Першу підземну школу в Україні побудували в Харкові: як виглядає навчальний заклад (ВІДЕО)

Клас у першій підземній школі Харкова. Фото: city.kharkiv.ua

У Харкові створили першу в Україні підземну школу — навчальний заклад із високими стандартами безпеки для 900 учнів, які можуть відвідувати заняття у дві зміни. У закладі — 20 класів, буфет, комп’ютерний та ігровий класи й актова зала. Усі приміщення пройшли держекспертизу, повідомляє FREEДОМ.

Шкільний дзвоник і національний гімн України вже зовсім скоро прозвучать у першій підземній школі в Харкові. Вона фактично готова до початку навчання дітей. Будівництво нового навчального закладу у вигляді укриття в місті, яке постійно перебуває під прицілом російської армії, почали восени минулого року. Через сім місяців — усе готово для занять.

“Тут усі заходи безпеки передбачені. І вентиляція, і тепло, і протипожежна сигналізація, і система оповіщення є. Усі заходи — за держнормами, за останніми держнормами. Ця школа — безпечна! Я пишаюся, що в нас побудовано таке укриття, така школа для наших дітей. Вона користується дуже великим попитом серед населення району”, — повідомила директорка Харківської школи №88 Валентина Пухлій.

Ігор Возний, директор однієї зі шкіл, яка постраждала внаслідок обстрілів у лютому та березні 2022 року, розповів, що учням навчального закладу виділили один із класів у школі-укритті. Батьки одразу погодилися на переведення.

“Батьків цікавить насамперед відновлення навчального процесу в звичайному офлайн-режимі. Наша школа, на жаль, дуже постраждала від обстрілів, і ми не маємо можливості приймати дітей. Діти два роки не були в школі, вони не знають, що таке навчальний процес, не знають, що таке живий учитель, не на екрані, а віч-на-віч. Вони не знають, що таке школа, тому батькам дуже важливо, щоб діти відчули, що таке школа, шкільне життя, що таке класний керівник і взагалі що таке навчання”, — зазначив директор Харківського ліцею №155 Ігор Возний.

У підземній школі укритті — 20 класів. Вона розрахована на 450 дітей. У дві зміни її зможуть відвідувати 900 учнів. Цього місяця школу вже почнуть відвідувати 600 учнів, щоб у безпеці завершити навчальний рік.

“У нас інформатика викладається, починаючи з другого класу, тому і діти початкової школи можуть займатися в цьому кабінеті, і діти середньої школи, і старшої школи теж можуть тут працювати. Але цей клас може використовуватися не тільки як кабінет інформатики, він може використовуватися для проведення уроків, для аудіювання, для дуже багатьох предметів, тому він є актуальним. У зв’язку з тим, що в нас дуже багато і кібератак, і ІПСО, яке в нас дуже часто в Харкові, тому цей предмет дуже важливий для вивчення”, — показує одну з класних кімнат директорка Харківської школи №121 Вікторія Горова.

Розклад у цій школі склали так, щоб комбінувати заняття в укритті та онлайн. Щоденні уроки в цих класах відвідуватимуть лише першокласники. Олена Полозова — завуч початкових класів Харківського ліцею №70. Разом із колегами вона підготувала клас для уроків молодшої школи. За її словами, першим уроком буде читання.

“У нас починається нова тема, діти навчилися читати. І з чого ми починаємо? З українських казок. Ми приготували для них знайомство з українськими казками. Це перше, що вони починають читати українською мовою”, — розповіла вона.

На будівництво підземної школи було виділено 58,8 млн грн із міського бюджету Харкова. Заклад як укриття вирішили будувати одразу після того, як запустили проєкт метро-школа. Зараз на п’яти станціях метро навчаються понад 2 тис. дітей, і нових учнів туди вже прийняти не можуть, тому проєкт намагалися підготувати якомога швидше.

“Вона побудована і розроблена за всіма новітніми умовами, які потрібні під час війни. Ми отримали ДБНи, після чого був розроблений проєкт, і за цим проєктом вона побудована. Що стосується того, коли вона почне працювати, у найкоротші терміни ми отримаємо всі дозволи та почнемо”, — заявив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Перші заняття в школі укритті планують розпочати вже з наступного понеділка. Також під час будівництва проводився набір учнів на новий навчальний рік. Розраховують укомплектувати вісім перших класів. За словами міського голови, подібні підземні школи мають з’явитися в кожному з дев’яти районів Харкова.

Читайте також: “Варварські бомбардування Харкова в стилі Алеппо 2015 року”: чого домагається Росія, пояснив Грабський

Нагадаємо, восени 2023 року стало відомо, що в Харкові будують першу в Україні підземну школу.

Прямий ефір