Бахмутський напрямок: зенітники захищають небо від російських дронів — репортаж із передової (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські захисники зазначають зростання кількості ударних і розвідувальних безпілотних літальних апаратів (БпЛА) противника на Бахмутській ділянці фронту. Протистояти цій зброї в небі стає дедалі складніше. Мобільні вогневі групи перебувають на цілодобових бойових чергуваннях. На позиції зенітників побувала знімальна група FREEДОМ.

Протяжність Бахмутського плацдарму в Донецькій області — близько 100 кілометрів. Кожна ділянка фронту тут контролюється силами української оборони. На зміну сніжній зимі прийшла весна. Погода змінила й умови на фронті — дорога покращилася, але й дронів противника побільшало.

Зенітники можуть відкривати вогонь по цілі миттєво — 15-20 секунд.

“Шахеди” для ураження бойових позицій противник не використовує. Тут частіше українські військові збивають безпілотний комплекс “Орлан” або баражуючий боєприпас “Ланцет”. Залітають сюди й дрони “Привіт-82”, які нещодавно з’явилися в росіян.

“Вони можуть наробити багато небезпеки. Еквівалент вибухової речовини як 82-міліметрової міни. Тут мало чого приємного, якщо прилетить — то прилетить”, — каже Олександр, військовослужбовець 30-ї ОМБр ім. князя Костянтина Острозького.

Робота на позиціях українських бійців — це не тільки готовність виконати в будь-який момент бойове завдання, а й постійне чергування з контролю неба. Завжди один із бійців екіпажу стежить за тим, що відбувається в небі. Коли погода ясна, то ціль може з’явитися будь-якої секунди.

Щоб збити безпілотник, зенітники мають його побачити. За звуком же бійці можуть визначити який саме безпілотник наближається. У ясну погоду дрони-розвідники літають високо, але побачити їх все ж можна.

У роботі зенітників важливо не тільки влучити в ціль, а й збити БпЛА з курсу — у цьому разі пілот може розвернути дрон, і він не летітиме далі, фіксуючи координати позицій сил української оборони.

Найголовніше після відпрацювання по цілях — негайно залишити позиції, і на це в бійців часу небагато.

“Коли ти стріляєш, то тебе вираховує противник. І є хвилин десять, щоб від’їхати, бо потім прилітає”, — каже Віктор, військовослужбовець 30-ї ОМБр ім. князя Костянтина Острозького.

За свою бойову практику ця вогнева група, що працює в одному екіпажі не один рік, наближалася до противника на відстань трохи більше кілометра. Адже їхню зенітну установку нерідко використовують для завдання ударів по піхоті та техніці.

Читайте також: Робота “Акації” на Бахмутському напрямку — репортаж із передової (ВІДЕО)

Прямий ефір