’янському та Лиманському напрямках, заявив головком ЗСУ Сирський.
ПІВДЕНЬ
На Оріхівському напрямку російські окупанти намагаються атакувати позиції українських військ в районі Роботиного та Вербового Запорізької області. Проводять локальні наступальні операції, мета яких — повернення раніше втрачених територій.
Не маючи успіхів на полі бою на цій ділянці фронту, ворог посилив дистанційну активність у прифронтових населених пунктах Запорізької області — активізував і точкові ракетні удари та повернувся до масованих атак, зокрема й у комбінований спосіб. Місто Оріхів росіяни щодня обстрілюють з артилерії та закидають авіаційними бомбами.
На Херсонському напрямку російські загарбники атакували у районі села Кринки на лівому березі Дніпра. Противник не полишає спроб вибити ЗСУ із зайнятих позицій, втім, марно. Українські військові знищують особовий склад і техніку російського угруповання.
Окупанти проводять штурми дещо в інший спосіб — використовують дрібні групи піхоти, але їхня кількість збільшилася. При цьому намагаються задіяти найбільш підготовлених солдатів.
Утримання плацдармів на лівобережжі дається українським захисникам важкою ціною. Але не тільки війська РФ вдосконалюють тактику і стратегію своїх дій. Сили оборони зараз використовують унікальну тактику дистанційного мінування місцевості з використанням безпілотних літальних апаратів.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Як засоби РЕБ “гасять” сигнали безпілотників у районі Кліщіївки — репортаж із позицій ЗСУ (ВІДЕО)
- Робота “Акації” на Бахмутському напрямку — репортаж із передової (ВІДЕО)
- Бахмутський напрямок: зенітники захищають небо від російських дронів — репортаж із передової (ВІДЕО)
- Українські піхотинці тренуються поблизу лінії фронту — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- На Запорізькому напрямку встановлюють фортифікаційні споруди — деталі (ВІДЕО)
- “Мені кричали — здавайся! А я їм гранату у відповідь”: історія українського захисника з позивним “Кудрявий” (ВІДЕО)
- Росіяни вдарили по Харкову ракетами С-300 — наслідки та розповіді очевидців (ВІДЕО)
- Подвійний удар “Шахедами” завдала армія РФ по Харкову — наслідки атаки (ВІДЕО)
- Оріхів — під постійними обстрілами: як живуть у місті поблизу лінії фронту (ВІДЕО)
- Унаслідок ракетної атаки по Дніпру постраждало 18 осіб — наслідки удару (ВІДЕО)
- Пережила російську окупацію, підрив Каховської ГЕС і розстріл — історія пацієнтки центру UNBROKEN (ВІДЕО)
- Першу підземну школу в Україні побудували в Харкові: як виглядає навчальний заклад (ВІДЕО)
- Загрози у вигляді іграшки, телефону, книжки: тренінг із мінної безпеки провели в Запоріжжі (ВІДЕО)
- Унікальні рецепти та незвичайна форма: як підприємець зі Слов’янська відновив бізнес під час війни (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 08.04.2024 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 448 400 осіб ліквідовано (+ 5 520 за тиждень);
- танки — 7 087 (+101);
- бойові броньовані машини — 13 575 (+254);
- артилерійські системи — 11 356 (+274);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 039 (+16);
- засоби ППО — 751 (+7);
- літаки — 347 (+0);
- гелікоптери — 325 (+0);
- БпЛА — 8 996 (+239);
- крилаті ракети — 2 065 (+8);
- кораблі, катери — 26 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 15 110 (+358);
- спеціальна техніка — 1 867 (+41).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 2 квітня — у Дніпрі тривають рятувальні роботи після російського ракетного удару. Пошкоджені будівлі коледжу, дитячого садочка. Всі служби одразу виїжджають на місця ударів, щоб якнайшвидше надати людям допомогу.
- 4 квітня — особлива увага Харкову, наслідкам російських ударів по місту. Через удар “Шахедів” по звичайній житловій забудові чотири людини загинули, із них троє — рятувальники ДСНС України. Вони прибули на виклик після першого удару, і відбулося друге влучання. Мої співчуття всім рідним і близьким.
- 6, 7 квітня — чергові російські удари по Харкову. Жорстокі, підлі обстріли. Майже з усього, що вони мають: зенітні ракети, “Шахеди”, авіабомби. Ситуація в місті — дуже жорстка, постійний російський терор, тепер ще й фактично щоденно — авіабомбами. Шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба. Це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України.
- 6 квітня — черговий ракетний удар по Одещині. Запоріжжя — підлий удар напередодні. Постраждали там, зокрема, і журналісти, які були на місці, фіксували наслідки першого удару, коли він відбувся. І потім відбувся повторний удар.
- 4 квітня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Передусім щодо виробництва та постачання дронів і РЕБ на цей рік. Був детальний звіт щодо контрактів, тільки чіткі письмові домовленості з виробниками, чітке фінансування, терміни постачання. Також був детальний звіт головкома щодо всіх тих точок на фронті, де російська армія розраховувала мати успіх зараз. Вдалося стабілізувати наші позиції. Головком доповів щодо наших дій, які не дають окупанту просуватись.
- 5 квітня — з візитом на Чернігівщині. Обговорили з керівництвом області питання оборони, знищення російських ДРГ, протидію обстрілам. В усіх прикордонних районах проблематика однакова: постійні російські знущання — обстріли, терор. На 15 тис. мешканців прикордонних громад, які зазнають постійних ударів із Росії, терористи випустили 15 тис. снарядів за минулий рік. Провів координаційну нараду щодо відновлення Чернігова та області. 1 млрд 200 млн грн уряд спрямує за економічними напрямами на Чернігівщині додатково. Зустрівся з двопартійною та двопалатною делегацією Конгресу США.
- 3 квітня — є нова безпекова угода для нашої держави. Вже восьма — тепер із Фінляндією. Підписали її в Києві під час візиту нового президента Фінляндії. Він прибув разом зі спікером парламенту, і це вперше такий формат спільного візиту, тим паче — перший візит нового президента саме в Україну. Детально говорили про потребу в посиленні ППО, про оборонне виробництво, спільні проєкти щодо зброї, снарядів.
- 2 квітня — в Гаазі, у Нідерландах, відбулась конференція щодо справедливості для України, тобто щодо притягнення до відповідальності всіх російських убивць і терористів. На сьогодні тільки слідчими Національної поліції зареєстровано вже понад 114 тис. злочинів, пов’язаних з агресією Росії.
- 1 квітня — в Маріїнському палаці вручив ордени “Золота Зірка” нашим воїнам та рідним полеглих Героїв. Найкращі воїни, які відзначились у боях на Донеччині, Луганщині, Харківщині, на півдні нашої держави.
Новий вік призовників та е-кабінет військовозобов’язаного
В Україні знизили призовний вік з 27 до 25 років. Відповідний Закон (від 30.05.2023 № 3127-IX “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”), підписав президент України Володимир Зеленський 2 квітня.
Зокрема, громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. З набранням чинності закону територіальні центри комплектування (ТЦК) здійснюватимуть виклик громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річчя для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів.
Також президент підписав Закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист (законопроєкт № 10313), яким передбачено, що громадяни, визнані раніше обмежено придатними, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців з дня набрання чинності цим законом з метою визначення придатності до військової служби. Цей документ набере чинності через місяць після опублікування.
Ще один закон, який підписав глава держави, — про е-кабінет військовозобов’язаного (законопроєкт № 10062). Закон було ухвалено 16 січня 2024 року. Зокрема, він дасть можливість створити Реєстр військовозобов’язаних, який взаємодіятиме з іншими реєстрами (зокрема публічними), базами (банками) даних.
До реєстру вноситимуть персональні та службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема:
- відомості про зміну прізвища та ім’я;
- номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти;
- відомості про зміну громадянства;
- відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи);
- відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок);
- дані про форму навчання здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти;
- відомості про досвід роботи за спеціальністю;
- про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;
- про володіння іноземними мовами;
- про дозвіл на зберігання та носіння зброї;
- про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки;
- про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну;
- реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія) та ін.
Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну служби під час воєнного стану. Докладніше — у вип. #60 дайджесту.
Виплати для осіб з інвалідністю з-поміж ВПО
Люди з інвалідністю з-поміж переселенців отримають свої виплати з березня, навіть якщо заява буде оброблена у травні, інформує Мінреінтеграції.
Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі:
- 3 тис. грн. особам з інвалідністю й дітям;
- 2 тис. грн. для інших категорій переселенців.
З 1 березня деяким категоріям ВПО, які отримували допомогу протягом року або двох, її було продовжено ще на 6 місяців. Близько 535 тис. внутрішніх переселенців отримали автоматичне продовження виплат ВПО. Передусім це особи з інвалідністю І та ІІ груп, а також пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує 9 444 грн.
Однак під час автоматичного продовження виплат особам з інвалідністю з-поміж ВПО виникли технічні проблеми, які буде вирішено найближчим часом.
“Люди, які мають І та ІІ групи інвалідності, отримають свої виплати ВПО з березня, навіть якщо у них талон до ЦНАПу в травні”, — наголосила віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Інші переселенці, які не входять до цих категорій, мали подати відповідні заяви до органів соцзахисту населення або ЦНАПів.
За даними Мінреінтеграції, 196 тис. сімей ВПО вже звернулися до управлінь соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них протягом березня було опрацьовано і призначено виплати для 98 тис. родин (особових рахунків), тобто 181 тис. осіб.
Решта звернень щодо продовження виплат від ВПО ще опрацьовуються в управліннях соціального захисту. У разі перепризначення допомоги по цих заявах отримувачам у квітні нарахують виплати відразу за 2 місяці.
Подати заяву на перепризначення виплат можна до 30 квітня. У такому випадку виплати ВПО будуть нараховані, починаючи з березня.
Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплати внутрішньо переміщеним особам продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Докладніше — у вип.#58 дайджесту.
Прийом заявок до Реєстру збитків
З 2 квітня на сайті Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U), оголошено відкриття прийому заяв про відшкодування збитків, спричинених російською агресією, інформує Мінреінтеграції.
Це єдиний міжнародний інструмент для фіксації шкоди, завданої внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Реєстр прийматиме заяви від людей, бізнесу та держави Україна стосовно понад 40 категорій шкоди.
Зокрема, з 2 квітня поточного року розпочався прийом заяв в одній категорії — пошкодження або знищення житлової нерухомості.
Нині можливість подання заяв до Реєстру мають ті, хто звертався із заявою про пошкоджене чи знищене майно за програмою “єВідновлення”, зафіксував шкоду в Реєстрі знищеного та пошкодженого майна й отримав Акт огляду від місцевої влади. Але вже за кілька тижнів подати заяву зможе кожен власник зруйнованого житла, зокрема й на тимчасово окупованих територіях.
Інші категорії будуть запущені протягом року. Категорії заяв від осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заяв, пов’язаних із пошкодженням або руйнуванням об’єктів критичної інфраструктури України, відкриються через кілька місяців.
Подати заяву до Реєстру можна через мобільний застосунок “Дія”. Щоб скористатися сервісом, треба оновити застосунок. Станом на 5 квітня українці подали вже 740 заявок. Докладніше з порядком подачі заяв можна ознайомитися за посиланням офіційний сайт Реєстру.
Як наголосив український омбудсмен, Реєстр збитків не є судом або комісією з призначення компенсацій, і заяви, що надійшли туди, розглядатиме спеціальна комісія.
Нагадаємо, українці, які через війну втратили житло, зможуть використати сертифікат програми “єВідновлення” для купівлі домівки за програмою “єОселя” — див. у вип. #59 дайджесту.
Докладніше про програму “єВідновлення” див. у випуску #25 , відповіді на найчастіші запитання — у випуску #26, розширено перелік установ для подання заяв — випуск #28, як подати звіт про виконаний ремонт — випуск #58.
Гуманітарні штаби для ВПО із Донеччини
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб із Донецької області по всій Україні працюють понад 70 гуманітарних штабів/центрів/хабів, повідомляє Донецька обласна військова адміністрація (ОВА).
У цих закладах евакуйовані мешканці Донеччини можуть отримати такі послуги:
- консультації із соціальних та юридичних питань;
- психологічну та гуманітарну допомогу;
- допомогу із соціальної та психологічної адаптації для дітей та молоді;
- медичні послуги та консультації;
- допомогу в працевлаштуванні;
- покращення цифрової грамотності;
- сприяння співпраці з підприємцями та допомоги релокованому бізнесу.
Крім того, там організовують культурні, освітні, навчальні та мотиваційні заходи, а також заходи щодо інтеграції ВПО у громади, які їх прийняли, тощо.
Геолокацію центрів можна переглянути на мапі. Більш детальна інформація — за посиланням на офіційний сайт Донецької ОВА.
Нагадаємо, з 23 березня евакуаційний поїзд із Покровська змінив місце прибуття. З розкладом руху до Рівненської області до кінця квітня та номерами “гарячих ліній” для попереднього запису можна ознайомитися у вип. #62 дайджесту.
Нові укриття біля відділень “ПриватБанку”
Укриття біля відділень АТ “ПриватБанк” змонтували ще у чотирьох містах Донецької області. А саме у Слов’янську, Дружківці, Мирнограді та Покровську, інформує Мінреінтеграції.
Такі споруди допоможуть убезпечити громадян від уламкових поранень у разі обстрілів. Всередині в них передбачені місця для сидіння.
Наразі із 24 відділень банку 12 мають укриття в зоні пішої доступності. Три відділення розташовані в безпечній зоні й наразі не потребують облаштування укриттів. Також визначено 9 відділень, які потребують такого облаштування.
Біля шести таких відділень укриття облаштують за рахунок надання АТ КБ “ПриватБанк” фінансової допомоги. Біля інших трьох укриття встановлять коштом міських військових адміністрацій Донецької області.
Нагадаємо, за допомогою застосунку “Дія” можна онлайн знайти найближче укриття — дізнатися всю необхідну інформацію та прокласти маршрут — див. у випуску #57 дайджесту.
Евакуація дітей із Сумщини
У двох територіальних громадах Сумської області ухвалили рішення про обов’язкову евакуацію дітей. Планується вивезти 297 дітей із 52 населених пунктів області. Вони разом із батьками або іншими законними представниками будуть евакуйовані до безпечних регіонів, інформує Мінреінтеграції.
Виїзд здійснюється безкоштовно. За детальнішою інформацією можна звернутися на “гарячу лінію” Сумського обласного контактного центру за номерами:
- +38(0542) 66-33-77 (безкоштовно для жителів міста Суми та Сумського району);
- 0 800 301 501 (безкоштовно для жителів Сумської області).
Наразі “гаряча лінія” працює щодня із 08:30 до 17:30.
Про бажання евакуюватися також можна повідомити на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 1548 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер +38(096) 078-84-33.
Нагадаємо, через безпекову ситуацію у чотирьох населених пунктах Донеччини та двох громадах Харкіщини запроваджено примусову евакуацію дітей — див. у вип. #61 дайджесту. Про підготовку до евакуації — у вип. #64 дайджесту.
Мобільний застосунок соцпослуг для жителів Харківщини
У Харківській області запрацював перший в Україні мобільний застосунок соціальних послуг. За перший тиждень роботи додатка його завантажили понад 30 тис. користувачів, інформує Мінсоцполітики.
Це перший в Україні проєкт, який оцифрував всі соціальні послуги. Додаток містить:
- мапу, на якій відображено надавачів соціальних послуг територіальних громад Харківщини;
- інформацію про точне географічне розташування центрів надання соціальних послуг, центрів соціальних служб, територіальних центрів соцобслуговування (надання соціальних послуг);
- інтернатних установ системи соціального захисту населення області тощо.
Також у застосунку можна знайти контактні дані, режим роботи кожної з установ, перелік соціальних послуг, які надаються у зазначених закладах.
В Харківській ОВА наголосили, що новий додаток покликаний пришвидшити процес отримання соціальних послуг. Він дає дієвий алгоритм і розуміння, що людина, яка потрапила у складні життєві обставини, не залишається сама і точно знає, де зможе отримати допомогу.
Наступною функцією, яку планують додати до меню додатка, стане онлайн-запис, який буде передаватися на центр життєстійкості. Вже там профільні спеціалісти відстежуватимуть, з якої громади звертається людина, щоб відправити до запитувача мобільну команду та надати соціальну послугу.
Розробили застосунок “Соціальні послуги Харківщини” Харківська обласна військова адміністрація спільно з ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН).
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Натисни на стрілку, щоб розгорнути чи згорнути
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ”, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Випуск #43 від 24.10.2023:
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Випуск #44 від 31.10.2023:
- ідентифікація ВПО в “Ощадбанку” — зміна термінів;
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- обов’язкова евакуація дітей з прифронтових районів Харківщини, Донеччини та Херсонщини;
- іпотека під 3% для ВПО — відбувся черговий відбір серед кандидатів;
- безоплатна допомога для вагітних жінок-ВПО — де отримати;
- як триває відновлення деокупованих населених пунктів Херсонщини.
Випуск #45 від 07.11.2023:
- змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам;
- виплати ВПО після повернення в Україну через інші країни — зміни;
- інтерактивна мапа гуманітарної допомоги в Україні;
- відновлення втрачених документів для громадян, які прибувають з окупованих територій;
- “гаряча лінія” Мінреінтеграції — з якими питаннями звертатися;
- новини програми “єВідновлення” — скільки українців скористалися допомогою;
- обов’язкова евакуація дітей Куп’янського району Харківщини;
- документи у додатку “Дія” не прийматимуть у прикордонних пунктах пропуску — причини;
- як підготувати житло до зими;
- триває відновлення Миколаївщини — що нового.
Випуск #46 від 14.11.2023:
- уражено два російські катери — чергова успішна спецоперація ГУР у Чорному морі;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — що потрібно знати;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкриють у Волноваському районі на Донеччині;
- пільгові кредити на житло для ВПО за програмою “єОселя”;
- новини програми “єВідновлення” — які зміни готують урядовці;
- оформлення субсидії через “Дію” стане швидшим;
- МВС внесло зміни у позначення навчального транспорту.
Випуск #47 від 28.11.2023:
- чи підвищать тарифи на комунальні послуги з нового року;
- додаткові кошти на дрова та вугілля — що зміниться;
- оплату тимчасово непрацюючим за суспільно корисні роботи збільшили у півтора раза;
- зміни у порядку виплат ВПО;
- безоплатні медичні послуги для ВПО;
- новини програми пільгових кредитів на житло для ВПО;
- працевлаштування та навчання ВПО;
- у застосунку “Дія” можна замовити доставку нового посвідчення водія;
- новини програми “єРобота”;
- безпека дитини в інтернеті під час онлайн-навчання — корисні поради батькам;
- психологічна допомога — добірка онлайн-платформ.
Випуск #48 від 05.12.2023:
- яким категоріям ВПО автоматично продовжать виплати ще на пів року;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- новини програми “єВідновлення”;
- нові мобільні відділення “Ощадбанку” відкрили на Донеччині;
- триває евакуація з Донецької області;
- жителі п’яти прифронтових областей можуть отримати кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності;
- цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги для ВПО.
Випуск #49 від 12.12.2023:
- нові мобільні підрозділи “Ощадбанку” в прифронтових областях;
- новини програми “єВідновлення”;
- Німеччина виділить додаткові 17 млн євро на пільгові кредити на житло для ВПО;
- жителі Харківської та Херсонської областей отримають допомогу в забезпеченні твердим паливом;
- онлайн-гід з прав людини запустили в Україні.
Випуск #50 від 19.12.2023:
- Європейська Рада підтримала початок переговорів про вступ України до ЄС;
- пенсіонери можуть пройти ідентифікацію у ПФУ по відеозв’язку — що для цього потрібно;
- новини програми “єВідновлення”;
- як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку, — роз’яснення МОЗ;
- триває відновлення деокупованої частини Донеччини;
- до Лимана доставили значну партію медикаментів.
Випуск #51 від 26.12.2023:
- глава держави Володимир Зеленський провів підсумкову пресконфернцію;
- термін для проходження ідентифікації в “Ощадбанку” можуть продовжити;
- “Укрзалізниця” запустила перший у світі поїзд-кухню для допомоги жителям прифронтових регіонів;
- ваучери на навчання для ВПО;
- новини програми “єОселя”;
- програма “єРобота” — виділено додаткові кошти на гранти;
- продати чи придбати авто наразі можна через “Дію”.
Випуск #52 від 09.01.2024:
- термін ідентифікації в “Ощадбанку” продовжено;
- соціальні виплати, зарплати, пенсії, тарифи — що зміниться із січня 2024 року;
- новини програми “єВідновлення”;
- тимчасове житло для ВПО — уряд запровадив зміни;
- доставка ліків на прифронтові та деокуповані території — “Укрпошта” запустить новий проєкт;
- триває евакуація громадян з Донеччини;
- жителям Харківщини допоможуть отримати тверде паливо;
- що робити, якщо опинились під завалами будівлі.
Випуск #53 від 16.01.2024:
- новини програми “єВідновлення”;
- як оформити пенсію дистанційно — покрокова інструкція;
- новини програми “єОселя”;
- змінилася вартість оформлення ID-картки та інших документів;
- безоплатна юридична допомога онлайн;
- жителям Херсонщини допоможуть отримати тверде паливо.
Випуск #54 від 23.01.2024:
- союзники збільшують військову підтримку української армії;
- грошова підтримку від УВКБ ООН для переселенців;
- перевірки фактичного проживання ВПО — що необхідно знати;
- доступ до публічного дашборду кількісних показників внутрішньо переміщених осіб;
- новини програми “єВідновлення”;
- перша мобільна аптека України запрацювала у Харківській області.
Випуск #55 від 30.01.2024:
- ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей;
- Німеччина вперше передасть Україні військові вертольоти;
- грошові виплати ВПО продовжать з 1 березня — роз’яснення Мінсоцполітики;
- новини програми “єВідновлення”;
- де отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я;
- поради, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців.
Випуск #56 від 06.02.2024:
- Європейська Рада погодила виділення 50 млрд євро — як союзники підтримують Україну;
- грошову допомогу для переселенців в Україні буде розширено: кого це торкнеться;
- новини програми “єВідновлення”;
- новини програми “єОселя”;
- гуманітарна допомога для жителів Донецької області;
- евакуація з Донеччини, Харківщини та Херсонщини — новий графік руху потягів та куди звертатися;
- триває відновлення Харківщини.
Випуск #57 від 13.02.2024:
- допомога союзників;
- Норвезька рада у справах біженців відкрила прийом заявок на фінансову допомогу;
- допомога від Естонської ради у справах біженців для запуску або відновлення господарської діяльності;
- евакуація з небезпечних районів Запорізької області;
- Новий рейс “Харків — Дніпро” від “Укрзалізниці”;
- виїзні прийоми працівників Пенсійного фонду на Донеччині — актуальний графік;
- мапа укриттів відтепер доступна у затосунку “Дія”.
Випуск #58 від 20.02. 2024:
- допомога союзників — підсумки “Рамштайну-19”;
- допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат;
- новини програми “єВідновлення”;
- на Херсонщині встановлюють мобільні укриття;
- тверде паливо для жителів Херсонщини, Харківщини та Сумщини;
- повернення залізничних квитків онлайн;
- як допомогти людині, яка пережила стресову ситуацію.
Випуск #59 від 27.02.2024:
- допомога союзників;
- індексація пенсій з 1 березня;
- новини програми “єВідновлення”;
- доставка ліків “Укрпоштою” на деокуповані території;
- виплати на ліки на Донеччині;
- кошти на ремонт житла для жителів Запоріжжя;
- як допомогти дитині адаптуватися після вимушеного переїзду через війну.
Випуск #60 від 05.03.2024:
- демобілізація строковиків — президент підписав закон;
- допомога союзників;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- як подати заяву на отримання державної грошової допомоги для ВПО;
- безкоштовне протезування для переселенців;
- новини програми “єОселя”;
- мобільне відділення “Ощадбанку” відкрили на Херсонщині;
- психологічна допомога для жителів Харківщини.
Випуск #61 від 12.03.2024:
- субсидії для переселенців — як оформити;
- подача заяви на субсидію на порталі “Дія” — за 10 хвилин;
- ідентифікація пенсіонерів-ВПО в “Ощадбанку” — як пройти та міфи про блокування рахунків;
- евакуація дітей з небезпечних районів Харківщини та Донеччини;
- мобільний аптечний пункт працює на Миколаївщині;
- блокування мовлення країни-агресора у прикордонних районах — новий проєкт Держспецзв’язку.
Випуск #62 від 19.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — нові терміни;
- дітям загиблих захисників-добровольців збільшили державну допомогу;
- у п’яти прифронтових регіонах працюють мобільні відділення “Ощадбанку”;
- новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України;
- Мінсоцполітики планує запровадити субсидію на оренду житла для ВПО;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Волинської та Рівненської областей.
Випуск #63 від 26.03.2024:
- допомога союзників;
- виплати державної грошової допомоги ВПО — зміни та нові терміни;
- евакуація дітей із Сумщини;
- евакуацію з Донеччини здійснюватимуть до Рівненської області — графік;
- документи про освіту в застосунку “Дія”;
- центри життєстійкості на Харківщині;
- Food Train прибув до Харківської області.
Випуск #64 від 02.04.2024:
- “Ощадбанк” продовжив термін дії всіх платіжних карток;
- матеріальну допомогу на оздоровлення надають дітям Херсонщини — які вимоги;
- триває евакуація з Донеччини — перший потяг з регіону прибув на Рівненщину;
- евакуація з небезпечних регіонів — поради щодо підготовки;
- нова бригада Червоного Хреста працює на Сумщині;
- на Харківщині надають допомогу людям, які мають складні життєві обставини;
- одружитися онлайн відтепер можливо у застосунку “Дія”.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!